MENU

Sydbank Pokalen 2021/22 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
691283
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:00
Hammelev SUF (S5/148) Hoptrup/Marstrup IF(S5/146) Hammelev Skole
3 - 1
691284
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Skodsbøl FC (S6/198) Sønderborg Fremad (S5/148) SUS Arena
1 - 9
691285
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Hovslund GF (S5/148) Stepping IF (S5/147) Hovslund Stadion
0 - 6
691286 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Esbjerg Fremad (S6/194) Gredstedbro B (S5/145) EGF Hallen
4 - 5
690699 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Saltum IF (S5/95) Kirkeholdet Vrå (S5/93) Nols Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

690709
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Vegger IF (S5/103) Mou IF (S5/100) Vegger Stadion
0 - 2
690995
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Bangsbo Freja (S5/91) Syvsten IF (S5/96) Bangsbo Frejas anlæg
0 - 3
691243
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Struer Statsgymnasium (S6/169) Sydthy B (S5/110) Struer Idrætspark
1 - 5
691273 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Nr. Vium GF (S6/170) Hover UIF (S5/116) Nr. Vium Stadion
0 - 4
691275
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
3. Halvleg (S5/138) Vonsild FK (S5/147) Nørremarkshallen
0 - 7
691276 1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Aarhus BScB (S5/128) Århus Expats (S5/132) Skjoldhøjskolen
2 - 1
691277
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Gedved IF (S6/188) Klovborg UF (S5/135) Gedved Hallen - Udendørs
2 - 4
691278
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Thyregod SF Frem (S6/187) Uldum IF (S5/135) Center Thyregod
2 - 3
691260
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Fabjerg KFUM (S5/111) Linde B (S5/110) Fabjerg Stadion
3 - 1
691280
1 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
IF Ceresbyen (S5/132) Harlev IK (S5/130) Næshøj Idrætscenter
0 - 2
691281
1 ti
13-04 2021
Kl. 19:00
CSE, Esbjerg (S5/144) Bramming Beach Boys FC (S5/145) Veldtofte Idrætspark
3 - 5
691244
1 ti
13-04 2021
Kl. 19:00
Høvsørevej FC (S5/111) Naur-Sir-Krunderup (S5/112) Krunderup Stadion
2 - 1
690720
1 ti
13-04 2021
Kl. 19:00
Blenstrup IF (S6/162) FC Nordsiden (S5/99) Blenstrup Stadion
1 - 2
691282
1 ti
13-04 2021
Kl. 19:30
Esbjerg Eagles (S6/195) OK 89 (S5/146) Guldager IC Kunstgræbane
0 - 5
691279
1 to
15-04 2021
Kl. 18:30
FAS (S6/186) Dynamo Petrobras (S5/130) Holme Skole
1 - 4
691271
1 to
15-04 2021
Kl. 19:00
Tulstrup-Faurholt IK (S5/119) Fjelstervang IF (S5/115) Tulstrup Stadion
2 - 0
502034 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:00
Flamengo Garrinchas (S5/128) Dynamo Petrobras (S5/130) Hasle Skole
4 - 1
502035
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:15
Ladsholdet (S6/183) Aros FC (S4/78) Skjoldhøjskolen
2 - 3
502036
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Uldum IF (S5/135) Aale UI (S4/82) Uldum Stadion
1 - 4
502037
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Klovborg UF (S5/135) Sole IF (S4/82) Klovborg Stadion
1 - 3
502038
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Harlev IK (S5/130) Resenbro UIF (S4/70) Næshøj Idrætscenter
3 - 5
502040 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Virup IF (S5/124) Lystrup IF (S4/75) Virup Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

502041 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Alliancen IF (S4/73) FC Grenaa (S4/74) Limo Stadion
UHT

Udehold taberdømt

502042
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Sejs Svejbæk IF (S4/70) Stilling IF (S4/80) Sejs Stadion
5 - 6
502043 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
FC Vestkysten Århus (S4/76) FC Habesha (S4/77) Skjoldhøjskolen
4 - 6
520881
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
VH Fodbold (S4/72) Mørke IF (S4/74) Voldum Stadion
2 - 0
520882
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Ry Fodbold (S4/70) Egebjerg IF (S4/81) Ry Fodbold Kunstgræsbane
5 - 3
520883 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
FC Bøgeskov (S4/78) Katrinebjergs AF (S4/76) Bøgeskov Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

498996
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Sydthy B (S5/110) Fabjerg KFUM (S5/111) Gettrup Stadion
1 - 2
499321
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Høvsørevej FC (S5/111) Tangsø fS (S4/66) Bøvling Stadion
8 - 7
499372
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Vellev IF (S5/122) Thorsø/Tungelund IF (S4/73) Vellev Stadion
1 - 6
499651 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Viborg B67 (S4/69) Hundborg B (S4/64) Sportspub Målet Arena
UHT

Udehold taberdømt

499687
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
IF Nordmors (S4/64) Bruunshåb/Tapdrup IF (S4/69) Sejerslev Stadion
3 - 2
499787
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Gærum IF (S5/91) Bindslev/Tversted IF (S4/55) Gærum Stadion
5 - 2
499788
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Kvissel-Ravnshøj IF (S4/55) Tornby IF (S4/56) Ravnshøj IF's Anlæg
0 - 3
499789 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Øster Brønderslev IF (S4/57) Kirkeholdet Vrå (S5/93) Arena Brønderslev El-Teknik A/S
UHT

Udehold taberdømt

499790 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
TSI/Stenum (S4/56) Dybvad B (S4/57) TSI's Baneanlæg
6 - 1
501984
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Syvsten IF (S5/96) Voersaa IF (S4/57) Syvsten IF Stadion
3 - 0
501995
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
FC Nordsiden (S5/99) Aalborg FF á 1337 (S4/61) Tornhøjskolen
3 - 0
501997 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Vestbjerg IF (S4/59) IF Haabet, Øster Uttrup (S4/60) Vestbjerg Hallen
4 - 1
501999
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Sørup IF (S4/62) Haverslev IF (S4/63) Sørup Stadion
2 - 1
502001
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Nøvling FK (S4/62) FC Ljiljan, Ålborg (S4/61) Nøvling Skole
3 - 1
502003
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Dall/Ferslev IF (S4/64) FC Vesterbro, Aalborg (S4/59) MILWAUKEE PARK
1 - 3
502010
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Sønderborg Fremad (S5/148) BNS (S4/90) Bygma Park
9 - 2
502011 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
FVB (S4/89) Egernsund KIF (S4/90) Felsted Stadion
4 - 1
502012
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Hammelev SUF (S5/148) Dybbøl IU (S4/90) Hammelev Skole
2 - 4
502013 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Kvaglund IF (S4/86) FC King George (S4/87) Kvaglundskolen
UHT

Udehold taberdømt

502014
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Nr. Nebel IF (S4/85) Ølgod IF (S4/86) Form & Fritid Nørre Nebel
0 - 2
502015
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Stepping IF (S5/147) Toftlund IF (S5/146) Stepping Stadion
0 - 2
502016 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Gredstedbro B (S5/145) OK 89 (S5/146) Kongeåhallen
3 - 1
502017
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Bramming Beach Boys FC (S5/145) Bække SF (S4/88) Skjern Bank Arena, Bramming
3 - 5
502019 2 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Vonsild FK (S5/147) Billund IF (S4/85) Vonsild Stadion
3 - 2
501985
2 ti
20-04 2021
Kl. 18:45
Mou IF (S5/100) Astrup IF Arden (S4/63) Joka Arena
7 - 1
502039 2 ti
20-04 2021
Kl. 20:00
IHÅ Galacticos (S4/75) Aarhus BScB (S5/128) Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
UHT

Udehold taberdømt

499318
2 to
22-04 2021
Kl. 18:30
Hover UIF (S5/116) Tulstrup-Faurholt IK (S5/119) Hover UIF's Anlæg
1 - 3
999168
3 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
RLK (S3/36) Struer Humlum Fodbold (S3/35) Klinkby Stadion
5 - 3
999179
3 ti
27-04 2021
Kl. 17:50
Flamengo Garrinchas (S5/128) JAI, Aarhus (S3/45) Hasle Skole
0 - 5
999180 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Aros FC (S4/78) AC Pink Panthers (S3/44) Skjoldhøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

999181 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
FC Sydbyen (S3/46) FC Jura (S3/45) Grønløkke Stadion
UHT

Udehold taberdømt

999182 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
IHÅ Galacticos (S4/75) FC Åben Modus (S3/44) Vejlby/Risskov Centret
HHT

Hjemmehold taberdømt

999183
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Katrinebjergs AF (S4/76) BSS Sport (S3/44) Møllevangsskolen
1 - 2
999184
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
NB 93, Aarhus (S3/43) Team Leo IF (S3/44) Katrinebjergskolen
1 - 0
999185
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
FC Habesha (S4/77) Stilling IF (S4/80) Klank Kunstgræsbane
1 - 6
999186
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
BMI (S3/46) Hørning IF (S3/47) Egelund Idrætscenter
2 - 0
999187 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Ry Fodbold (S4/70) Lystrup IF (S4/75) Ry Fodbold Kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

999188
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Juelsminde IF (S3/48) Østbirk IF (S3/47) Juelsminde Stadion
1 - 2
999169
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
IF Nordmors (S4/64) Frøstrup/Hannæs/Nordthy (S3/35) Sejerslev Stadion
0 - 1
999170
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Høvsørevej FC (S5/111) Borbjerg GU (S3/36) Staby Efterskoles Kunstgræsbane
1 - 7
999171
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Viborg B67 (S4/69) Rødkærsbro IF (S3/38) Sportspub Målet Arena
2 - 3
999172
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Ørslevkloster IF (S3/37) Borup IF (S3/33) Ørslevkloster Stadion
0 - 4
999173
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Kibæk IF (S3/40) Lem B (S3/39) Kibæk Krydsfelt
3 - 4
999150
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Gærum IF (S5/91) Skibsby-Højene IF (S3/28) Gærum Stadion
0 - 2
999151 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Tornby IF (S4/56) Lundergård IU (S3/28) Tornby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

999152
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Als B (S3/34) Øster Hornum IF (S3/32) Als Stadion
1 - 2
999153
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Øster Brønderslev IF (S4/57) Vraa/Børglum IF (S3/28) Arena Brønderslev El-Teknik A/S
3 - 1
999154
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Syvsten IF (S5/96) Hjallerup IF (S3/21) Syvsten IF Stadion
0 - 2
999155
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Sørup IF (S4/62) Valsgård IF 83 (S3/33) Sørup Stadion
0 - 1
999156
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
TSI/Stenum (S4/56) Tårs/Ugilt IF (S3/28) TSI's Baneanlæg
1 - 3
999157 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Hune B (S3/30) NUBI (S3/31) Hune Stadion
UHT

Udehold taberdømt

999158
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Vestbjerg IF (S4/59) Trekroner IF 98 (S3/30) Vestbjerg Hallen
6 - 0
999159
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Gjøl B (S3/30) FK Fjordsiden (S3/32) Gjøl B`s Baner
0 - 4
999160 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
FC Nordsiden (S5/99) Vodskov IF (S3/31) Tornhøjskolen
UHT

Udehold taberdømt

999161 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Nøvling FK (S4/62) Ranum Overlade/Vester Hornum (S3/34) Nøvling Skole
1 - 2
999162 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Hals FS (S3/31) Vaarst/Fjellerad B (S3/32) Hals Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

999164
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Skørping IF Frem (S3/34) IK Rosendal (S3/33) Skørping Idrætscenter
3 - 5
999166
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Aulum IF (S3/39) Herning KFUM (S3/40) REMA 1000 Park, Aulum
6 - 5
999167
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Fabjerg KFUM (S5/111) Team Tangen (S3/36) Fabjerg Stadion
2 - 4
999177 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Alliancen IF (S4/73) Auning IF (S3/42) Limo Stadion
UHT

Udehold taberdømt

999178
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
IF Midtdjurs (S3/42) Værum GF (S3/41) Ryomgård Stadion
3 - 0
999190
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
FVB (S4/89) Midtals IF (S3/54) Felsted Stadion
0 - 5
999191
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Kvaglund IF (S4/86) BK-06 Esbjerg (S3/52) Kvaglundskolen
2 - 6
999193
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Bække SF (S4/88) Team BFO (S3/49) Bække Stadion
5 - 0
999194
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Ravsted UI (S3/53) Hjordkær UIF (S3/54) Ravsted Fritidscenter
2 - 0
378288
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Aale UI (S4/82) Horsens United (S3/48) Aale Stadion
2 - 4
378289
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Gredstedbro B (S5/145) Tarp B (S3/51) Kongeåhallen
0 - 4
378290
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Toftlund IF (S5/146) Rødekro IF (S3/54) Toftlund Stadion
4 - 2
378254
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Vonsild FK (S5/147) Team FB-LB (S3/50) Vonsild Stadion
5 - 6
378255
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Engum UI (S3/49) Hornsyld IF (S3/48) Engum Stadion
2 - 3
378286 3 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Sole IF (S4/82) BPI (S3/50) Øster Snede Stadion
UHT

Udehold taberdømt

999165
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:45
Mou IF (S5/100) VHG/GS (S3/31) Joka Arena
4 - 1
999163
3 ti
27-04 2021
Kl. 18:45
Ulsted B (S3/31) FC Vesterbro, Aalborg (S4/59) Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted
2 - 0
999174
3 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
Thorsø/Tungelund IF (S4/73) Hersom/Bjerregrav IF (S3/33) Tungelund Hallen
0 - 2
999189 3 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
Sønderborg Fremad (S5/148) Dybbøl IU (S4/90) Bygma Park
UHT

Udehold taberdømt

999192
3 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
Andrup IF (S3/52) Esbjerg United (S3/51) Skads Skole
6 - 0
999176
3 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
Ølgod IF (S4/86) Videbæk IF (S3/39) Ølgod Idrætsanlæg
5 - 4
999175
3 on
28-04 2021
Kl. 18:30
VH Fodbold (S4/72) Klejtrup BK (S3/33) HØST Stadion
4 - 0
378287 3 to
29-04 2021
Kl. 18:30
FC Hornstrup (S3/49) Øster Starup/Vester Nebel IF (S3/50) Hornstrup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

790560
4 ti
04-05 2021
Kl. 18:30
Vaarst/Fjellerad B (S3/32) St. Restrup IF (S2/15) Vaarst Stadion
1 - 4
790621 4 ti
04-05 2021
Kl. 18:30
Lystrup IF (S4/75) BSS Sport (S3/44) Lystrup Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

790622
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S3/45) DGL 2000, Aarhus (S2/21) JAI's Anlæg
1 - 2
790623 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
BMI (S3/46) AC Pink Panthers (S3/44) Egelund Idrætscenter
10 - 9
790624
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Horsens United (S3/48) Stensballe IK (S2/23) Højvangsskolen, Horsens
7 - 2
790662
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Team FB-LB (S3/50) Seest B (S1/13) Fynslundhallen
4 - 0
790663
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne (S2/24) FC Horsens (S1/12) Danisol Park Kunstgræs (Vejle)
0 - 2
790665 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
tst Fodbold (S2/21) Stavtrup IF (S1/12) Tilst Idrætsanlæg (tst)
3 - 5
790666 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Vinding SF (S2/24) Rask Mølle OIF (S2/23) Vinding Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

790698
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Sønderborg Fremad (S5/148) Midtals IF (S3/54) Bygma Park
2 - 1
790699
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Ravsted UI (S3/53) Højer IF (S2/27) Ravsted Fritidscenter
2 - 4
790700
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Sønderborg Boldklub (S2/27) Broager UI (S1/13) SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
HHT

Hjemmehold taberdømt

790701
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Gråsten B (S2/27) Bov IF (S1/13) Aarsbjerg Idrætscenter
3 - 2
790714
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Bække SF (S4/88) Grindsted GIF (S1/10) Bække Stadion
2 - 8
790715
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Tarp B (S3/51) Esbjerg IF 92 (S1/13) Bryndumvej Idrætshal
3 - 0
790716
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Andrup IF (S3/52) Blåbjerg BK (S2/26) Skads Skole
5 - 2
790717
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Hviding IF/Kvik 70 (S2/27) Hjerting IF (S2/26) Egebæk/Hviding Akt.center
2 - 1
790718
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Toftlund IF (S5/146) Løjt IF (S2/27) Toftlund Stadion
1 - 3
790719 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
BK-06 Esbjerg (S3/52) Tjæreborg IF (S2/26) Synshallen Arena, kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

791474
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (S2/26) Vejen SF (S2/25) Star VVS Arena (Gjesing)
3 - 2
790561
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
FC Nordsiden (S5/99) Svenstrup-Godthåb IF (S2/16) Tornhøjskolen
0 - 2
790598
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Valsgård IF 83 (S3/33) Skelund IF (S2/16) Valsgård Stadion
2 - 1
790599
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
IK Rosendal (S3/33) Hadsund B (S2/16) Rosendal Stadion
0 - 2
790600 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Birkelse IF (S2/15) Nibe B (S1/8) Birkelse Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

790601 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
IF Fremad Nørhalne (S2/15) RKG (S1/8) Nørhalne Stadion
UHT

Udehold taberdømt

790602
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Sjørring B (S3/35) Hanstholm IF (S2/17) Sjørring Stadion
3 - 0
790603 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs/Nordthy (S3/35) Klitmøller IF (S2/17) Frøstrup Stadion
4 - 5
790604
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
MorsØ FC (S2/17) Højslev Station IF (S1/9) Morsø Multipark
1 - 0
790605 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Team Tangen (S3/36) Lemvig GF (S2/18) Harboøre Stadion
0 - 7
790606
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Aulum IF (S3/39) RLK (S3/36) REMA 1000 Park, Aulum
4 - 1
790607
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Lem B (S3/39) Skjern GF (S1/10) Lem Hallen
0 - 5
790608
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S3/39) Bording IF (S2/19) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg
0 - 1
790609
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Hersom/Bjerregrav IF (S3/33) Kvik/Aalestrup (S1/9) Bjerregrav Stadion
1 - 3
790611 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Rødkærsbro IF (S3/38) Feldborg/Haderup IF (S2/19) Rødkærsbrohallen
6 - 7
790612
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Ølgod IF (S4/86) Faster/Hanning (S2/18) Ølgod Idrætsanlæg
1 - 3
790613 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Hornsyld IF (S3/48) Brædstrup IF (S2/22) Hornsyld Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

790614
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Resenbro UIF (S4/70) Funder GF (S2/22) Resenbro Skole
12 - 0
790616
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S3/42) Skødstrup SF (S2/20) Ryomgård Stadion
6 - 3
790617 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Alliancen IF (S4/73) TRIF (S1/11) Limo Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

790618
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Prügelknabe IK (S2/21) FAML, Århus (S1/11) Rosenvangsskolen
1 - 0
790619 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Stilling IF (S4/80) FC Sydbyen (S3/46) Klank Kunstgræsbane
UHT

Udehold taberdømt

790620 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
NB 93, Aarhus (S3/43) FC Åben Modus (S3/44) Katrinebjergskolen
0 - 2
790668 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Gauerslund IF (S2/25) Bredballe IF (S2/24) Danbolig Arena Gauerslund
HHT

Hjemmehold taberdømt

790669 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Lemming IF (S2/22) Galten FS (S2/23) Lemming Stadion
2 - 1
790670
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S2/23) Aarhus Juniors (S1/11) Grønløkke Stadion
7 - 1
790545 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Tornby IF (S4/56) Skagen IK (S3/28) Tornby Stadion
3 - 5
790546 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Tårs/Ugilt IF (S3/28) Hirtshals B (S2/14) SCO Park
0 - 4
790547 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
PSI/Serritslev (S3/29) Brønderslev IF (S1/7) Serritslev Stadion
0 - 3
790548 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Hjallerup IF (S3/21) Dronninglund IF (S1/7) Hjallerup Stadion / Klubhus
UHT

Udehold taberdømt

790549 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (S3/28) Hjørring AIK Frem (S2/14) Højene Hallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

790551
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Øster Brønderslev IF (S4/57) Østervraa IF (S2/14) Arena Brønderslev El-Teknik A/S
1 - 3
790552
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Hune B (S3/30) Harken UGF (S2/14) Hune Stadion
0 - 8
790553 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Strandby-Elling-Nielstrup IF (S2/14) Flauenskjold IF (S2/14) Nordjyske Bank Arena Strandby
UHT

Udehold taberdømt

790554 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Vestbjerg IF (S4/59) Ulsted B (S3/31) Vestbjerg Hallen
5 - 0
790555 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Øster Hornum IF (S3/32) Skalborg SK (S1/8) Øster Hornum Hallen
0 - 3
790556 4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Ranum Overlade/Vester Hornum (S3/34) Farsø/Ullits IK (S2/16) Vester Hornum Stadion
0 - 11
790559
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Mou IF (S5/100) Aalborg KFUM (S1/8) Joka Arena
1 - 3
790696
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:30
HOG Hinnerup (S2/20) Hammel GF (S2/22) Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane)
1 - 3
790667
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:30
Bramdrupdam GIF (S2/25) Fredericia fF (S1/12) Bramdrupdam Hallerne
2 - 5
790661
4 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Østbirk IF (S3/47) Hatting-Torsted Fodbold (S2/23) Trailergaarden-Gantrup Arena
3 - 0
790615
4 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Sole IF (S4/82) FC Hornstrup (S3/49) Hornstrup Stadion
1 - 3
790697
4 on
05-05 2021
Kl. 19:00
HTS (S3/51) BV Oksbøl (S2/26) Horne Stadion, Varde
0 - 1
790610
4 to
06-05 2021
Kl. 19:00
Tulstrup-Faurholt IK (S5/119) Vildbjerg SF (S1/10) Tulstrup Stadion
0 - 8
790664
4 to
06-05 2021
Kl. 19:00
Skibet IF (S2/24) Dalby GF (S2/25) Balle Kunstgræsbane
2 - 0
147469
5 ma
10-05 2021
Kl. 19:00
Jerne IF (S2/26) Bramming B (S1/13) Jerne Stadion
6 - 4
147459
5 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Hjallerup IF (S3/21) Aalborg Freja (JS2/4) Hjallerup Stadion / Klubhus
1 - 7
147460
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Valsgård IF 83 (S3/33) Hadsund B (S2/16) Valsgård Stadion
1 - 0
147470
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Lundtoft IF (S2/27) Broager UI (S1/13) Kliplev Hallen
0 - 5
147481
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Team FB-LB (S3/50) Skibet IF (S2/24) Lunderskov Stadion
0 - 3
147482 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Resenbro UIF (S4/70) Hasle B (JS2/5) Resenbro Skole
UHT

Udehold taberdømt

148333
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S3/42) TRIF (S1/11) Ryomgård Stadion
2 - 0
148334 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Lystrup IF (S4/75) Søften GF (JS1/2) Lystrup Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

148336
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
VH Fodbold (S4/72) Helsted Fremad IF (JS2/5) Voldum Stadion
0 - 4
148337
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Brædstrup IF (S2/22) Rask Mølle OIF (S2/23) Brædstrup Stadion
4 - 2
148338
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Aarhus 1900 (JS1/3) IFSK (JS2/5) Fort Langenæs
5 - 4
148339 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
DGL 2000, Aarhus (S2/21) Fuglebakken (JS1/2) Tilst Idrætsanlæg (tst)
0 - 4
148340 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
BMI (S3/46) Hammel GF (S2/22) Egelund Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

148341
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Stilling IF (S4/80) FC Horsens (S1/12) Stilling Stadion
0 - 2
148342
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Erritsø GIF (S2/25) Fredericia fF (S1/12) EIC - Erritsø Idrætscenter
1 - 3
148343
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Bredballe IF (S2/24) AIA/Tranbjerg (S2/23) BAUHAUS Park - Hældager
7 - 6
148344 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
FC Åben Modus (S3/44) Lemming IF (S2/22) Katrinebjergskolen
UHT

Udehold taberdømt

148345 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Horsens United (S3/48) Stavtrup IF (S1/12) Højvangsskolen, Horsens
1 - 7
147439
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Hjørring AIK Frem (S2/14) Frederikshavn fI (JS1/1) Frem Parken
1 - 3
147446
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Skagen IK (S3/28) Strandby-Elling-Nielstrup IF (S2/14) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
2 - 3
147447
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Hirtshals B (S2/14) Brønderslev IF (S1/7) Schlie Arena
2 - 1
147448
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Farsø/Ullits IK (S2/16) Løgstør IF (JS2/4) Farsø Stadion
2 - 3
147449
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Harken UGF (S2/14) IF Fremad Nørhalne (S2/15) EkspertFugen Arena, Harken
4 - 6
147462
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Svenstrup-Godthåb IF (S2/16) Aalborg KFUM (S1/8) Svenstrup Stadion
0 - 1
147463 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Bording IF (S2/19) Vildbjerg SF (S1/10) Gipo Arena (Bording)
HHT

Hjemmehold taberdømt

147464
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Sjørring B (S3/35) Klitmøller IF (S2/17) Sjørring Stadion
0 - 1
147465
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Borbjerg GU (S3/36) MorsØ FC (S2/17) Borbjerg Stadion
1 - 3
147466 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Aulum IF (S3/39) Lemvig GF (S2/18) REMA 1000 Park, Aulum
UHT

Udehold taberdømt

147467
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Faster/Hanning (S2/18) Brande IF (S1/10) Faster Stadion
3 - 4
147468
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Borup IF (S3/33) Kvik/Aalestrup (S1/9) Låstrup Stadion
2 - 5
147472 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Gråsten B (S2/27) Egen UI (JS2/6) Aarsbjerg Idrætscenter
0 - 4
147473
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S2/26) Agerbæk SF/Starup IF (JS2/6) Tjæreborg IF's Anlæg
0 - 4
147475
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Løjt IF (S2/27) Christiansfeld IF (S2/27) Løjt Idrætsanlæg
2 - 0
147476 5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Andrup IF (S3/52) Spangsbjerg IF (S2/26) Skads Skole
3 - 6
147477
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Sønderborg Fremad (S5/148) Aabenraa BK (JS1/3) Sønderborg Stadion
5 - 3
147478
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Hviding IF/Kvik 70 (S2/27) Grindsted GIF (S1/10) Egebæk/Hviding Akt.center
4 - 3
147479
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Østbirk IF (S3/47) FC Skanderborg (JS2/6) Trailergaarden-Gantrup Arena
0 - 4
147458
5 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
FK Fjordsiden (S3/32) St. Restrup IF (S2/15) Frejlev Stadion
5 - 7
147471
5 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Tarp B (S3/51) Sædding/G IF (JS1/3) Bryndumvej Idrætshal
0 - 1
147480 5 to
20-05 2021
Kl. 19:00
FC Hornstrup (S3/49) Give Fremad (JS2/6) Hornstrup Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

147452 5 to
20-05 2021
Kl. 19:00
Vestbjerg IF (S4/59) Nibe B (S1/8) Vestbjerg Hallen
1 - 2
148335
5 to
20-05 2021
Kl. 19:15
ASA, Aarhus (JS1/3) Aabyhøj IF (JS1/2) Robotize Park
3 - 5
537401
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (S2/26) Sædding/G IF (JS1/3) Star VVS Arena (Gjesing)
1 - 2
537402
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Højer IF (S2/27) Egen UI (JS2/6) Marskhallen
1 - 3
537366
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Aalborg KFUM (S1/8) Nørresundby FB (DS/4) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
1 - 2
537368 6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Strandby-Elling-Nielstrup IF (S2/14) Frederikshavn fI (JS1/1) Nordjyske Bank Arena Strandby
UHT

Udehold taberdømt

537369
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Valsgård IF 83 (S3/33) Løgstør IF (JS2/4) Valsgård Stadion
2 - 1
537370 6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Hirtshals B (S2/14) Aalborg Freja (JS2/4) Schlie Arena
2 - 3
537371 6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Østervraa IF (S2/14) Aalborg Chang (JS1/1) Elektrikeren Nord Arena
HHT

Hjemmehold taberdømt

537372 6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Klitmøller IF (S2/17) Tjørring IF (DS/4) Klitmøller Stadion
UHT

Udehold taberdømt

537373
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Aulum IF (S3/39) MorsØ FC (S2/17) REMA 1000 Park, Aulum
3 - 4
537374
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Brædstrup IF (S2/22) Bredballe IF (S2/24) Brædstrup Stadion
0 - 4
537375
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Skjern GF (S1/10) Ringkøbing (DS/3) Skjern Idrætspark
2 - 1
537376
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Vildbjerg SF (S1/10) Silkeborg KFUM (DS/4) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
0 - 3
537377
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Feldborg/Haderup IF (S2/19) Brande IF (S1/10) Feldborg Savværk Arena
2 - 3
537378
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Prügelknabe IK (S2/21) Søften GF (JS1/2) Rosenvangsskolen
0 - 5
537380
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Resenbro UIF (S4/70) VRI (DS/4) Resenbro Skole
1 - 3
537381
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
FC Silkeborg (S2/22) FC Skanderborg (JS2/6) Hvinningdal Skole
1 - 5
537382
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Løjt IF (S2/27) Broager UI (S1/13) Løjt Idrætsanlæg
1 - 0
537385
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Skibet IF (S2/24) Hedensted IF (DS/3) Skibet Stadion
8 - 7
537396
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Give Fremad (JS2/6) Kolding B (DS/3) Give Stadion
2 - 1
537397
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
FC Horsens (S1/12) Aarhus 1900 (JS1/3) Designa Arena
1 - 4
537398
6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Stavtrup IF (S1/12) IF Lyseng (DS/4) AURA Park (Stavtrup)
1 - 4
537399 6 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Jerne IF (S2/26) Agerbæk SF/Starup IF (JS2/6) Jerne Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

537384 6 ti
01-06 2021
Kl. 20:00
Helsted Fremad IF (JS2/5) Odder (DS/3) Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
UHT

Udehold taberdømt

537367 6 to
03-06 2021
Kl. 19:00
St. Restrup IF (S2/15) Nibe B (S1/8) Frejlev Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

537379
6 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Hammel GF (S2/22) Vatanspor (JS1/2) Hammel Stadion
1 - 2
147461 5 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Skalborg SK (S1/8) Gug B (JS1/1) Skalborg Stadion
UHT

Udehold taberdømt

242751
7 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
MorsØ FC (S2/17) Kvik/Aalestrup (S1/9) Morsø Multipark
1 - 2
537400
6 on
09-06 2021
Kl. 19:00
BV Oksbøl (S2/26) Varde (DS/3) Oksbøl Stadion
1 - 2
537383
6 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S3/42) FC Djursland (DS/4) Ryomgård Stadion
2 - 4
242756 7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Aalborg Freja (JS2/4) Aalborg Chang (JS1/1) Frejaparken
UHT

Udehold taberdømt

242752
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Brande IF (S1/10) Give Fremad (JS2/6) Brande Stadion
1 - 3
242753
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Nibe B (S1/8) Nørresundby FB (DS/4) Nibe Stadion
0 - 3
242748
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Hviding IF/Kvik 70 (S2/27) Egen UI (JS2/6) Egebæk/Hviding Akt.center
6 - 5
242749
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Agerbæk SF/Starup IF (JS2/6) Sædding/G IF (JS1/3) Agerbæk Stadion
3 - 4
242750
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Klitmøller IF (S2/17) Kjellerup IF (DS/4) Klitmøller Stadion
0 - 8
242758
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Skibet IF (S2/24) Fredericia fF (S1/12) Skibet Stadion
4 - 3
242759
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Bredballe IF (S2/24) FC Skanderborg (JS2/6) BAUHAUS Park - Hældager
2 - 0
242772 7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Vatanspor (JS1/2) IF Lyseng (DS/4) Sødalskolen
0 - 2
242773
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
FC Åben Modus (S3/44) Viby IF (DS/3) Viby Idrætspark
1 - 2
242774
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Aabyhøj IF (JS1/2) Aarhus 1900 (JS1/3) Aabyhøj Stadion
3 - 2
242789
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken (JS1/2) VRI (DS/4) Højlyngen
2 - 1
242790 7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Søften GF (JS1/2) Silkeborg KFUM (DS/4) Søften Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

242321
7 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Sønderborg Fremad (S5/148) Løjt IF (S2/27) Bygma Park
1 - 4
242755
7 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Valsgård IF 83 (S3/33) Skalborg SK (S1/8) Valsgård Stadion
1 - 3
242754
7 ti
29-06 2021
Kl. 19:00
IF Fremad Nørhalne (S2/15) Strandby-Elling-Nielstrup IF (S2/14) Nørhalne Stadion
0 - 2
242322
7 ti
29-06 2021
Kl. 19:00
Skjern GF (S1/10) Varde (DS/3) Skjern Idrætspark
2 - 3
242757
7 on
30-06 2021
Kl. 19:00
Helsted Fremad IF (JS2/5) FC Djursland (DS/4) Randers Stadion, kunstgræs
5 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Log ind