MENU

U15 Piger C (2006-07) 8M - Forår 2021, Pulje 392 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
540227 on
21-04 2021
Kl. 18:00
Helle FC Ølgod IF Næsbjerg Idrætsanlæg
1 - 1
540228 on
21-04 2021
Kl. 18:00
Føvling/Stenderup IF Spangsbjerg IF Føvling Stadion
0 - 0
540229 to
22-04 2021
Kl. 18:00
Grindsted GIF Jerne IF Lynghallen
1 - 0
540232 on
28-04 2021
Kl. 18:00
Spangsbjerg IF Grindsted GIF Vitaskolen Esbjerg
3 - 2
540233 to
29-04 2021
Kl. 18:30
Jerne IF Skovlund/Ansager Jerne Stadion
1 - 4
783416 on
05-05 2021
Kl. 18:00
Helle FC Spangsbjerg IF Starup Stadion
4 - 2
783450 on
05-05 2021
Kl. 18:00
Skovlund/Ansager Ølgod IF Ansager Stadion
1 - 5
783449 to
06-05 2021
Kl. 18:00
Grindsted GIF Ribe BK Lynghallen
UHT

Udehold taberdømt

540226 ma
10-05 2021
Kl. 18:00
Skovlund/Ansager Ribe BK Ansager Stadion
3 - 1
540231
ti
11-05 2021
Kl. 18:00
Ølgod IF Føvling/Stenderup IF Ølgod Idrætsanlæg
3 - 0
540230 to
13-05 2021
Kl. 18:00
Ribe BK Helle FC Frøs Arena
HHT

Hjemmehold taberdømt

783453 ti
18-05 2021
Kl. 18:00
Ribe BK Føvling/Stenderup IF Frøs Arena
1 - 1
783454 on
19-05 2021
Kl. 18:00
Ølgod IF Grindsted GIF Ølgod Idrætsanlæg
6 - 2
783451 on
19-05 2021
Kl. 18:00
Spangsbjerg IF Skovlund/Ansager Vitaskolen Esbjerg
3 - 0
783452 on
19-05 2021
Kl. 18:30
Jerne IF Helle FC Jerne Stadion
0 - 6
248983 ma
24-05 2021
Kl. 18:00
Ribe BK Ølgod IF Frøs Arena
0 - 5
248984 on
26-05 2021
Kl. 18:00
Spangsbjerg IF Jerne IF Vitaskolen Esbjerg
7 - 0
248981 on
26-05 2021
Kl. 18:00
Skovlund/Ansager Helle FC Ansager Stadion
1 - 5
248988 ma
31-05 2021
Kl. 18:30
Jerne IF Ribe BK Jerne Stadion
0 - 3
248985 on
02-06 2021
Kl. 18:00
Helle FC Føvling/Stenderup IF Agerbæk Stadion
3 - 1
248987 on
02-06 2021
Kl. 18:00
Ølgod IF Spangsbjerg IF Ølgod Idrætsanlæg
2 - 2
248986 to
03-06 2021
Kl. 18:00
Grindsted GIF Skovlund/Ansager Lynghallen
2 - 2
248990 ma
07-06 2021
Kl. 18:00
Føvling/Stenderup IF Skovlund/Ansager Føvling Stadion
0 - 0
248991 on
09-06 2021
Kl. 18:00
Ølgod IF Jerne IF Ølgod Idrætsanlæg
10 - 0
248992 on
09-06 2021
Kl. 18:00
Spangsbjerg IF Ribe BK Vitaskolen Esbjerg
8 - 0
248989 to
10-06 2021
Kl. 18:00
Helle FC Grindsted GIF Nordenskov Skole
5 - 4
783448 ti
15-06 2021
Kl. 18:00
Føvling/Stenderup IF Jerne IF Føvling Stadion
5 - 0
248982 to
17-06 2021
Kl. 18:00
Føvling/Stenderup IF Grindsted GIF Føvling Stadion
4 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 4 på mail eller på tlf: 8939 9940

Fællesskab og sjov klubevent 

Spilleregler 8-mands
Regionsfinaler lørdag den 19. eller søndag 20. juni

Kvalifikationsoversigt til regionsfinaler

HUSK træneren på holdkortet

Der skal udfyldes elektronisk holdkort i denne række via DBU's Fodbold APP eller på www.dbujylland.dk - "Mit DBU". Kontakt din klub såfremt du ikke har fået tildelt brugernavn og adgangskode.

Bøder for manglende udfyldelse af holdkort:
1. rykker -                 kr. 25,00
2. rykker -                 kr. 50,00
3. rykker -               kr. 250,00
4. rykker -        disciplinærsag

Hjemmeholdet er ansvarlige for registrering af kampens resultat via DBU’s Fodbold App eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk.

Dommerkode 01 - her påsætter DBU Jylland neutrale dommere – udgiften afholdes af hjemmeholdet.
Dommerkode 03 - er døm-selv-kampe hvor hjemmeholdet stiller en lokal dommer.

Log ind