MENU

U10 Drenge B (13) 5M - efterår 2022, Pulje 18 (2022) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
mandag den. 15-08 2022
Spillested:
Ikast FC Thrigesvej Thrigesvej #6 Thrigesvej 17 7430 Ikast
738545 Kl. 17:30 Ikast FC (1) Ikast FC (2) Thrigesvej #6
738546 Kl. 17:30 Hammerum IF Sunds IF Thrigesvej #6
738547 Kl. 18:10 Ikast FC (2) Hodsager UF Thrigesvej #6
738548 Kl. 18:10 Sunds IF Herning Fremad (1) Thrigesvej #6
738549 Kl. 18:50 Hodsager UF Hammerum IF Thrigesvej #6
738550 Kl. 18:50 Herning Fremad (1) Ikast FC (1) Thrigesvej #6
Arrangør:
mandag den. 22-08 2022
Spillested:
Herning Fremads Anlæg Bane 1 A Ringkøbingvej 78 7400 Herning
752714 Kl. 17:30 Herning Fremad (1) Ikast FC (2) Bane 1 A
752715 Kl. 18:10 Ikast FC (2) Hammerum IF Bane 1 A
752773 Kl. 18:50 Hammerum IF Herning Fremad (1) Bane 1 A
Arrangør:
mandag den. 22-08 2022
Spillested:
Hodsager Klubcenter Hovedgaden 15 7490 Aulum
752711 Kl. 17:30 Hodsager UF Ikast FC (1)
752712 Kl. 18:10 Ikast FC (1) Sunds IF
752713 Kl. 18:50 Sunds IF Hodsager UF
Arrangør:
mandag den. 29-08 2022
Spillested:
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
752774 Kl. 17:30 Sunds IF Ikast FC (2)
752782 Kl. 17:30 Herning Fremad (1) Ikast FC (1)
753822 Kl. 18:10 Ikast FC (1) Hammerum IF
753823 Kl. 18:10 Ikast FC (2) Hodsager UF
753824 Kl. 18:50 Hodsager UF Herning Fremad (1)
754598 Kl. 18:50 Hammerum IF Sunds IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind