MENU

Sydbank Pokalen 2022/23 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
485987 1 on
30-03 2022
Kl. 19:00
Saxild IF (S5/166) Århus Expats (S5/164) Saxild Skole
4 - 2
485983
1 ti
05-04 2022
Kl. 18:00
Flamengo Garrinchas (S5/158) GD Bio-Bold (S5/156) Hasle Skole
0 - 3
485984
1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
SHIF (S5/164) Lads GF (S5/146) Rosenvangsskolen
3 - 2
485985
1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Klovborg UF (S5/168) Lindved GF(S5/171) Klovborg Stadion
5 - 0
485988 1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Munkevængets FI (S5/174) Stepping IF (S5/162) Munkevængets Skole
3 - 1
485966
1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Saltum IF (S5/100) Hjortdal UI (S5/102) Nols Stadion
8 - 1
485967 1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Birkelse IF (S5/101) Sørup IF (S5/118) Birkelse Stadion
Udehold taberdømt
485979 1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Ejsing B (S5/138) Linde B (S5/137) Ejsing Stadion
0 - 2
485980 1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Vemb FS (S5/137) Fjelstervang IF (S5/129) Vemb Stadion
2 - 4
485981
1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Vinderslev IF (S5/142) Ravnsbjerg IF (S5/141) Vinderslev Stadion
2 - 0
485982 1 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Aros FC (S5/161) Dynamo Petrobras (S5/163) Skjoldhøjskolen
Hjemmehold taberdømt
485989
1 on
06-04 2022
Kl. 19:15
Esbjerg Fremad (S5/181) OK 89 (S5/184) Veldtofte Idrætspark
5 - 0
485990
1 on
06-04 2022
Kl. 19:30
FCH 6100 (S5/187) Hoptrup/Marstrup IF (S5/188) Sydbyens Kunstgræs (Haderslev)
7 - 0
485968
1 ma
11-04 2022
Kl. 19:00
Skørping IF Frem (S5/118) Vellev IF (S5/135) Skørping Idrætscenter
3 - 2
485986 1 ti
12-04 2022
Kl. 19:00
Virup IF (S5/130) VIH IF Aarhus (S5/154) Virup Skole
Udehold taberdømt
740509
2 ti
19-04 2022
Kl. 18:30
IF Ceresbyen (S4/81) VH Fodbold (S4/72) HØST Stadion
1 - 4
740497
2 to
21-04 2022
Kl. 19:00
Gredstedbro B (S4/92) Hjordkær UIF (S4/94) Kongeåhallen
1 - 2
740452
2 ma
25-04 2022
Kl. 18:30
Skørping IF Frem (S5/118) Klejtrup B (S4/60) Skørping Idrætscenter
4 - 3
740453 2 ma
25-04 2022
Kl. 19:00
Birkelse IF (S5/101) Blenstrup IF (S4/57) Birkelse Stadion
1 - 4
740468
2 ma
25-04 2022
Kl. 19:00
Linde B (S5/137) Hjerm FIF (S4/63) Langhøjskolen
3 - 2
740454
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:00
Bindslev/Tversted IF (S4/48) Bangsbo Freja (S4/49) Bindslev Stadion
3 - 1
740451
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:30
Saltum IF (S5/100) Moseby B (S4/53) Nols Stadion
3 - 1
740510
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:45
BPI/TSIF (S4/87) Tørring/Ølholm (S4/84) Covia Arena
1 - 0
740511 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Horsens KFUM (S4/85) Torpedo AT (S4/80) Bankagerhallen
Udehold taberdømt
740455 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/49) Tårs/Ugilt IF (S4/48) Gærum Stadion
1 - 3
740456
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Skallerup/Vennebjerg IF (S4/48) Vraa/Børglum IF (S4/50) Skallerup Hallen
2 - 1
740457
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
TSI/Stenum (S4/50) Dybvad/Hørby (S4/51) TSI's Baneanlæg
1 - 2
740458
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
PSI/Serritslev (S4/50) Voersaa IF (S4/51) Serritslev Stadion
1 - 3
740459
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Understed IF (S4/49) Ulsted B (S4/52) Understed IF's Anlæg
0 - 6
740460 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs/Nordthy (S4/61) Thorup/Klim B (S4/53) Frøstrup Stadion
1 - 2
740461
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Dall/Ferslev IF (S4/55) Aalborg FF á 1337 (S4/56) MILWAUKEE PARK
3 - 4
740462
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Gjøl B (S4/54) Vesterbros IK (S4/52) Gjøl B`s Baner
0 - 2
740463
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
FC Vesterbro, Aalborg (S4/54) FC Ljiljan, Ålborg (S4/55) NUBI's Stadion
2 - 3
740464
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Veddum IF (S4/59) KB 81 Aalborg (S4/56) Veddum Stadion
0 - 1
740465 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
IF Haabet, Øster Uttrup (S4/56) Astrup IF Arden (S4/59) Mellervangsskolen
Udehold taberdømt
740466 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Høvsørevej FC (S4/63) Herrup Tvis Fodbold (S4/64) Bøvling Stadion
6 - 3
740467
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Viborg B67 (S4/65) Eastside Viborg (S4/66) Sportspub Målet Arena
1 - 2
740487 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Fjelstervang IF (S5/129) Aadum IU (S4/89) Fjelstervang Stadion
2 - 1
740488
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Vinderslev IF (S5/142) Karup/Kølvrå 07 (S4/65) Vinderslev Stadion
3 - 0
740489 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Kibæk IF (S4/68) Lem B (S4/67) Kibæk Krydsfelt
Udehold taberdømt
740490
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Vridsted IF (S4/65) Sdr. Rind/Vinkel IF (S4/66) Sparekassen Danmark Arena (Vridsted)
0 - 2
740491 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Tulstrup-Faurholt IK (S4/69) Løgstrup IF (S4/65) Tulstrup Stadion
Hjemmehold taberdømt
740492
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Toftlund IF (S5/170) Darum IF (S4/92) Toftlund Stadion
4 - 1
740493 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
FCH 6100 (S5/187) Team Haderslev KFUM (S4/94) Sydbyens Kunstgræs (Haderslev)
Udehold taberdømt
740494
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Bække SF (S4/91) Vejen SF (S4/93) Bække Stadion
2 - 3
740495
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Esbjerg Fremad (S5/181) Esbjerg Eagles (S4/92) EGF Hallen
6 - 1
740496
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Nr. Nebel IF (S4/90) Ølgod IF (S4/89) Form & Fritid Nørre Nebel
0 - 3
740498
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Virup IF (S5/130) Dynamo Petrobras (S5/163) Virup Skole
5 - 6
740499
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Egebjerg IF (S4/83) Skjold SS (S4/85) Egebjerghallen
1 - 3
740500
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Nim IF (S4/84) Sejs Svejbæk IF (S4/70) Nim Sportsplads
3 - 1
740501 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Klovborg UF (S5/168) Aale UI (S4/84) Klovborg Stadion
Udehold taberdømt
740503 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Munkevængets FI (S5/174) Vonsild FK (S4/88) Munkevængets Skole
0 - 2
740504
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
SHIF (S5/164) FC Bøgeskov (S4/81) Rosenvangsskolen
5 - 2
740505 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
GD Bio-Bold (S5/156) FC Sydbyen (S4/82) Katrinebjergskolen
Udehold taberdømt
740506
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Saxild IF (S5/166) Kolt/Hasselager IF (S4/82) Saxild Skole
2 - 1
740508 2 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Funder GF (S4/69) GFG Voel (S4/75) Funder EL-VVS Service Arena
Udehold taberdømt
740502
2 on
27-04 2022
Kl. 19:00
Øster Nykirke IF (S4/84) FC International (S4/86) Vonge Stadion
5 - 1
740507 2 to
28-04 2022
Kl. 18:00
FC Vestkysten Århus (S4/77) FC Åben Modus (S4/76) Skjoldhøjskolen
1 - 2
427541
3 ma
02-05 2022
Kl. 19:00
Skørping IF Frem (S5/118) Doense/Vebbestrup IF (S3/28) Skørping Idrætscenter
1 - 3
427542
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Blenstrup IF (S4/57) Skelund IF (S3/29) Blenstrup Stadion
0 - 4
427543
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Bindslev/Tversted IF (S4/48) Skagen IK (S3/24) Bindslev Stadion
1 - 3
427544
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Skallerup/Vennebjerg IF (S4/48) Tornby IF (S3/24) Skallerup Hallen
0 - 5
427546
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Tårs/Ugilt IF (S4/48) Dybvad/Hørby (S4/51) SCO Park
2 - 1
427547
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Thorup/Klim B (S4/53) Trekroner IF 98 (S3/25) Thorup Stadion
2 - 3
427548
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Voersaa IF (S4/51) Ulsted B (S4/52) Voersaa Stadion
0 - 1
427549
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
FC Ljiljan, Ålborg (S4/55) Aalborgstudenternes IF (S3/27) Kærby Stadion
0 - 1
427550
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Nøvling/Vaarst/Fjellerad (S3/29) Øster Hornum IF (S3/28) Vaarst Stadion
6 - 7
427553
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Aalborg FF á 1337 (S4/56) FK Fjordsiden (S3/27) Herningvej Skole
0 - 1
427554
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Vesterbros IK (S4/52) Nordens Paris FC (S3/27) Vadum Hallen
2 - 1
427555
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
KB 81 Aalborg (S4/56) NUBI (S3/26) Tornhøjskolen
2 - 5
427556 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
IF Haabet, Øster Uttrup (S4/56) Svenstrup-Godthåb IF (S3/28) Mellervangsskolen
1 - 4
427559
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
IK Rosendal (S3/28) Hersom/Bjerregrav IF (S3/31) Rosendal Stadion
11 - 1
427560
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Linde B (S5/137) RLK (S3/32) Langhøjskolen
6 - 5
427561 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Høvsørevej FC (S4/63) FS Midtthy (S3/30) Bøvling Stadion
3 - 0
427564
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Sdr. Rind/Vinkel IF (S4/66) Sjørring B (S3/30) Sdr. Rind Stadion
1 - 3
427565
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Kibæk IF (S4/68) FodboldHoldet Herning (S3/33) Kibæk Krydsfelt
7 - 6
427569 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Fjelstervang IF (S5/129) Herning KFUM (S3/33) Fjelstervang Stadion
1 - 3
427570
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Vinderslev IF (S5/142) Snejbjerg SG&I (S3/34) Vinderslev Stadion
0 - 3
427571
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Ørslevkloster IF (S3/31) Hanstholm IF (S3/30) Ørslevkloster Stadion
3 - 0
427572
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Ølgod IF (S4/89) Videbæk IF (S3/34) Ølgod Idrætsanlæg
5 - 2
427573
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
VH Fodbold (S4/72) IF Midtdjurs (S3/37) Voldum Stadion
0 - 4
427575
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Vonsild FK (S4/88) BPI/TSIF (S4/87) Vonsild Stadion
5 - 4
427580
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Øster Nykirke IF (S4/84) Vejle IH (S3/43) Vonge Stadion
4 - 6
427582
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Vejle FC (S3/42) Vejle Kammeraterne (S3/43) Vestre Stadion
5 - 3
427584 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
SHIF (S5/164) HEI (S3/37) Rosenvangsskolen
Udehold taberdømt
427585 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Funder GF (S4/69) Galten FS (S3/41) Funder EL-VVS Service Arena
0 - 3
427588 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
GD Bio-Bold (S5/156) Saxild IF (S5/166) Saxild Skole
5 - 6
427589
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Nim IF (S4/84) Lund IF (S3/42) Nim Sportsplads
0 - 3
427591
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Klovborg UF (S5/168) FC Hornstrup (S3/43) Klovborg Stadion
1 - 4
427592
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Horsens KFUM (S4/85) Rask Mølle OIF (S3/42) Bankagerhallen
0 - 5
427594
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Skjold SS (S4/85) Østbirk IF (S3/42) Glud Stadion
2 - 5
427595 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S3/40) Hørning IF (S3/41) JAI's Anlæg
Udehold taberdømt
427794
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Lystrup IF (S3/37) Prügelknabe IK (S3/40) Lystrup Idrætsanlæg
2 - 1
427796
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Vinding SF (S3/44) Ammitsbøl/Egtved (S3/43) Vinding Kunstgræsbane
3 - 1
427798
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S4/94) Ravsted UI (S3/47) Hjordkær Stadion
1 - 5
427799
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Toftlund IF (S5/170) Hellevad/Agerskov (S3/47) Toftlund Stadion
2 - 0
427801
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
FCH 6100 (S5/187) Starup UIF (S3/47) Sydbyens Kunstgræs (Haderslev)
5 - 4
427802
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Esbjerg Fremad (S5/181) FC Esbjerg Øst (S3/45) EGF Hallen
1 - 3
427803
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Billund IF (S3/45) Team BFO (S3/34) Billund Idrætscenter
4 - 1
427804 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
BNS (S5/190) FVB (S4/94) V. Sottrup Idrætsanlæg
4 - 2
427805
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Christiansfeld IF (S3/44) Rødekro IF (S3/47) Cuben
4 - 1
427806
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Hjerting IF (S3/45) BK-06 Esbjerg (S3/46) BDO Arena Hjertinghus
3 - 4
427579 3 ti
03-05 2022
Kl. 19:20
FC Åben Modus (S4/76) FC Jura (S3/38) Katrinebjergskolen
1 - 2
427797 3 on
04-05 2022
Kl. 18:30
Dynamo Petrobras (S5/163) Team Leo IF (S3/38) Rosenvangsskolen
1 - 5
427562
3 on
04-05 2022
Kl. 19:00
Eastside Viborg (S4/66) Nordvestmors BK (S3/30) Overlund Kunststofbane
1 - 5
427563
3 on
04-05 2022
Kl. 19:00
Løgstrup IF (S4/65) IF Nordmors (S3/30) Seier Park, Løgstrup
0 - 2
520415
4 ma
09-05 2022
Kl. 18:30
Ulsted B (S4/52) VHG/GS (S2/13) Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted
0 - 2
520411
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Saltum IF (S5/100) Trekroner IF 98 (S3/25) Nols Stadion
7 - 6
520412 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Kvissel-Ravnshøj IF (S4/49) Skagen IK (S3/24) Ravnshøj IF's Anlæg
0 - 6
520413
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Tornby IF (S3/24) Skibsby-Højene IF (S2/12) Tornby Stadion
0 - 3
520414 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Tårs/Ugilt IF (S4/48) Harken UGF (S2/12) SCO Park
Hjemmehold taberdømt
520416 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Skelund IF (S3/29) Valsgård IF 83 (S2/14) Skelund Stadion
Hjemmehold taberdømt
520417
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
RKG (S2/13) Skalborg SK (S2/14) Bixen Arena
0 - 1
520418
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
NUBI (S3/26) Hals FS (S2/13) NUBI's Stadion
1 - 3
520419
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Svenstrup-Godthåb IF (S3/28) Aalborgstudenternes IF (S3/27) Svenstrup Stadion
6 - 2
520420
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Vesterbros IK (S4/52) IF Fremad Nørhalne (S2/12) Vadum Hallen
1 - 5
520421
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Øster Hornum IF (S3/28) Nibe B (S2/14) Øster Hornum Hallen
7 - 6
520422
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF (S3/28) St. Restrup IF (S2/14) Tinghøj Stadion
2 - 1
520423
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
IK Rosendal (S3/28) FK Fjordsiden (S3/27) Rosendal Stadion
12 - 2
520424
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Linde B (S5/137) Høvsørevej FC (S4/63) Langhøjskolen
0 - 3
520425 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Klitmøller IF(S3/30) HVA Sydthy (S2/15) Klitmøller Stadion
Udehold taberdømt
520426
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S3/30) MorsØ FC (S2/15) Midtmors Sport
6 - 7
520428
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
IF Nordmors (S3/30) Struer Humlum Fodbold (S2/15) Sejerslev Stadion
5 - 0
520429 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Sjørring B (S3/30) Lemvig GF (S2/15) Sjørring Stadion
Udehold taberdømt
520430
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Ørslevkloster IF (S3/31) Borbjerg Skave Fodbold (S2/15) Ørslevkloster Stadion
1 - 0
520431
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Kibæk IF (S4/68) Spjald IF (S2/17) Kibæk Krydsfelt
7 - 6
520432 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Herning KFUM (S3/33) Feldborg/Haderup IF (S2/15) KFUM Idrætscenter
2 - 0
520433
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Vildbjerg SF (S2/17) Team Tangen (S2/15) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
7 - 2
520434
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S3/34) KLG (S2/17) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg
1 - 5
520435 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Vejle IH (S3/43) Øster Starup/Vester Nebel IF (S3/44) Vejle Idrætshøjskole
Udehold taberdømt
520436
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S2/19) Team Leo IF (S3/38) Grønløkke Stadion
5 - 1
520437
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S3/37) Skødstrup SF (S2/18) Ryomgård Stadion
1 - 2
520438 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Vonsild FK (S4/88) Seest B (S2/21) Vonsild Stadion
3 - 1
520439 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
SHIF (S5/164) Gauerslund IF (S2/21) Rosenvangsskolen
3 - 5
520440
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S3/40) Lystrup IF (S3/37) JAI's Anlæg
2 - 3
520441
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
FC Jura (S3/38) BMI (S2/20) Egelund Idrætscenter
5 - 1
520442 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Galten FS (S3/41) Fårvang IF (S2/17) Jutlander Bank Park
3 - 2
520444
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
FC Hornstrup (S3/43) Vejle FC (S3/42) Hornstrup Stadion
3 - 5
520445 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Hedensted IF (DS/3) VRI (DS/4) Hedensted Stadion
Kamp annulleret
520446
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Vinding SF (S3/44) Skibet IF (S2/21) Vinding Kunstgræsbane
1 - 2
520447 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Lund IF (S3/42) FB Fodbold (S2/21) Lund Stadion
Hjemmehold taberdømt
520448
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Rask Mølle OIF (S3/42) Stensballe IK (S2/21) Rask Mølle Stadion
4 - 1
520449 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S2/21) Dalby GF (S2/23) Forum Kolding Bramdrupdam
3 - 4
520451
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
BNS (S5/190) Gråsten B (S2/23) V. Sottrup Idrætsanlæg
0 - 5
520452
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Ravsted UI (S3/47) Bov IF (S2/23) Ravsted Fritidscenter
5 - 1
520453
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Toftlund IF (S5/170) Løjt IF (S2/23) Toftlund Stadion
0 - 4
520454
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
FCH 6100 (S5/187) Vejen SF (S4/93) Sydbyens Kunstgræs (Haderslev)
2 - 6
520455
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
FC Esbjerg Øst (S3/45) Tjæreborg IF (S2/22) Skibhøj Anlæg
5 - 2
520456 4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
BK-06 Esbjerg (S3/46) Spangsbjerg IF (S2/22) Veldtofte Idrætspark
0 - 2
520457
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Billund IF (S3/45) Agerbæk SF/Starup IF (S2/22) Billund Idrætscenter
0 - 3
520458
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Ølgod IF (S4/89) Blåbjerg BK (S2/22) Ølgod Idrætsanlæg
4 - 5
520450
4 ti
10-05 2022
Kl. 19:15
Sønderborg Fremad (S3/47) Midtals IF (S2/23) Bygma Park
4 - 0
139031
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Skagen IK (S3/24) Strandby-Elling-Nielstrup IF (S2/12) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
2 - 5
139032
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Harken UGF (S2/12) Hirtshals B (S1/6) EkspertFugen Arena, Harken
3 - 1
139033 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Hals FS (S2/13) Dronninglund IF (S1/6) Hals Stadion - Spar V Arena
Udehold taberdømt
139035 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Aalborg KFUM (S1/6) Aalborg Freja (S1/7) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
2 - 1
139036
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Svenstrup-Godthåb IF (S3/28) LKB/Gistrup (S1/6) Svenstrup Stadion
2 - 1
139037
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Øster Hornum IF (S3/28) IF Fremad Nørhalne (S2/12) Øster Hornum Hallen
4 - 1
139038 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF (S3/28) Hadsund B (S1/7) Tinghøj Stadion
1 - 2
139039
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
VHG/GS (S2/13) Skalborg SK (S2/14) Gandrup Stadion
3 - 1
139040
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
IK Rosendal (S3/28) Valsgård IF 83 (S2/14) Rosendal Stadion
4 - 1
139041
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Galten FS (S3/41) Bjerringbro IF (S2/16) Jutlander Bank Park
3 - 5
139042 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Høvsørevej FC (S4/63) Aulum IF (S1/10) Bøvling Stadion
Hjemmehold taberdømt
139043
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Sjørring B (S3/30) MorsØ FC (S2/15) Sjørring Stadion
4 - 6
139044 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Ørslevkloster IF (S3/31) Klitmøller IF(S3/30) Ørslevkloster Stadion
Hjemmehold taberdømt
139045
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
IF Nordmors (S3/30) Højslev Station IF (S1/7) Sejerslev Stadion
3 - 6
139046 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Kibæk IF (S4/68) KLG (S2/17) Kibæk Krydsfelt
9 - 10
139047
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Herning KFUM (S3/33) Brande IF (S1/10) KFUM Idrætscenter
0 - 5
139048
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Vildbjerg SF (S2/17) Skjern GF (S1/10) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
6 - 4
139050
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Løjt IF (S2/23) Aabenraa BK (S1/11) Løjt Idrætsanlæg
1 - 3
139051
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Vejen SF (S4/93) Christiansfeld IF (S3/44) Vejen Stadion
4 - 2
139052
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Ravsted UI (S3/47) Gråsten B (S2/23) Ravsted Fritidscenter
4 - 0
139053
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Blåbjerg BK (S2/22) Grindsted GIF (S1/10) Outrup Idrætscenter
2 - 6
139054 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Tarp VNI (S2/22) BV Oksbøl (S1/11) Bryndumvej Idrætshal
Hjemmehold taberdømt
139055
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
FC Esbjerg Øst (S3/45) Spangsbjerg IF (S2/22) Skibhøj Anlæg
1 - 2
139056
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Lystrup IF (S3/37) NB 93, Aarhus (S2/18) Lystrup Idrætsanlæg
5 - 4
139057 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Saxild IF (S5/166) FC Jura (S3/38) Saxild Skole
3 - 1
139058
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Østbirk IF (S3/42) AIA/Tranbjerg (S2/19) Trailergaarden-Gantrup Arena
0 - 3
139059 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Vejle IH (S3/43) Gauerslund IF (S2/21) Vejle Idrætshøjskole
0 - 21
139060
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Vejle FC (S3/42) Bredballe IF (S1/9) Vestre Stadion
3 - 0
139061
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Skibet IF (S2/21) Give Fremad (S1/10) Skibet Stadion
0 - 2
139062
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Dalby GF (S2/23) FB Fodbold (S2/21) Dalby Stadion
9 - 8
139064
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
FC Skanderborg (S1/9) IFSK (S1/8) Normal Arena, 11-mands (kunst)
5 - 0
139065
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Skødstrup SF (S2/18) Helsted Fremad IF (S1/8) Studstrup Idrætsanlæg
5 - 6
139066 5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
FC Horsens (S1/9) HOG Hinnerup (S1/8) Designa Arena
Udehold taberdømt
139067
5 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Stavtrup IF (S1/9) Kolind/Perstrup IF (S1/8) AURA Park (Stavtrup)
2 - 1
139034
5 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Saltum IF (S5/100) Brønderslev IF (S1/6) Nols Stadion
6 - 4
139063 5 to
19-05 2022
Kl. 19:00
Vonsild FK (S4/88) Rask Mølle OIF (S3/42) Vonsild Stadion
139049 5 ma
23-05 2022
Kl. 19:00
Sønderborg Fremad (S3/47) Broager UI (S1/11) Bygma Park
217781 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Strandby-Elling-Nielstrup IF (S2/12) Frederikshavn fI (JS1/1) Nordjyske Bank Arena Strandby
217782 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
IK Rosendal (S3/28) Hadsund B (S1/7) Rosendal Stadion
217783 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Øster Hornum IF (S3/28) Løgstør IF (JS2/3) Øster Hornum Hallen
217784 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Hals FS (S2/13) Harken UGF (S2/12) Hals Stadion - Spar V Arena
217785 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Aalborg KFUM (S1/6) Aalborg Chang (JS1/1) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
217786 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
VHG/GS (S2/13) Gug B (JS2/3) Vester Hassing Stadion
217787 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Svenstrup-Godthåb IF (S3/28) Farsø/Ullits IK (JS2/3) Svenstrup Stadion
217788 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Klitmøller IF(S3/30) MorsØ FC (S2/15) Klitmøller Stadion
217789 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Vildbjerg SF (S2/17) Aulum IF (S1/10) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
217792 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Vinder kamp 139049 Sønderborg F - Broager Egen UI (JS2/5) Ikke fastlagt
217793 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Vejen SF (S4/93) Aabenraa BK (S1/11) Vejen Stadion
217794 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (S2/12) Vinder kamp 139034 Saltum - Brønderslev Højene Hallen
217796 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Ravsted UI (S3/47) Rødding IF (S1/11) Ravsted Fritidscenter
217799 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Grindsted GIF (S1/10) Bramming B (JS2/5) Lynghallen
217800 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Vinder kamp 139063 Vonsild - Rask Mølle Horsens Freja (JS2/5) Ikke fastlagt
217801 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Lystrup IF (S3/37) Aarhus Black Vipers (S1/8) Lystrup Idrætsanlæg
217802 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Saxild IF (S5/166) Aabyhøj IF (JS2/4) Saxild Skole
217803 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Helsted Fremad IF (S1/8) TRIF (JS2/4) Quickpoint Park Helsted
217804 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Gauerslund IF (S2/21) Kolding B (JS1/2) Danbolig Arena Gauerslund
217805 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Vejle FC (S3/42) Dalby GF (S2/23) Vestre Stadion
217806 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Give Fremad (S1/10) Fredericia fF (JS1/2) Give Stadion
217807 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Stavtrup IF (S1/9) Viby IF (JS1/2) AURA Park (Stavtrup)
217809 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
FC Horsens (S1/9) Vatanspor (JS1/2) Designa Arena
217810 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S2/19) Lemming IF (JS2/4) Grønløkke Stadion
217811 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
FC Skanderborg (S1/9) Søften GF (JS1/1) team.blue arena
217812 6 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Aarhus 1900 (JS1/2) FC Djursland (JS1/1) Fort Langenæs
217791 6 to
02-06 2022
Kl. 19:00
KLG (S2/17) Ølstrup GU (JS2/5) Alpi Hallerne (Lind)
217797 6 to
02-06 2022
Kl. 19:00
Agerbæk SF/Starup IF (S2/22) BV Oksbøl (S1/11) Agerbæk Stadion
217798 6 to
02-06 2022
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (S2/22) Sædding/G IF (JS1/2) Star VVS Arena (Gjesing)
217790 6 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/16) Højslev Station IF (S1/7) Bjerringbro Idræts- & Kulturcenter
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

1 oversidder i 6. runde: 

Brande IF (S1/10)

Log ind