Herrer Serie 3 - Forår 2024, Pulje 24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
849900
to28-03 2024
13:30 Beinur Arena (Tornby)
2
-
0
28. mar
13:30
Tornby IF
2
Bindslev/Tversted IF
0
849902
fr29-03 2024
19:15 Vrå Kunstgræsbane
2
-
4
29. mar
19:15
Vraa/Børglum IF
2
Østervraa IF
4
849901
ti02-04 2024
18:30 Hirtshals Kunstgræsbane
2
-
3
02. apr
18:30
GVL Løkken
2
Hirtshals B
3
849903
ti02-04 2024
18:30 Frem Parken (Hjørring)
2
-
2
02. apr
18:30
Hjørring AIK Frem
2
Harken UGF
2
849907
06-04 2024
13:00 Løkken Stadion
1
-
2
06. apr
13:00
GVL Løkken
1
Østervraa IF
2
849906
06-04 2024
14:30 Bindslev Stadion
2
-
4
06. apr
14:30
Bindslev/Tversted IF
2
Hjørring AIK Frem
4
849904
07-04 2024
13:30 Hirtshals Kunstgræsbane
3
-
2
07. apr
13:30
Hirtshals B
3
Tornby IF
2
849905
ti09-04 2024
18:30 Vrå Kunstgræsbane
4
-
3
09. apr
18:30
Harken UGF
4
Vraa/Børglum IF
3
849910
fr12-04 2024
19:15 Vrå Kunstgræsbane
2
-
2
12. apr
19:15
Vraa/Børglum IF
2
GVL Løkken
2
849908
13-04 2024
13:30 Beinur Arena (Tornby)
2
-
5
13. apr
13:30
Tornby IF
2
Østervraa IF
5
849909
14-04 2024
14:00 Frem Parken (Hjørring)
3
-
2
14. apr
14:00
Hjørring AIK Frem
3
Hirtshals B
2
849911
ti16-04 2024
20:15 Vrå Kunstgræsbane
5
-
4
16. apr
20:15
Harken UGF
5
Bindslev/Tversted IF
4
849913
fr19-04 2024
18:30 Schlie Arena (Hirtshals)
2
-
1
19. apr
18:30
Hirtshals B
2
Harken UGF
1
849912
20-04 2024
13:00 Løkken Stadion
1
-
0
20. apr
13:00
GVL Løkken
1
Tornby IF
0
849915
20-04 2024
13:00 Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
2
-
2
20. apr
13:00
Østervraa IF
2
Hjørring AIK Frem
2
849914
20-04 2024
14:30 Bindslev Stadion
3
-
1
20. apr
14:30
Bindslev/Tversted IF
3
Vraa/Børglum IF
1
849916
fr26-04 2024
18:30 Beinur Arena (Tornby)
1
-
0
26. apr
18:30
Tornby IF
1
Vraa/Børglum IF
0
849917
fr26-04 2024
19:00 Bindslev Stadion
1
-
1
26. apr
19:00
Bindslev/Tversted IF
1
Hirtshals B
1
849919
27-04 2024
13:00 EkspertFugen Arena, Harken
3
-
2
27. apr
13:00
Harken UGF
3
Østervraa IF
2
849918
27-04 2024
14:00 Frem Parken (Hjørring)
3
-
0
27. apr
14:00
Hjørring AIK Frem
3
GVL Løkken
0
849922
fr03-05 2024
18:30 Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
3
-
0
03. maj
18:30
Østervraa IF
3
Bindslev/Tversted IF
0
849923
fr03-05 2024
18:30 Løkken Stadion
2
-
3
03. maj
18:30
GVL Løkken
2
Harken UGF
3
849920
fr03-05 2024
18:30 Beinur Arena (Tornby)
2
-
2
03. maj
18:30
Tornby IF
2
Hjørring AIK Frem
2
849921
fr03-05 2024
19:15 Vrå Kunstgræsbane
5
-
1
03. maj
19:15
Vraa/Børglum IF
5
Hirtshals B
1
849926
ti07-05 2024
18:30 Frem Parken (Hjørring)
3
-
1
07. maj
18:30
Hjørring AIK Frem
3
Vraa/Børglum IF
1
849924
to09-05 2024
13:00 EkspertFugen Arena, Harken
1
-
1
09. maj
13:00
Harken UGF
1
Tornby IF
1
849925
to09-05 2024
13:30 Schlie Arena (Hirtshals)
1
-
7
09. maj
13:30
Hirtshals B
1
Østervraa IF
7
849927
to09-05 2024
14:30 Bindslev Stadion
1
-
5
09. maj
14:30
Bindslev/Tversted IF
1
GVL Løkken
5
849958
11-05 2024
13:00 Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
4
-
0
11. maj
13:00
Østervraa IF
4
Vraa/Børglum IF
0
849959
11-05 2024
13:00 EkspertFugen Arena, Harken
0
-
3
11. maj
13:00
Harken UGF
0
Hjørring AIK Frem
3
849960
to16-05 2024
19:00 Beinur Arena (Tornby)
1
-
0
16. maj
19:00
Tornby IF
1
Hirtshals B
0
849963
18-05 2024
13:00 Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
5
-
1
18. maj
13:00
Østervraa IF
5
GVL Løkken
1
849962
18-05 2024
14:00 Frem Parken (Hjørring)
3
-
1
18. maj
14:00
Hjørring AIK Frem
3
Bindslev/Tversted IF
1
849961
ma20-05 2024
17:00 Vrå Kunstgræsbane
2
-
4
20. maj
17:00
Vraa/Børglum IF
2
Harken UGF
4
849964
fr24-05 2024
18:30 Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
2
-
1
24. maj
18:30
Østervraa IF
2
Tornby IF
1
849966
fr24-05 2024
18:30 Løkken Stadion
3
-
4
24. maj
18:30
GVL Løkken
3
Vraa/Børglum IF
4
849967
fr24-05 2024
19:00 Bindslev Stadion
7
-
3
24. maj
19:00
Bindslev/Tversted IF
7
Harken UGF
3
849965
ti28-05 2024
18:30 Schlie Arena (Hirtshals)
1
-
2
28. maj
18:30
Hirtshals B
1
Hjørring AIK Frem
2
849970
ti28-05 2024
18:30 Vrå Kunstgræsbane
2
-
5
28. maj
18:30
Vraa/Børglum IF
2
Bindslev/Tversted IF
5
849968
to30-05 2024
19:00 Beinur Arena (Tornby)
2
-
0
30. maj
19:00
Tornby IF
2
GVL Løkken
0
849971
01-06 2024
14:00 Frem Parken (Hjørring)
2
-
1
01. jun
14:00
Hjørring AIK Frem
2
Østervraa IF
1
849956
ti04-06 2024
19:00 Bindslev Stadion
3
-
1
04. jun
19:00
Bindslev/Tversted IF
3
Tornby IF
1
849969
ti04-06 2024
19:00 EkspertFugen Arena, Harken
3
-
1
04. jun
19:00
Harken UGF
3
Hirtshals B
1
849974
fr07-06 2024
18:30 Løkken Stadion
1
-
2
07. jun
18:30
GVL Løkken
1
Hjørring AIK Frem
2
849975
fr07-06 2024
18:30 Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
3
-
1
07. jun
18:30
Østervraa IF
3
Harken UGF
1
849972
fr07-06 2024
19:15 Vrå Kunstgræsbane
1
-
2
07. jun
19:15
Vraa/Børglum IF
1
Tornby IF
2
849973
08-06 2024
15:30 Schlie Arena (Hirtshals)
4
-
1
08. jun
15:30
Hirtshals B
4
Bindslev/Tversted IF
1
849979
fr14-06 2024
18:28 EkspertFugen Arena, Harken
2
-
2
14. jun
18:28
Harken UGF
2
GVL Løkken
2
849977
fr14-06 2024
18:30 Schlie Arena (Hirtshals)
UHT
14. jun
18:30
Hirtshals B
Vraa/Børglum IF
UHT
849976
15-06 2024
14:00 Frem Parken (Hjørring)
5
-
0
15. jun
14:00
Hjørring AIK Frem
5
Tornby IF
0
849957
ti18-06 2024
18:30 Løkken Stadion
4
-
1
18. jun
18:30
GVL Løkken
4
Hirtshals B
1
849978
ti18-06 2024
18:30 Bindslev Stadion
5
-
3
18. jun
18:30
Bindslev/Tversted IF
5
Østervraa IF
3
849980
fr21-06 2024
19:00 Beinur Arena (Tornby)
1
-
2
21. jun
19:00
Tornby IF
1
Harken UGF
2
849982
fr21-06 2024
19:15 Vrå Kunstgræsbane
1
-
12
21. jun
19:15
Vraa/Børglum IF
1
Hjørring AIK Frem
12
849981
22-06 2024
14:30 Elektrikeren Nord Arena (Østervraa)
UHT
22. jun
14:30
Østervraa IF
Hirtshals B
UHT
849983
22-06 2024
14:30 Løkken Stadion
0
-
2
22. jun
14:30
GVL Løkken
0
Bindslev/Tversted IF
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Særlige forhold omkring nedrykning i serie 3:
Der skal suspenderes direkte nedrykning for tre eller fire hold på 7. pladsen og tilsvarende skal der suspenderes play-off for tre eller fire hold på 6. pladsen.
Det afklares søndag den 23. juni, når kval-kampen til 3. division mellem Marienlyst og Brønshøj er spillet (kampstart kl. 14.00). Hvis Marienlyst vinder suspenderes der nedrykning/play-off for fire hold, hvis Brønshøj vinder suspenderes der kun nedrykning/play-off for tre hold.

De tre bedste hold på 7. pladsen, der slipper for direkte nedrykning, men skal i play-off: Hviding IF/Kvik 70 (pulje 45), Ådalen IF (pulje 35), Lundtoft IF (pulje 47)
Det 4. bedste hold på 7. pladsen, der måske slipper for direkte nedrykning og i givet fald skal i play-off: Herning KFUM (pulje 34)

De tre bedste hold på 6. pladsen, der slipper for play-off og bliver i rækken: Viby IF (pulje 39), VSK Aarhus 1 (pulje 37) og Løgstrup G&IF (pulje 31)
Det 4. bedste hold på 6. pladsen, der måske slipper for play-off og i givet fald bliver i rækken: FC Århus Syd (pulje 41)

Der tages forbehold for forkert indtastede resultater, protester osv.

Log ind