U10 Piger C (13) 5M - ombrydning - efterår 2022, Pulje 58 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
torsdag den. 22-09 2022
Spillested:
Egeris Idrætsanlæg Bane 9 A Skyttevej 6 7800 Skive
695322 17:30 Skive IK (E) SUB 88 Bane 9 A
17:30
Skive IK (E)
SUB 88
695323 17:30 Spøttrup Motion & Sport Aalestrup IF Bane 9 B
17:30
Spøttrup Motion & Sport
Aalestrup IF
695324 18:05 SUB 88 Spøttrup Motion & Sport Bane 9 B
18:05
SUB 88
Spøttrup Motion & Sport
695325 18:05 Aalestrup IF Skive IK (E) Bane 9 A
18:05
Aalestrup IF
Skive IK (E)
Arrangør:
torsdag den. 22-09 2022
Spillested:
Sparekassen Danmark Arena (Vridsted) Dåsbjergvej 25B 7800 Skive
695318 17:30 Vridsted IF NUGF Viborg
17:30
Vridsted IF
NUGF Viborg
695319 18:05 Team Viborg
!
NB: Team Viborg er taberdømt
Alhedens IF 1
18:05
Team Viborg
Alhedens IF
695320 18:05 NUGF Viborg Team Viborg
!
NB: Team Viborg er taberdømt
1
18:05
NUGF Viborg
Team Viborg
695321 18:40 Alhedens IF Vridsted IF 1
18:40
Alhedens IF
Vridsted IF
Arrangør:
mandag den. 26-09 2022
Spillested:
Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg
695335 17:30 Team Viborg Aalestrup IF
17:30
Team Viborg
Aalestrup IF
695336 17:30 Vridsted IF SUB 88
17:30
Vridsted IF
SUB 88
695337 18:05 Aalestrup IF Vridsted IF
18:05
Aalestrup IF
Vridsted IF
695338 18:05 SUB 88 Team Viborg
18:05
SUB 88
Team Viborg
Arrangør:
torsdag den. 29-09 2022
Spillested:
Alhede Hallerne Trehusevej 7 7470 Karup J
695326 17:30 Alhedens IF Spøttrup Motion & Sport
!
NB: Spøttrup Motion & Sport er taberdømt
17:30
Alhedens IF
Spøttrup Motion & Sport
695327 17:30 NUGF Viborg Skive IK (E)
17:30
NUGF Viborg
Skive IK (E)
695328 18:05 Spøttrup Motion & Sport
!
NB: Spøttrup Motion & Sport er taberdømt
NUGF Viborg
18:05
Spøttrup Motion & Sport
NUGF Viborg
695329 18:05 Skive IK (E) Alhedens IF
18:05
Skive IK (E)
Alhedens IF
torsdag den. 06-10 2022
Spillested:
Sparekassen Balling Hallen Stadion Alle 3 7860 Spøttrup
695339 17:30 Spøttrup Motion & Sport Team Viborg
17:30
Spøttrup Motion & Sport
Team Viborg
695374 18:05 Team Viborg Skive IK (E)
18:05
Team Viborg
Skive IK (E)
695375 18:40 Vridsted IF
!
NB: Vridsted IF er taberdømt
Spøttrup Motion & Sport 1
18:40
Vridsted IF
Spøttrup Motion & Sport
695340 18:40 Skive IK (E) Vridsted IF
!
NB: Vridsted IF er taberdømt
1
18:40
Skive IK (E)
Vridsted IF
Arrangør:
torsdag den. 06-10 2022
Spillested:
Ulbjerg Stadion Stadionvej 6A 8832 Skals
695376 17:30 SUB 88 NUGF Viborg
17:30
SUB 88
NUGF Viborg
695377 17:30 Aalestrup IF Alhedens IF
17:30
Aalestrup IF
Alhedens IF
695378 18:05 NUGF Viborg Aalestrup IF
18:05
NUGF Viborg
Aalestrup IF
695379 18:05 Alhedens IF SUB 88
18:05
Alhedens IF
SUB 88
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5
Tilmelding til Indefodboldturneringens 1. runde er senest 30. oktober
Tilmelding til Kunstgræsstævnerens 1. runde er senest 10. oktober

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid -der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Log ind