MENU

U13 Drenge/8 (2010) - DBU Jylland Pokal //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
425276 1 to
18-08 2022
Kl. 18:00
TSV (L2/721) Aalborg KFUM (L2/722) Tylstrup Stadion
1
-
3
425277 1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
MorsØ FC (L3/734) Viborg FF (L2B/768) Morsø Multipark
3
-
1
425278
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
SGI/SSK (L3/743) Varde IF (L2/727) Guldager Idrætscenter
5
-
3
425279
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Dybbøl IU (L4/771) FC Sydvest (L2/728) Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
1
-
2
425281
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Grenaa IF (L4/762) TRIF (L3/738) HSM Arena Grenå
2
-
3
425286
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Hedensted IF (L4/765) Bredballe IF (L2/726) Hedensted Stadion
0
-
2
425280 1 to
01-09 2022
Kl. 19:00
Seest B (L4/767) Aabenraa BK (L2/728) Seest Idrætspark
0
-
3
425282
1 on
07-09 2022
Kl. 19:00
SIF Assentoft (L3/737) Vorup FB (L2/722) Assentoft Stadion
0
-
2
425287
1 to
08-09 2022
Kl. 18:00
FC Horsens (L3/741) Stensballe IK (L2/726) Designa Arena
3
-
1
425291
1 to
08-09 2022
Kl. 18:00
Sabro IF (L4/763) Lystrup IF (L4/762) Sabrohallen
2
-
3
425275
1 to
08-09 2022
Kl. 18:30
Svenstrup-Godthåb IF (L3/733) Vejgaard B (L3/732) Svenstrup Stadion
0
-
3
425288
1
10-09 2022
Kl. 10:00
Stavtrup/Viby (L3/740) Ry Fodbold (L2A/765) AURA Park (Stavtrup)
3
-
4
935956
2 ma
19-09 2022
Kl. 18:00
MorsØ FC (L3/734) FS Holstebro (L1B/712) Morsø Multipark
0
-
4
935958 2 ma
19-09 2022
Kl. 18:00
FC Silkeborg (L2/725) FC Skanderborg (L1B/714) Buskelundskolen
0
-
3
935911 2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Aalborg KFUM (L2/722) Skibsby-Højene IF (L1B/711) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Udehold taberdømt
935912
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Vejgaard B (L3/732) Hjørring FK (L1B/713) Spar Nord Arena (Vejgaard B)
0
-
7
935957
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Ikast FC (L1B/714) Rindum SU (L1B/712) Ikast FC Stadion Allé
1
-
2
935959
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Blåbjerg Fodbold (L4/768) SGI/SSK (L3/743) Outrup Idrætscenter
4
-
8
935960
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Aabenraa BK (L2/728) FC Sønderborg (L1B/763) Aabenraa Stadion
0
-
7
935962
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Ry Fodbold (L2A/765) IF Lyseng (L1B/714) INOX Park
3
-
2
935964
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Lystrup IF (L4/762) HOG Hinnerup (L2A/764) Lystrup Idrætsanlæg
0
-
1
935913
2 on
28-09 2022
Kl. 17:40
Vorup FB (L2/722) Hobro IK (L1B/761) XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
0
-
8
935963 2 on
28-09 2022
Kl. 18:00
TRIF (L3/738) Skødstrup SF (L1B/761) Rønde Stadion
0
-
4
935910
2 to
29-09 2022
Kl. 18:00
Thisted FC (L1B/712) Løgstør IF (L1B/761) Lerpytter Anlæg
3
-
4
935961
2
02-10 2022
Kl. 11:00
FC Fredericia (L1B/762) FC Kolding Nord (L1B/Fyn) Elbo Hallen
4
-
2
601908
3 on
02-11 2022
Kl. 18:45
Hjørring FK (L1B/713) AaB (L1A/701) Hjørring Kunstgræsbane
0
-
3
601941 3 ti
08-11 2022
Kl. 18:00
Rindum SU (L1B/712) Herning Fremad (L1A/701) Rofi-Centret
0
-
7
609331 3 ti
08-11 2022
Kl. 18:30
FC Sydvest (L2/728) Haderslev FK (L1A/702) Tønder Sport- og FritidsCenter
1
-
19
609330 3 on
09-11 2022
Kl. 17:00
Bredballe IF (L2/726) Kolding IF (L1A/702) Bredballe Kunstgræsbane
0
-
7
609297 3 on
09-11 2022
Kl. 17:00
SGI/SSK (L3/743) Esbjerg fB (L1A/702) Guldager Idrætscenter
0
-
12
601910
3 on
09-11 2022
Kl. 18:30
FC Horsens (L3/741) Vejle B (L1A/702) Designa Arena
1
-
6
609325 3 on
09-11 2022
Kl. 19:00
FC Skanderborg (L1B/714) AGF (L1A/701) Normal Arena, 8-mands (kunst)
0
-
2
601909
3 on
09-11 2022
Kl. 19:00
Aalborg KFUM (L2/722) Hobro IK (L1B/761) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
0
-
3
601942
3 on
09-11 2022
Kl. 19:15
FC Sønderborg (L1B/763) FC Fredericia (L1B/762) Sønderborg Stadion Kunstgræs
6
-
1
601911 3 on
23-11 2022
Kl. 18:00
Løgstør IF (L1B/761) FK Viborg (L1A/701) Løgstør Kunstgræsbane-Sparekassen Danmark
2
-
8
609326
3
26-11 2022
Kl. 10:00
HOG Hinnerup (L2A/764) Randers Freja (L1A/701) Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane)
0
-
6
865657 4
26-11 2022
Kl. 10:00
Esbjerg fB (L1A/702) Silkeborg IF (L1A/701) Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
4
-
5
865655 4
27-11 2022
Kl. 14:00
FS Holstebro (L1B/712) Herning Fremad (L1A/701) Idrætscenter Vest
Kamp udsat
865656 4
27-11 2022
Kl. 14:00
Hobro IK (L1B/761) Skødstrup SF (L1B/761) DS Arena (Hobro)
Kamp udsat
865665
4
27-11 2022
Kl. 14:00
FC Sønderborg (L1B/763) Vejle B (L1A/702) Sønderborg Stadion Kunstgræs
0
-
1
609324 3
04-12 2022
Kl. 16:30
Ry Fodbold (L2A/765) Skødstrup SF (L1B/761) Ry Fodbold Kunstgræsbane
1
-
5
865663
4 ti
06-12 2022
Kl. 18:00
AaB (L1A/701) Randers Freja (L1A/701) AaB Kunstgræsbane
6
-
0
865660 4 on
08-03 2023
Kl. 18:30
Kolding IF (L1A/702) AGF (L1A/701) Metropolis Arena (kunst)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

2 oversiddere i 4. runde: FK Viborg (L1A/701), Haderslev FK L1A/702)
 
Se rækkebeskrivelse her.

Log ind