MENU

U14 Drenge/11 (2009) - DBU Jylland Pokal //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
425118
1 ma
22-08 2022
Kl. 18:30
Erritsø GIF (L4/650) FC Kolding Nord (L3/625) dao park Erritsø Idrætscenter
1
-
3
425113
1 ti
23-08 2022
Kl. 19:00
Viborg FF (L5/669) MorsØ FC (L4/643) Viborg FF´s anlæg
4
-
11
425114
1 on
24-08 2022
Kl. 19:00
Spjald IF (L5/667) Bording IF (L4/646) Spjald Stadion
1
-
5
425122
1 on
24-08 2022
Kl. 19:00
Give Fremad (L5/676) Hedensted IF (L4/649) Give Stadion
2
-
6
425110 1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Jetsmark IF (L5/662) Aabybro IF (L4/641) Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
2
-
7
425111 1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Skagen IK (L5/661) IF Skjold Sæby (L3/621) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
2
-
7
425112 1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Nibe B (L5/664) Vejgaard B (L3/621) Nibe Stadion
5
-
4
425115
1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Skjern GF (L3/622) Spangsbjerg IF (L3/626) Skjern Idrætspark
3
-
0
425116 1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Varde IF (L3/626) Ringkøbing IF (L3/622) Vestjysk Bank Stadion (Varde)
3
-
4
425117 1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Kolding B (L5/679) Aabenraa BK (L3/626) Mosevej Sportsplads
Hjemmehold taberdømt
425119 1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
BK 22 (L4/648) FC Aarhus Syd (L3/624) Søndervangskolen
1
-
3
425120 1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Grenaa IF (L5/671) TRIF (L3/624) HSM Arena Grenå
1
-
2
425121
1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Hornbæk SF (L4/644) Lystrup IF (L4/647) Volkswagen Park Randers (kunst)
1
-
5
425123
1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
EIF/NSG (L5/676) Ry Fodbold (L3/625) Nr. Snede Stadion
0
-
5
425124
1 to
25-08 2022
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (L4/648) Horsens Nord (L4/649) Grønløkke Stadion
3
-
4
183095
2 ma
12-09 2022
Kl. 17:45
Bording IF (L4/646) Vildbjerg SF (L2A/611) Vestjysk Bank Arena, Bording
2
-
14
183094 2 ma
12-09 2022
Kl. 18:30
MorsØ FC (L4/643) Thisted FC (L2A/611) Morsø Multipark
0
-
9
183101
2 ma
19-09 2022
Kl. 18:00
Hedensted IF (L4/649) Løsning IF (L2B/614) Hedensted Stadion
0
-
2
183093
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Skjern GF (L3/622) Ringkøbing IF (L3/622) Skjern Idrætspark
3
-
0
183098
2 to
22-09 2022
Kl. 17:30
FC Kolding Nord (L3/625) FC Horsens (L2B/614) Forum Kolding Bramdrupdam
4
-
1
183099
2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Ry Fodbold (L3/625) FC Silkeborg (L2B/614) INOX Park
0
-
7
183100
2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
HOG Hinnerup (L2B/613) Stavtrup/Viby (L2B/614) E. Trasborg Park
1
-
7
183103 2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
FC Aarhus Syd (L3/624) VRI (L2A/Fyn) Mårslet Stadion
1
-
3
183104 2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Odder IGF (L2B/614) HEI (L2B/613) Spektrum Odder
Udehold taberdømt
183105 2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Horsens Nord (L4/649) FC Skanderborg (L2B/614) Trailergaarden-Gantrup Arena
4
-
2
183106
2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Sejs Svejbæk IF (L2B/614) IF Lyseng (L2A/Fyn) Sejs Stadion
7
-
6
183087 2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Skibsby-Højene IF (L4/641) Team Horne-Hirtshals (L2B/613) Højene Hallen
1
-
5
183088 2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Aabybro IF (L4/641) IF Skjold Sæby (L3/621) Aabybro Idrætscenter
1
-
2
183089
2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Nibe B (L5/664) Aalborg KFUM (L2B/613) Nibe Stadion
2
-
4
183090
2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Ikast FC (L2B/614) FS Holstebro (L2A/611) Ikast FC Stadion Allé
5
-
6
183091 2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Aabenraa BK (L3/626) FC Sønderborg (L2A/Fyn) Aabenraa Stadion
1
-
9
183096
2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Hobro IK (L2A/611) Skødstrup SF (L2A/Fyn) DS Arena (Hobro)
4
-
5
183097
2 to
22-09 2022
Kl. 18:00
Vinding SF (L2B/615) FC Fredericia (L2A/Fyn) Vinding Stadion
1
-
4
183092
2 ti
27-09 2022
Kl. 18:30
SGI/SSK (L2B/615) Helle FC (L2A/Fyn) Guldager IC Kunstgræbane
2
-
1
183102 2 on
28-09 2022
Kl. 18:00
Lystrup IF (L4/647) TRIF (L3/624) Lystrup Idrætsanlæg
6
-
3
601770
3 on
05-10 2022
Kl. 17:15
Aalborg KFUM (L2B/613) Thisted FC (L2A/611) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
0
-
1
601776 3 to
06-10 2022
Kl. 17:00
FC Sønderborg (L2A/Fyn) Haderslev FK (L1/602) Sønderborg Stadion
2
-
6
537765
3 on
12-10 2022
Kl. 17:00
IF Skjold Sæby (L3/621) Hjørring FK (L2A/611) Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
1
-
7
601780 3 to
13-10 2022
Kl. 17:00
FC Fredericia (L2A/Fyn) Kolding IF (L1/602) KFUM Parken
1
-
5
601781
3 to
13-10 2022
Kl. 17:30
Horsens Nord (L4/649) Odder IGF (L2B/614) Egebjerghallen
4
-
6
601773
3 to
13-10 2022
Kl. 17:30
FC Silkeborg (L2B/614) FK Viborg (L1/601) Buskelund Kunstgræsbane
0
-
4
601771
3 to
13-10 2022
Kl. 18:00
Skjern GF (L3/622) FS Holstebro (L2A/611) Skjern Idrætspark
1
-
3
601122
3
15-10 2022
Kl. 12:30
Team Horne-Hirtshals (L2B/613) AaB (L1/601) Schlie Arena (Hirtshals)
0
-
3
601778 3 ti
25-10 2022
Kl. 16:30
Sejs Svejbæk IF (L2B/614) Silkeborg IF (L1/601) Sejs Stadion
2
-
5
601772
3 ti
25-10 2022
Kl. 18:00
Vildbjerg SF (L2A/611) Herning Fremad (L1/601) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
0
-
6
601779
3 on
26-10 2022
Kl. 18:15
Stavtrup/Viby (L2B/614) Skødstrup SF (L2A/Fyn) AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
1
-
4
601782
3 on
26-10 2022
Kl. 19:15
FC Kolding Nord (L3/625) Løsning IF (L2B/614) Forum Kolding Bramdrupdam
5
-
6
601777 3 ti
01-11 2022
Kl. 18:00
SGI/SSK (L2B/615) Esbjerg fB (L1/602) Guldager IC Kunstgræbane
0
-
1
601775 3 on
02-11 2022
Kl. 19:45
Lystrup IF (L4/647) VRI (L2A/Fyn) Lystrup Kunstbane
0
-
2
571957
4 ti
08-11 2022
Kl. 19:00
FS Holstebro (L2A/611) Herning Fremad (L1/601) Holstebro Kunstgræsbane
0
-
3
601774
3 on
09-11 2022
Kl. 18:00
Vejle B (L1/602) AGF (L1/601) VB Parken
0
-
1
571956
4 to
10-11 2022
Kl. 17:00
Thisted FC (L2A/611) FK Viborg (L1/601) Thisted Kunstgræsbane
3
-
5
571960 4 to
10-11 2022
Kl. 17:00
Løsning IF (L2B/614) AGF (L1/601) Løsning Stadion
Kamp udsat
571961 4
13-11 2022
Kl. 15:30
VRI (L2A/Fyn) Kolding IF (L1/602) NES Park
2
-
6
571955
4 on
16-11 2022
Kl. 18:30
Hjørring FK (L2A/611) AaB (L1/601) Hjørring Kunstgræsbane
1
-
2
571958 4 on
23-11 2022
Kl. 19:00
Skødstrup SF (L2A/Fyn) Randers Freja (L1/601) Randers Stadion, kunstgræs
0
-
9
571962 4
04-12 2022
Kl. 10:00
Haderslev FK (L1/602) Silkeborg IF (L1/601) Sydbyens Kunstgræs (Haderslev)
571959 4
28-01 2023
Kl. 13:15
Odder IGF (L2B/614) Esbjerg fB (L1/602) Spektrum Odder
801606 5 to
23-03 2023
Kl. 19:00
Kolding IF (L1/602) Vinder kamp 571960 Løsning IF - AGF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
801607 5 to
23-03 2023
Kl. 19:00
AaB (L1/601) Randers Freja (L1/601) AaB's Anlæg
801613 5 to
23-03 2023
Kl. 19:00
Herning Fremad (L1/601) Vinder kamp 571959 Odder IGF - Esbjerg fB Herning Fremads Anlæg
801615 5 to
23-03 2023
Kl. 19:00
FK Viborg (L1/601) Vinder kamp 571962 Haderslev FK - Silkeborg IF Viborg FF´s anlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

I 5. runde deltager vinderne fra 4. runde

Se rækkebeskrivelse her.

Log ind