MENU

U13 Drenge C (2009) 8M - Efterår 2021, Pulje 368 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
213560
ti
10-08 2021
Kl. 18:00
HTS SGI/SSK Sig Stadion
1 - 4
213562 ti
10-08 2021
Kl. 18:00
Blåbjerg Fodbold Spangsbjerg IF (2) Form & Fritid Nørre Nebel
UDS
362627
ti
17-08 2021
Kl. 18:30
Spangsbjerg IF (2) HTS Vitaskolen Esbjerg
1 - 0
362630
ti
24-08 2021
Kl. 18:00
HTS Blåbjerg Fodbold Sig Stadion
5 - 1
362643 ti
24-08 2021
Kl. 18:00
Esbjerg IF 92 Spangsbjerg IF (2) Skibhøj Anlæg
1 - 7
362644 ti
24-08 2021
Kl. 18:00
SGI/SSK Ølgod IF Guldager Idrætscenter
7 - 1
362629 to
26-08 2021
Kl. 18:00
Ølgod IF Blåbjerg Fodbold Ølgod Idrætsanlæg
UDS
362647
29-08 2021
Kl. 10:00
HTS Ølgod IF Sig Stadion
5 - 2
362648
ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Blåbjerg Fodbold Esbjerg IF 92 Kvong Idrætspark
6 - 1
363024 to
02-09 2021
Kl. 18:30
Spangsbjerg IF (2) SGI/SSK Vitaskolen Esbjerg
6 - 0
363025
ti
07-09 2021
Kl. 17:30
Esbjerg IF 92 HTS Skibhøj Anlæg
0 - 3
363027 ti
07-09 2021
Kl. 17:30
SGI/SSK Blåbjerg Fodbold Guldager Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

362628 to
09-09 2021
Kl. 17:30
SGI/SSK Esbjerg IF 92 Guldager Idrætscenter
3 - 2
363026 to
09-09 2021
Kl. 18:00
Ølgod IF Spangsbjerg IF (2) Ølgod Idrætsanlæg
2 - 2
363029
12-09 2021
Kl. 10:00
Ølgod IF Esbjerg IF 92 Ølgod Idrætsanlæg
2 - 0
363028
ti
14-09 2021
Kl. 17:30
SGI/SSK HTS Guldager Idrætscenter
2 - 5
363045
on
15-09 2021
Kl. 17:30
Blåbjerg Fodbold Ølgod IF Kvong Idrætspark
12 - 0
363030
to
16-09 2021
Kl. 18:15
Spangsbjerg IF (2) Blåbjerg Fodbold Vitaskolen Esbjerg
0 - 2
363031
ti
21-09 2021
Kl. 17:30
HTS Spangsbjerg IF (2) Sig Stadion
1 - 7
363044
ti
21-09 2021
Kl. 17:30
Esbjerg IF 92 SGI/SSK Skibhøj Anlæg
0 - 11
213561 to
23-09 2021
Kl. 17:30
Esbjerg IF 92 Ølgod IF Skibhøj Anlæg
2 - 3
363048
26-09 2021
Kl. 10:00
Ølgod IF SGI/SSK Ølgod Idrætsanlæg
2 - 5
363046
ti
28-09 2021
Kl. 17:30
Blåbjerg Fodbold HTS Form & Fritid Nørre Nebel
3 - 3
363047 to
30-09 2021
Kl. 17:45
Spangsbjerg IF (2) Esbjerg IF 92 Vitaskolen Esbjerg
6 - 0
363049
03-10 2021
Kl. 10:00
Ølgod IF HTS Ølgod Idrætsanlæg
2 - 4
363050
ti
05-10 2021
Kl. 17:30
Esbjerg IF 92 Blåbjerg Fodbold Skibhøj Anlæg
0 - 7
363051 ti
05-10 2021
Kl. 17:30
SGI/SSK Spangsbjerg IF (2) Guldager Idrætscenter
3 - 0
363052
ti
12-10 2021
Kl. 17:30
HTS Esbjerg IF 92 Sig Stadion
11 - 1
363054
ti
12-10 2021
Kl. 17:30
Blåbjerg Fodbold SGI/SSK Form & Fritid Nørre Nebel
5 - 1
363053 to
14-10 2021
Kl. 17:30
Spangsbjerg IF (2) Ølgod IF Vitaskolen Esbjerg
4 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 4 på mail eller på tlf: 8939 9940

Datoplan
Spilleregler

Der skal udfyldes elektronisk holdkort i denne række via DBU's Fodbold APP eller på www.dbujylland.dk - "Mit DBU". Kontakt din klub såfremt du ikke har fået tildelt brugernavn og adgangskode.

Bøder for manglende udfyldelse af holdkort:
1. rykker -                 kr. 25,00
2. rykker -                 kr. 50,00
3. rykker -               kr. 250,00
4. rykker -        disciplinærsag

Hjemmeholdet er ansvarlige for registrering af kampens resultat via DBU’s Fodbold App eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk.

Dommerkode 01 - her påsætter DBU Jylland neutrale dommere – udgiften afholdes af hjemmeholdet.
Dommerkode 03 - er døm-selv-kampe hvor hjemmeholdet stiller en lokal dommer.

Log ind