|
706285
|
sø28-03 2021
|
13:00
|
|
|
Ørslevkloster Stadion
|
|
|
|
706284
|
on31-03 2021
|
18:00
|
|
|
Stoholm Fritidscenter
|
|
|
|
|
706283
|
to01-04 2021
|
13:30
|
|
|
Sparkær Stadion
|
|
|
|
|
706309
|
ma05-04 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
706310
|
ma05-04 2021
|
13:30
|
|
|
Liseborgcentret
|
|
|
|
706311
|
ma05-04 2021
|
13:30
|
|
|
Siwert Park (Mønsted)
|
|
|
|
|
706308
|
ti06-04 2021
|
20:00
|
|
|
Metropol Park (Viborg)
|
|
|
|
706314
|
fr09-04 2021
|
18:30
|
|
|
Stoholm Fritidscenter
|
|
|
|
706312
|
fr09-04 2021
|
19:15
|
|
|
Metropol Park (Viborg)
|
|
|
|
706313
|
lø10-04 2021
|
13:00
|
|
|
Ørslevkloster Stadion
|
|
|
|
|
706315
|
sø11-04 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
706316
|
lø17-04 2021
|
13:30
|
|
|
Sparkær Stadion
|
|
|
|
706359
|
lø17-04 2021
|
16:00
|
|
|
Siwert Park (Mønsted)
|
|
|
|
706317
|
sø18-04 2021
|
13:00
|
|
|
Ravnstrup Stadion
|
|
|
|
706358
|
sø18-04 2021
|
13:30
|
|
|
Liseborgcentret
|
|
|
|
706360
|
fr23-04 2021
|
18:30
|
|
|
Kunstgræs Liseborg
|
|
|
|
208200
|
fr23-04 2021
|
19:15
|
|
|
Metropol Park (Viborg)
|
|
|
|
706361
|
lø24-04 2021
|
13:00
|
|
|
Ørslevkloster Stadion
|
|
|
|
706362
|
sø25-04 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
706364
|
to29-04 2021
|
19:00
|
|
|
Stoholm Fritidscenter
|
|
|
|
706365
|
fr30-04 2021
|
13:30
|
|
|
Siwert Park (Mønsted)
|
|
|
|
706363
|
fr30-04 2021
|
19:15
|
|
|
Metropol Park (Viborg)
|
|
|
|
706466
|
sø02-05 2021
|
13:00
|
|
|
Sparkær Stadion
|
|
|
|
706468
|
fr07-05 2021
|
18:00
|
|
|
Seier Park, Løgstrup
|
|
|
|
706475
|
lø08-05 2021
|
13:30
|
|
|
Liseborgcentret
|
|
|
|
706467
|
sø09-05 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
706477
|
ti11-05 2021
|
19:00
|
|
|
Ravnstrup Stadion
|
|
|
|
706478
|
ti11-05 2021
|
19:00
|
|
|
Siwert Park (Mønsted)
|
|
|
|
706479
|
to13-05 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
706491
|
lø15-05 2021
|
13:30
|
|
|
Sparkær Stadion
|
|
|
|
706481
|
sø16-05 2021
|
13:00
|
|
|
Stoholm Fritidscenter
|
|
|
|
706482
|
sø16-05 2021
|
13:00
|
|
|
Ørslevkloster Stadion
|
|
|
|
706480
|
sø16-05 2021
|
16:00
|
|
|
Ravnstrup Stadion
|
|
|
|
706493
|
fr21-05 2021
|
18:00
|
|
|
Seier Park, Løgstrup
|
|
|
|
706494
|
fr21-05 2021
|
18:30
|
|
|
Sparkær Stadion
|
|
|
|
706495
|
ma24-05 2021
|
13:00
|
|
|
Liseborgcentret
|
|
|
|
706492
|
ma24-05 2021
|
13:30
|
|
|
Siwert Park (Mønsted)
|
|
|
|
706469
|
ma24-05 2021
|
19:00
|
|
|
Ørslevkloster Stadion
|
|
|
|
706496
|
fr28-05 2021
|
19:15
|
|
|
Metropol Park (Viborg)
|
|
|
|
706527
|
lø29-05 2021
|
13:00
|
|
|
Ørslevkloster Stadion
|
|
|
|
706499
|
lø29-05 2021
|
15:30
|
|
|
Stoholm Fritidscenter
|
|
|
|
706497
|
sø30-05 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
706476
|
ti01-06 2021
|
19:15
|
|
|
Liseborgcentret
|
|
|
|
706533
|
fr04-06 2021
|
18:00
|
|
|
Ravnstrup Stadion
|
|
|
|
706564
|
fr04-06 2021
|
19:00
|
|
|
Sparkær Stadion
|
|
|
|
706528
|
fr04-06 2021
|
19:00
|
|
|
Stoholm Fritidscenter
|
|
|
|
706565
|
sø06-06 2021
|
13:00
|
|
|
Siwert Park (Mønsted)
|
|
|
|
648938
|
ti08-06 2021
|
20:00
|
|
|
Metropol Park (Viborg)
|
|
|
|
706567
|
fr11-06 2021
|
18:00
|
|
|
Seier Park, Løgstrup
|
|
|
|
706566
|
fr11-06 2021
|
18:30
|
|
|
Ørslevkloster Stadion
|
|
|
|
706569
|
sø13-06 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
706568
|
sø13-06 2021
|
13:30
|
|
|
Liseborgcentret
|
|
|
|
706572
|
fr18-06 2021
|
18:30
|
|
|
Stoholm Fritidscenter
|
|
|
|
706573
|
fr18-06 2021
|
19:00
|
|
|
Sparkær Stadion
|
|
|
|
706570
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
Metropol Park (Viborg)
|
|
|
|
706571
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
Siwert Park (Mønsted)
|
|
|
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr. 6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB