|
646601
|
sø04-04 2021
|
14:00
|
|
|
Hjørring Kunstgræsbane
|
|
|
|
646602
|
ma05-04 2021
|
13:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Arena (Skagen)
|
|
|
|
|
646600
|
ti06-04 2021
|
18:30
|
|
|
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
|
646603
|
on07-04 2021
|
18:30
|
|
|
Hjørring IF's Anlæg
|
|
|
|
646604
|
lø10-04 2021
|
13:00
|
|
|
Vrå Stadion
|
|
|
|
646605
|
lø10-04 2021
|
13:30
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
|
646606
|
lø10-04 2021
|
13:30
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646607
|
sø11-04 2021
|
14:00
|
|
|
Hjørring Kunstgræsbane
|
|
|
|
646611
|
on14-04 2021
|
18:30
|
|
|
Hjørring Kunstgræsbane
|
|
|
|
646608
|
lø17-04 2021
|
14:00
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
|
646610
|
lø17-04 2021
|
14:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Arena (Skagen)
|
|
|
|
646609
|
sø18-04 2021
|
13:00
|
|
|
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646613
|
fr23-04 2021
|
18:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Arena (Skagen)
|
|
|
|
646612
|
lø24-04 2021
|
13:00
|
|
|
Vrå Stadion
|
|
|
|
646614
|
lø24-04 2021
|
13:30
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
646615
|
sø25-04 2021
|
14:00
|
|
|
Lundergårdhallen
|
|
|
|
646619
|
on28-04 2021
|
19:00
|
|
|
Hjørring IF's Anlæg
|
|
|
|
646620
|
fr30-04 2021
|
13:00
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
646617
|
lø01-05 2021
|
13:30
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646616
|
ti04-05 2021
|
19:00
|
|
|
Vrå Stadion
|
|
|
|
646624
|
fr07-05 2021
|
19:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Arena (Skagen)
|
|
|
|
646621
|
sø09-05 2021
|
14:00
|
|
|
Lundergårdhallen
|
|
|
|
646625
|
to13-05 2021
|
13:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Arena (Skagen)
|
|
|
|
646628
|
to13-05 2021
|
14:00
|
|
|
Lundergårdhallen
|
|
|
|
646630
|
lø15-05 2021
|
13:30
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646632
|
lø15-05 2021
|
14:00
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
646631
|
sø16-05 2021
|
15:30
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
646633
|
on19-05 2021
|
19:00
|
|
|
Hjørring IF's Anlæg
|
|
|
|
646623
|
to20-05 2021
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
646622
|
lø22-05 2021
|
13:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646635
|
lø22-05 2021
|
14:00
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
646627
|
ma24-05 2021
|
14:00
|
|
|
Hjørring IF's Anlæg
|
|
|
|
646634
|
ti25-05 2021
|
19:00
|
|
|
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646637
|
lø29-05 2021
|
13:00
|
|
|
Vrå Stadion
|
|
|
|
646648
|
lø29-05 2021
|
13:30
|
|
|
Højene Hallen
|
UHT
|
|
|
646647
|
lø29-05 2021
|
15:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646638
|
sø30-05 2021
|
14:00
|
|
|
Lundergårdhallen
|
|
|
|
646626
|
ti01-06 2021
|
18:30
|
|
|
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
|
HHT
|
|
|
646650
|
lø05-06 2021
|
13:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
HHT
|
|
|
646651
|
lø05-06 2021
|
14:00
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
646652
|
lø05-06 2021
|
14:00
|
|
|
Hjørring IF's Anlæg
|
|
|
|
646649
|
lø05-06 2021
|
15:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646596
|
ti08-06 2021
|
19:00
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
646599
|
ti08-06 2021
|
19:00
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
646654
|
lø12-06 2021
|
11:00
|
|
|
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646656
|
sø13-06 2021
|
14:00
|
|
|
Lundergårdhallen
|
|
|
|
646653
|
sø13-06 2021
|
15:30
|
|
|
Højene Hallen
|
|
|
|
646597
|
ma14-06 2021
|
19:00
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646629
|
ti15-06 2021
|
19:00
|
|
|
Vrå Stadion
|
|
|
|
646636
|
ti15-06 2021
|
19:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Arena (Skagen)
|
|
|
|
646655
|
to17-06 2021
|
19:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Arena (Skagen)
|
UHT
|
|
|
646676
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
Vrå Stadion
|
|
|
|
646677
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
Hjørring IF's Anlæg
|
UHT
|
|
|
646678
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
DRINX ARENA (Frederikshavn)
|
|
|
|
646679
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
SCO Park (Tårs)
|
|
|
|
646591
|
sø20-06 2021
|
15:00
|
|
|
Vrå Stadion
|
|
|
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr. 6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB