MENU

U19 Drenge Ligaen (DBU) / Træningskamp //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
435538 on
10-06 2020
Kl. 18:00
AaB AaB AaB's Anlæg AaB
444933 fr
12-06 2020
Kl. 17:00
Silkeborg Viborg FF JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
444934 fr
12-06 2020
Kl. 17:00
Silkeborg Viborg FF JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
435292
14-06 2020
Kl. 10:00
Randers Freja FC AaB Randers Stadion Randers Freja
435404 to
18-06 2020
Kl. 18:00
AaB Hobro IK AaB's Anlæg AaB
996255 to
23-07 2020
Kl. 16:00
Vejle AaB Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen) Vejle Boldklub
723704
25-07 2020
Kl. 12:00
Esbjerg fB AGF, Aarhus Guldager Idrætscenter Esbjerg fB
620029 on
29-07 2020
Kl. 13:00
FC Midtjylland U 19 AGF, Aarhus Ikast FC Stadion Allé Ikast Football Club
580915 on
29-07 2020
Kl. 13:00
Randers Freja Viborg FF Randers Stadion Randers Freja
682122
01-08 2020
Kl. 12:00
AGF, Aarhus Silkeborg IF AGF's anlæg - Fredensvang AGF, Aarhus
751076 to
06-08 2020
Kl. 19:00
Odder IGF Fodbold Vejlby Skovbakken Aarhus Spektrum Odder Odder IGF Fodbold
804072 fr
07-08 2020
Kl. 15:00
Vejle Kolding IF VB Parken
ANN

Kampen annulleret

Vejle Boldklub
470901 fr
04-09 2020
Kl. 18:30
Haderslev FK Eimsbüttler Banerne ved Haderslev Idrætscenter
ANN

Kampen annulleret

Haderslev FK
165362 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Silkeborg IF Herning Fremad JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
303705 fr
02-10 2020
Kl. 18:00
FC Midtjylland U19 AaB EDC Arena – Ikast (kunst) Ikast Football Club
441255 to
08-10 2020
Kl. 18:00
FCM U19 Vejle Boldklub EDC Arena – Ikast (kunst) Ikast Football Club
198295 on
14-10 2020
Kl. 17:00
FC Skanderborg Horsens fS Vestergadeanlægget FC Skanderborg
175661 fr
13-11 2020
Kl. 18:30
Randers Freja Silkeborg IF Randers Stadion, kunstgræs Randers Freja
908158 ti
17-11 2020
Kl. 17:00
Silkeborg IF Holbæk B&I JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
765029
16-01 2021
Kl. 12:00
Esbjerg fB Helsingør FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
ANN

Kampen annulleret

Esbjerg fB
609602
16-01 2021
Kl. 12:30
AaB Randers Freja AaB's Anlæg
ANN

Kampen annulleret

AaB
789619
23-01 2021
Kl. 12:15
Randers Freja Kolding IF Randers Stadion, kunstgræs
ANN

Kampen annulleret

Randers Freja
609606
23-01 2021
Kl. 12:30
AaB Ikast Football Club AaB's Anlæg
ANN

Kampen annulleret

AaB
319897 fr
29-01 2021
Kl. 18:00
FCM U19 Liga Silkeborg IF Stadome, Ikast (kunst)
ANN

Kampen annulleret

Ikast Football Club
356930
30-01 2021
Kl. 12:00
Vejle Boldklub AGF, Aarhus VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
ANN

Kampen annulleret

Vejle Boldklub
766294
30-01 2021
Kl. 17:30
Esbjerg fB Haderslev FK Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
ANN

Kampen annulleret

Esbjerg fB
402472 ti
02-02 2021
Kl. 19:00
Silkeborg IF Vejle Boldklub JYSK Park (kunstgræs)
ANN

Kampen annulleret

Silkeborg IF
380479 on
03-02 2021
Kl. 19:00
Horsens fS Næsby BK Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
ANN

Kampen annulleret

Horsens fS
565761 fr
05-02 2021
Kl. 18:30
Randers Freja Hobro Idrætscenter Randers Stadion, kunstgræs
ANN

Kampen annulleret

Randers Freja
491836
06-02 2021
Kl. 12:00
Esbjerg fB Horsens fS Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
ANN

Kampen annulleret

Esbjerg fB
356927
06-02 2021
Kl. 14:15
Vejle Boldklub Viborg FF VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
ANN

Kampen annulleret

Vejle Boldklub
766288
13-02 2021
Kl. 14:00
Esbjerg fB Tønder SF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
ANN

Kampen annulleret

Esbjerg fB
173738
06-03 2021
Kl. 11:00
Horsens fS Kolding IF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
ANN

Kampen annulleret

Horsens fS
179693
06-03 2021
Kl. 13:00
Esbjerg fB Vejle Boldklub Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
ANN

Kampen annulleret

Esbjerg fB
265268
13-03 2021
Kl. 10:30
Silkeborg IF AGF, Aarhus JYSK Park (kunstgræs)
ANN

Kampen annulleret

Silkeborg IF
265389
13-03 2021
Kl. 11:00
Horsens fS AGF, Aarhus Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
ANN

Kampen annulleret

Horsens fS
173734
13-03 2021
Kl. 13:00
Silkeborg IF Viborg FF JYSK Park (kunstgræs)
ANN

Kampen annulleret

Silkeborg IF
172989 fr
26-03 2021
Kl. 19:00
AC Horsens Viborg FF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 Horsens fS
567125 fr
23-07 2021
Kl. 13:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5) Esbjerg fB
826406
25-07 2021
Kl. 12:15
Randers Freja FC SønderjyskE Klosterhallen Randers Freja
886242 ti
27-07 2021
Kl. 14:00
U/19 Træningskamp HIK AGF's anlæg - Fredensvang
ANN

Kampen annulleret

AGF, Aarhus
886243 ti
27-07 2021
Kl. 14:00
AGF HIK AGF's anlæg - Fredensvang AGF, Aarhus
306961 on
28-07 2021
Kl. 11:00
Haderslev FK Odense Boldklub Banerne ved Haderslev Idrætscenter Haderslev FK
188688 on
28-07 2021
Kl. 13:00
Esbjerg fB FC Midtjylland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5) Esbjerg fB
897390 to
29-07 2021
Kl. 18:00
AaB HB Vildbjerg Sports- & Kulturcenter AaB
664786
31-07 2021
Kl. 13:00
Silkeborg IF Randers Freja JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
211839
31-07 2021
Kl. 13:30
AGF, Aarhus Helsingør FC AGF's anlæg - Fredensvang
ANN

Kampen annulleret

AGF, Aarhus
897645
01-08 2021
Kl. 11:30
AaB FCM Vildbjerg Sports- & Kulturcenter AaB
513348
01-08 2021
Kl. 15:00
Haderslev FK Næsby BK Banerne ved Haderslev Idrætscenter Haderslev FK
157538 on
04-08 2021
Kl. 13:00
Randers Freja Viborg FF Randers Stadion Randers Freja
887585 to
05-08 2021
Kl. 12:00
AC Horsens Esbjerg VB Parken
ANN

Kampen annulleret

Vejle Boldklub
567937
07-08 2021
Kl. 12:00
AaB Silkeborg IF AaB's Anlæg AaB
240600
07-08 2021
Kl. 12:30
Haderslev FK AGF, Aarhus Banerne ved Haderslev Idrætscenter Haderslev FK
482459
14-08 2021
Kl. 13:00
Haderslev FK Niendorfer TSV Banerne ved Haderslev Idrætscenter Haderslev FK
593748
15-08 2021
Kl. 12:30
Haderslev FK Vejle Boldklub Banerne ved Haderslev Idrætscenter Haderslev FK
840860 ma
23-08 2021
Kl. 19:00
Silkeborg IF Herning Fremad JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
871240 to
02-09 2021
Kl. 18:30
Silkeborg IF AGF, Aarhus JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
234972 fr
17-09 2021
Kl. 17:00
SønderjyskE FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter Haderslev FK
916178 ti
28-09 2021
Kl. 18:30
Silkeborg IF Viborg FF JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
247161 fr
08-10 2021
Kl. 18:00
Silkeborg IF Horsens fS JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
238054 ti
02-11 2021
Kl. 16:00
AC Horsens Kalma FF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 Horsens fS
691226 to
11-11 2021
Kl. 18:30
Silkeborg IF Vejle Boldklub JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
496539 fr
03-12 2021
Kl. 19:00
Kolding IF Horsens fS Metropolis Arena (kunst) Kolding IF
118210
16-01 2022
Kl. 14:00
Haderslev FK Niendorf TSV Haderslev Kunstgræsbane Haderslev FK
986540 fr
21-01 2022
Kl. 17:00
Silkeborg IF Viborg FF JYSK Park (kunstgræs) Silkeborg IF
936879
22-01 2022
Kl. 12:00
Randers Freja IF Lyseng Randers Stadion, kunstgræs Randers Freja
912022
22-01 2022
Kl. 12:00
Vejle Boldklub Oure Fodbold Akademi VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane) Vejle Boldklub
903314
22-01 2022
Kl. 12:59
Horsens fS Hobro IK Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 Horsens fS
643536 fr
28-01 2022
Kl. 17:30
Horsens fS Viborg FF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 Horsens fS
712595
29-01 2022
Kl. 14:00
FCM U19 IFK Gøteborg EDC Arena – Ikast (kunst) Ikast Football Club
497718
05-02 2022
Kl. 15:15
AaB Herning Fremad AaB's Anlæg AaB
257041
12-02 2022
Kl. 12:15
Haderslev FK Hamborg SV Haderslev Kunstgræsbane Haderslev FK
762667
12-02 2022
Kl. 13:00
Vejlby Skovbakken Aarhus AaB Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret Vejlby Skovbakken Aarhus
905273
12-02 2022
Kl. 13:00
Horsens fS Odder IGF Fodbold Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 Horsens fS
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Log ind