MENU

U13 Drenge/8 (2008) - DBU Jylland Pokal //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
918158
1 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Seest B (L3/753) Bramming B (L2/728) Seest Idrætspark
0 - 3
918163 1 on
26-08 2020
Kl. 19:00
tst Fodbold (L4/781) Stavtrup/Viby (L3/748) Tilst Idrætsanlæg (tst)
2 - 5
918164 1 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Vorup FB (L3/747) Lystrup IF (L2B/974) XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
HHT

Hjemmehold taberdømt

918149 1 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Team Horne-Hirtshals (L3/741) Skibsby-Højene IF (L2/721) Schlie Arena
9 - 3
918157 1 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Helle FC (C) SGI/SSK (L3/752) Næsbjerg Idrætsanlæg
0 - 1
918159
1 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Hatting-Torsted Fodbold (L2/725) Hedensted IF (L2/729) Hatting Stadion
2 - 3
918156 1 on
26-08 2020
Kl. 19:00
HTS (L3/752) Varde IF (L2B/976) Tistrup Stadion
1 - 2
918155
1 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Hammel GF (L3/748) Viborg Sdrm. IK (L2/723) Hammel Stadion
5 - 2
918161 1 on
26-08 2020
Kl. 19:10
Kolind/Midtdjurs (L3/747) Grenaa IF (L2/726) KPI's Klubhus
6 - 1
918151
1 to
27-08 2020
Kl. 17:15
Svenstrup-Godthåb IF (L3/743) Nibe B (L2/722) Svenstrup Stadion
1 - 3
918162
1 to
27-08 2020
Kl. 18:00
VSK Aarhus (L4/781) AIA/Tranbjerg (L3/749) Vejlby/Risskov Centret
2 - 8
918160 1 to
27-08 2020
Kl. 18:30
Hørning IF (L3/749) Hovedgård IF (L2/727) Højbo Stadion
2 - 1
918154
1 to
27-08 2020
Kl. 18:30
Bording IF (L4/779) Tjørring IF (L3/746) Gipo Arena (Bording)
2 - 8
918150
1
29-08 2020
Kl. 10:00
Jetsmark IF (L3/742) Brønderslev IF (L2/721) Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
8 - 2
918153 1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Vildbjerg SF (L3/746) KLG (L2/724) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
0 - 10
562173 2 on
09-09 2020
Kl. 18:00
FC Skanderborg (L1B/714) IF Lyseng (2A/970) Vestergadeanlægget
2 - 6
918152
1 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Mejdal-Halgård Fodbold (L2/723) RIF-RSU (L2B/973) Mejdal Hallen
0 - 6
562164
2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Thisted FC (L2A/968) FC Salling (L1B/712) Lerpytter Anlæg
4 - 0
562168 2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Vinding SF (L2A/970) Ammitsbøl/Egtved (L1B/716) Vinding Stadion
2 - 1
562172 2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Kolind/Midtdjurs (L3/747) Lystrup IF (L2B/974) KPI's Klubhus
4 - 5
562171 2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Stavtrup/Viby (L3/748) HEI (L1B/963) Viby Idrætspark
0 - 4
562160 2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Jetsmark IF (L3/742) Team Østvendsyssel (L2A/968) Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
2 - 3
562165 2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
SGI/SSK (L3/752) Varde IF (L2B/976) Guldager IC Kunstgræsbane
2 - 8
562170
2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Hørning IF (L3/749) FC Horsens (L1B/964) Højbo Stadion
3 - 5
562159 2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Team Horne-Hirtshals (L3/741) Hjørring FK (L2A/968) Schlie Arena
2 - 4
562167
2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Kolding IF (L1B/715) FC Sønderborg (L1B/964) Autocentralen Park (Kolding Stadion)
3 - 4
562162 2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
KLG (L2/724) Ikast FC (L1B/963) Alpi Hallerne (Lind)
1 - 4
562166
2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Bramming B (L2/728) Rødekro IF (L2A/971) Skjern Bank Arena, Bramming
0 - 2
562169
2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Hedensted IF (L2/729) F.C.Fredericia (L2A/971) Hedensted Stadion
0 - 5
562175 2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Hammel GF (L3/748) HOG / GUI (L2A/969) Hammel Stadion
1 - 2
562174
2 to
10-09 2020
Kl. 18:30
AIA/Tranbjerg (L3/749) Stensballe IK (L2A/970) Grønløkke Stadion
0 - 4
562161 2 to
10-09 2020
Kl. 18:30
Nibe B (L2/722) Aalborg KFUM (L2A/968) Nibe Stadion
0 - 2
562163
2 to
17-09 2020
Kl. 18:30
Tjørring IF (L3/746) Team LS (L1B/963) Hessel Arena
1 - 8
985518 3 ti
29-09 2020
Kl. 17:30
Aalborg KFUM (L2A/968) Hobro IK (L1A/701) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
4 - 0
985529
3 on
30-09 2020
Kl. 17:30
FC Sønderborg (L1B/964) Haderslev FK (L1A/702) Sønderborg Stadion
3 - 1
985537
3 on
30-09 2020
Kl. 17:30
IF Lyseng (2A/970) Silkeborg IF (L1A/701) Lyseng Idrætspark
10 - 9
985533 3 on
30-09 2020
Kl. 17:30
Herning Fremad (L1A/701) Vejle B (L1A/702) Herning Fremads Anlæg
7 - 2
985534 3 on
30-09 2020
Kl. 17:30
Stensballe IK (L2A/970) Horsens fS (L1A/702) Stensballe Hallen
0 - 1
985532
3 on
30-09 2020
Kl. 17:30
HOG / GUI (L2A/969) AGF (L1A/702) E. Trasborg Park
2 - 8
985530
3 on
30-09 2020
Kl. 17:30
Rødekro IF (L2A/971) Vinding SF (L2A/970) Fladhøj Idrætscenter
5 - 3
985535 3 on
30-09 2020
Kl. 17:30
Lystrup IF (L2B/974) HEI (L1B/963) Lystrup Idrætsanlæg
4 - 7
985536
3 on
30-09 2020
Kl. 18:00
F.C.Fredericia (L2A/971) FC Horsens (L1B/964) KFUM Parken
7 - 2
985531 3 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Varde IF (L2B/976) Esbjerg fB (L1A/702) Sydbank Stadion
0 - 12
985519
3 on
30-09 2020
Kl. 18:30
RIF-RSU (L2B/973) Ikast FC (L1B/963) Alkjær Stadion
1 - 8
985514 3 to
01-10 2020
Kl. 18:00
Sjørring B (L2A/968) Team LS (L1B/963) Sjørring Stadion
1 - 5
985517
3 on
07-10 2020
Kl. 17:30
RKG (L2A/968) Randers Freja (L1A/701) Bixen Arena
3 - 5
985513
3 fr
16-10 2020
Kl. 18:30
Thisted FC (L2A/968) FK Viborg (L1A/701) Thisted Kunstgræsbane
1 - 6
985515 3 ti
27-10 2020
Kl. 18:00
Hjørring FK (L2A/968) AaB (L1A/701) Hjørring Kunstgræsbane
662313 4 ti
10-11 2020
Kl. 18:30
Aalborg KFUM (L2A/968) Randers Freja (L1A/701) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
662312 4 on
11-11 2020
Kl. 18:00
Team Østvendsyssel (L2A/968) Vinder kamp 985515 (Hjørring - AaB) Dronninglund Ny Stadion
662317 4
14-11 2020
Kl. 11:00
Rødekro IF (L2A/971) Esbjerg fB (L1A/702) Fladhøj Idrætscenter
662316 4
15-11 2020
Kl. 14:00
F.C.Fredericia (L2A/971) FC Sønderborg (L1B/964) KFUM Parken
662315 4
15-11 2020
Kl. 14:00
Ikast FC (L1B/963) FK Viborg (L1A/701) Ikast FC Stadion Allé
662322 4
15-11 2020
Kl. 14:00
HEI (L1B/963) AGF (L1A/702) Invita Arena, Skæring
662331 4 ma
16-11 2020
Kl. 18:00
IF Lyseng (2A/970) Horsens fS (L1A/702) Lyseng Kunstgræs
662314 4
06-12 2020
Kl. 13:00
Team LS (L1B/963) Herning Fremad (L1A/701) Seier Park, Løgstrup
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Læs mere om pokalturneringen her

Log ind