MENU

U17 Drenge/11 (2004) - DBU Jylland Pokal (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
914426
1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Svenstrup-Godthåb IF (L3/413) Vejgaard B (L3/435) Svenstrup Stadion
2 - 3
914428
1 on
09-09 2020
Kl. 17:15
Løgstrup G&IF (L3/415) FC Salling (L2/423) Seier Park, Løgstrup
3 - 4
914429
1 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Dybbøl IU (L3/423) Aabenraa BK (L2/425) Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
1 - 4
914430 1 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Agerskov S (L4/455) TSF/BRE/HØJ (L2/410) Agerskov Ungdomsskole Kunstgræs
8 - 1
914427 1 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Auning IF (L3/437) Hadsund B (L3/413) Auning Stadion
7 - 0
914433 1 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Hedensted IF (L3/438) Hørning IF (L3/417) Hedensted Stadion
4 - 3
914431
1 to
10-09 2020
Kl. 18:30
SGI/SSK (L3/420) Varde IF (L2/425) Guldager Idrætscenter
2 - 4
914432 1 on
16-09 2020
Kl. 18:30
F.C.Fredericia (L2/424) Vinding SF (L3/440) Fredericia fF Kunstgræs
9 - 1
683052 2 on
30-09 2020
Kl. 17:30
Auning IF (L3/437) tst-BIF (L1/402) Auning Stadion
0 - 10
683048
2 on
30-09 2020
Kl. 17:30
Esbjerg IF 92/KIF (L2/425) Andrup IF (L1/402) Veldtofte Idrætspark
0 - 3
683050 2 on
30-09 2020
Kl. 17:30
Hedensted IF (L3/438) FC Skanderborg (L1/402) Hedensted Stadion
0 - 12
683046
2 on
30-09 2020
Kl. 18:15
Aabenraa BK (L2/425) FC Sønderborg (L1/402) Aabenraa Stadion
7 - 8
683051 2 on
30-09 2020
Kl. 19:00
F.C.Fredericia (L2/424) FC Kolding Nord (L1/402) Fredericia fF Kunstgræs
4 - 3
683049
2 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Agerskov S (L4/455) Varde IF (L2/425) Agerskov Ungdomsskole Kunstgræs
0 - 6
683044
2 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Aars IK (L3/436) Jammerbugt FC (L1/401) Sondrup Park Kunstgræs (Aars)
0 - 11
683043
2 to
01-10 2020
Kl. 17:30
Vejgaard B (L3/435) Hjørring FK (L1/401) Ikke aktiv
0 - 10
683042
2 on
21-10 2020
Kl. 19:45
FC Salling (L2/423) Thisted FC (L1/401) Egeris Kunstgræsbane (Bane 8)
0 - 6
683045
2 on
21-10 2020
Kl. 20:00
Helsted Fremad IF (L1/401) AGF/IF Lyseng (L1/402) Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
1 - 8
650642
3 on
28-10 2020
Kl. 17:00
Hjørring FK (L1/401) Hobro IK (Div.) Hjørring Kunstgræsbane
2 - 0
660594
3 on
28-10 2020
Kl. 19:15
AGF/IF Lyseng (L1/402) Silkeborg (Liga) Lyseng Kunstgræs
1 - 2
660596
3 on
28-10 2020
Kl. 19:15
F.C.Fredericia (L2/424) FC Sønderborg (L1/402) Fredericia fF Kunstgræs
2 - 3
650645
3 on
28-10 2020
Kl. 19:30
Kolding IF (Div.) Vejle (Liga) Autocentralen Park (Kolding Stadion)
8 - 7
660595
3 ti
03-11 2020
Kl. 19:30
FC Skanderborg (L1/402) AC Horsens (Liga) Ry Fodbold Kunstgræsbane
0 - 2
660597 3 on
11-11 2020
Kl. 18:30
tst-BIF (L1/402) AGF (Liga) tst Kunstgræsbane
3 - 2
650644 3 on
18-11 2020
Kl. 19:15
Viborg FF (Div.) FC Midtjylland (Liga) Viborg FF's Kunstgræsbane
6 - 7
343531
4 on
25-11 2020
Kl. 19:00
FC Sønderborg (L1/402) Kolding IF (Div.) Linak Arena Kunstgræsbane
3 - 2
650646
3 on
02-12 2020
Kl. 20:00
Varde IF (L2/425) Andrup IF (L1/402) Sydbank Stadion, Kunstgræs
0 - 5
650643
3
27-03 2021
Kl. 15:00
Jammerbugt FC (L1/401) Randers Freja FC (Liga) Kunstgræsbanen Jetsmark
0 - 6
343535
4 to
01-04 2021
Kl. 12:00
AC Horsens (Liga) Esbjerg (Liga) Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
3 - 1
343532 4 ti
13-04 2021
Kl. 18:15
Thisted FC (L1/401) FC Midtjylland (Liga) Lerpytter Anlæg
0 - 13
343534
4 on
14-04 2021
Kl. 19:30
tst-BIF (L1/402) Silkeborg (Liga) Brabrand IF's Idrætsanlæg
6 - 5
531431 5 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
FC Sønderborg (L1/402) FC Midtjylland (Liga) Linak Arena Kunstgræsbane
0 - 9
343533
4 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
Hjørring FK (L1/401) Randers Freja FC (Liga) Hjørring Kunstgræsbane
0 - 3
531430
5 on
05-05 2021
Kl. 18:30
Andrup IF (L1/402) AC Horsens (Liga) Skads Skole
5 - 2
490701
6 on
19-05 2021
Kl. 19:00
tst-BIF (L1/402) Andrup IF (L1/402) Brabrand IF's Idrætsanlæg
4 - 5
490702 6 on
02-06 2021
Kl. 18:00
FC Midtjylland (Liga) Randers Freja FC (Liga) Ikast FC Stadion Allé
4 - 0
665042
7 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Andrup IF (L1/402) FC Midtjylland (Liga) Skjern Idrætspark
1 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Læs mere om pokalturneringen her

Log ind