Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. aug 2019
19:00
Vorup FB
0
Vivild IF
4
|
|||||||||||||||||||
13. aug 2019
19:00
Værum GF
1
VH Fodbold
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2019
19:00
Kristrup Boldklub (1)
2
Vorup FB
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2019
14:00
VH Fodbold
3
Ørsted IF
2
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2019
15:00
Hadsten SK
3
Helsted Fremad IF
2
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2019
15:30
Vivild IF
5
Værum GF
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2019
19:00
Værum GF
3
Kristrup Boldklub (1)
2
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2019
19:00
Hadsten SK
2
VH Fodbold
5
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2019
19:00
Ørsted IF
1
Vivild IF
0
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2019
19:30
Helsted Fremad IF
Vorup FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2019
12:00
Værum GF
Vorup FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2019
14:00
VH Fodbold
11
Helsted Fremad IF
1
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2019
14:00
Kristrup Boldklub (1)
2
Ørsted IF
5
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2019
19:00
Ørsted IF
4
Hadsten SK
2
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2019
20:00
Helsted Fremad IF
1
Kristrup Boldklub (1)
8
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2019
19:00
Værum GF
5
Helsted Fremad IF
1
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2019
14:00
VH Fodbold
6
Vivild IF
0
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2019
15:00
Hadsten SK
2
Kristrup Boldklub (1)
2
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2019
19:00
Ørsted IF
2
Vorup FB
1
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
12:00
Værum GF
3
Ørsted IF
4
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
15:00
Kristrup Boldklub (1)
0
VH Fodbold
7
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
17:00
Helsted Fremad IF
1
Vivild IF
5
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2019
18:00
Vorup FB
1
Hadsten SK
0
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2019
18:00
Vivild IF
3
Hadsten SK
1
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2019
18:00
Ørsted IF
5
Helsted Fremad IF
0
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2019
18:00
VH Fodbold
Vorup FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
13:30
Vivild IF
2
Kristrup Boldklub (1)
3
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
15:00
Hadsten SK
1
Værum GF
3
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
14:00
VH Fodbold
5
Værum GF
2
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
15:00
Kristrup Boldklub (1)
3
Helsted Fremad IF
1
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
15:00
Hadsten SK
0
Ørsted IF
4
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
15:30
Vivild IF
Vorup FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2019
18:00
Ørsted IF
1
VH Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2019
20:00
Vorup FB
1
Kristrup Boldklub (1)
6
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
12:00
Værum GF
3
Vivild IF
2
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
17:00
Helsted Fremad IF
3
Hadsten SK
5
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2019
19:00
Vorup FB
6
Helsted Fremad IF
1
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
15:00
Kristrup Boldklub (1)
3
Værum GF
1
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
15:30
Vivild IF
0
Ørsted IF
1
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2019
18:30
VH Fodbold
4
Hadsten SK
2
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2019
19:00
Ørsted IF
5
Kristrup Boldklub (1)
1
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
15:00
Hadsten SK
3
Vivild IF
3
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
17:00
Helsted Fremad IF
2
VH Fodbold
11
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2019
16:00
Værum GF
4
Vorup FB
1
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
14:00
Kristrup Boldklub (1)
2
Hadsten SK
1
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
15:30
Vivild IF
0
VH Fodbold
5
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
17:30
Helsted Fremad IF
1
Værum GF
1
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2019
18:00
Vorup FB
1
Ørsted IF
3
|
|||||||||||||||||||
24. okt 2019
19:00
Ørsted IF
2
Værum GF
0
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
13:30
Vivild IF
4
Helsted Fremad IF
4
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
14:00
VH Fodbold
7
Kristrup Boldklub (1)
2
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
15:00
Hadsten SK
3
Vorup FB
2
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
11:30
Vorup FB
VH Fodbold
HHT
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
12:00
Kristrup Boldklub (1)
6
Vivild IF
1
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
13:00
Værum GF
0
Hadsten SK
1
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
15:30
Helsted Fremad IF
2
Ørsted IF
7
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/