MENU

ASA, Aarhus //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 45

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
235496
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (1) Robotize Park
1 - 0
235501
ti
13-04 2021
Kl. 19:15
ASA, Aarhus Vatanspor Robotize Park (ASA kunstgræs)
4 - 1
235505
17-04 2021
Kl. 16:00
ASA, Aarhus Aarhus 1900 Robotize Park
4 - 2
235509
24-04 2021
Kl. 13:00
Aabyhøj IF (1) ASA, Aarhus Aabyhøj Stadion
2 - 1
235587
02-05 2021
Kl. 14:00
JAI, Aarhus ASA, Aarhus JAI's Anlæg
0 - 2
235591
09-05 2021
Kl. 15:00
ASA, Aarhus AIA/Tranbjerg Robotize Park
5 - 1
235605
to
13-05 2021
Kl. 12:00
ASA, Aarhus FC Jura Robotize Park
3 - 4
235608
to
20-05 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) ASA, Aarhus Ellehøjskolen
0 - 9
235613
ma
24-05 2021
Kl. 14:00
Vatanspor ASA, Aarhus Sødalskolen
2 - 4
235617
29-05 2021
Kl. 15:30
Aarhus 1900 ASA, Aarhus Fort Langenæs
0 - 5
235621
06-06 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus Aabyhøj IF (1) Robotize Park
2 - 4
235493
on
09-06 2021
Kl. 19:00
FC Jura ASA, Aarhus Møllevangsskolen
0 - 3
235625
13-06 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus JAI, Aarhus Robotize Park
2 - 1
235629
19-06 2021
Kl. 13:30
AIA/Tranbjerg ASA, Aarhus Grønløkke Stadion
1 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind