MENU

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 45 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
235496
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (1) Robotize Park
1 - 0
235499
ma
05-04 2021
Kl. 15:00
AIA/Tranbjerg FC Jura Brøruphus Efterskole Kunstgræsbane
1 - 5
235498
ma
05-04 2021
Kl. 15:30
Aabyhøj IF (1) Vatanspor Aabyhøj Stadion
5 - 4
235497
ti
06-04 2021
Kl. 18:00
Aarhus 1900 JAI, Aarhus JAI's Anlæg
0 - 0
235500
to
08-04 2021
Kl. 18:30
Fuglebakken KFUM Århus (1) AIA/Tranbjerg Ellehøjskolen
1 - 3
235502
10-04 2021
Kl. 14:15
JAI, Aarhus FC Jura JAI's Anlæg
3 - 0
235503
10-04 2021
Kl. 15:30
Aarhus 1900 Aabyhøj IF (1) Fort Langenæs
1 - 3
235501
ti
13-04 2021
Kl. 19:15
ASA, Aarhus Vatanspor Robotize Park (ASA kunstgræs)
4 - 1
235506
17-04 2021
Kl. 15:30
Aabyhøj IF (1) JAI, Aarhus Aabyhøj Stadion
2 - 1
235505
17-04 2021
Kl. 16:00
ASA, Aarhus Aarhus 1900 Robotize Park
4 - 2
235504
18-04 2021
Kl. 14:00
FC Jura Fuglebakken KFUM Århus (1) Møllevangsskolen
6 - 0
235508
to
22-04 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) JAI, Aarhus Ellehøjskolen
2 - 3
235509
24-04 2021
Kl. 13:00
Aabyhøj IF (1) ASA, Aarhus Aabyhøj Stadion
2 - 1
235585
24-04 2021
Kl. 15:30
Aarhus 1900 AIA/Tranbjerg Fort Langenæs
0 - 4
235584
25-04 2021
Kl. 12:00
Vatanspor FC Jura Sødalskolen
1 - 4
235586
to
29-04 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Vatanspor Ellehøjskolen
1 - 1
235588
01-05 2021
Kl. 13:00
AIA/Tranbjerg Aabyhøj IF (1) Grønløkke Stadion
1 - 2
235589
02-05 2021
Kl. 13:00
FC Jura Aarhus 1900 Møllevangsskolen
2 - 0
235587
02-05 2021
Kl. 14:00
JAI, Aarhus ASA, Aarhus JAI's Anlæg
0 - 2
235507
to
06-05 2021
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg Vatanspor Grønløkke Stadion
5 - 3
235492
to
06-05 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Aabyhøj IF (1) Ellehøjskolen
1 - 4
235590
08-05 2021
Kl. 15:30
Aarhus 1900 Fuglebakken KFUM Århus (1) Fort Langenæs
1 - 3
235592
09-05 2021
Kl. 12:00
Vatanspor JAI, Aarhus Sødalskolen
2 - 2
235602
09-05 2021
Kl. 12:30
Aabyhøj IF (1) FC Jura Aabyhøj Stadion
2 - 2
235591
09-05 2021
Kl. 15:00
ASA, Aarhus AIA/Tranbjerg Robotize Park
5 - 1
235606
on
12-05 2021
Kl. 18:30
AIA/Tranbjerg JAI, Aarhus Grønløkke Stadion
0 - 2
235605
to
13-05 2021
Kl. 12:00
ASA, Aarhus FC Jura Robotize Park
3 - 4
235604
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Aabyhøj IF (1) Fuglebakken KFUM Århus (1) Aabyhøj Stadion
9 - 0
235607 to
13-05 2021
Kl. 15:30
Aarhus 1900 Vatanspor Fort Langenæs
2 - 2
235609
15-05 2021
Kl. 14:15
JAI, Aarhus Aarhus 1900 Fort Langenæs
6 - 1
235611
16-05 2021
Kl. 15:00
FC Jura AIA/Tranbjerg Møllevangsskolen
3 - 1
235608
to
20-05 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) ASA, Aarhus Ellehøjskolen
0 - 9
235614
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
FC Jura JAI, Aarhus Møllevangsskolen
6 - 1
235613
ma
24-05 2021
Kl. 14:00
Vatanspor ASA, Aarhus Sødalskolen
2 - 4
235612
ma
24-05 2021
Kl. 15:00
AIA/Tranbjerg Fuglebakken KFUM Århus (1) Grønløkke Stadion
2 - 2
235615
ma
24-05 2021
Kl. 15:30
Aabyhøj IF (1) Aarhus 1900 Aabyhøj Stadion
3 - 1
235618
29-05 2021
Kl. 14:15
JAI, Aarhus Aabyhøj IF (1) JAI's Anlæg
2 - 3
235617
29-05 2021
Kl. 15:30
Aarhus 1900 ASA, Aarhus Fort Langenæs
0 - 5
235619
30-05 2021
Kl. 12:00
Vatanspor AIA/Tranbjerg Sødalskolen
4 - 3
235610
to
03-06 2021
Kl. 18:00
Vatanspor Aabyhøj IF (1) Sødalskolen
3 - 7
235616
to
03-06 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) FC Jura Ellehøjskolen
0 - 3
235623
05-06 2021
Kl. 13:00
AIA/Tranbjerg Aarhus 1900 Grønløkke Stadion
1 - 0
235620
05-06 2021
Kl. 14:15
JAI, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (1) JAI's Anlæg
UHT

Udehold taberdømt

235621
06-06 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus Aabyhøj IF (1) Robotize Park
2 - 4
235493
on
09-06 2021
Kl. 19:00
FC Jura ASA, Aarhus Møllevangsskolen
0 - 3
235494
on
09-06 2021
Kl. 19:00
JAI, Aarhus AIA/Tranbjerg JAI's Anlæg
6 - 4
235495
on
09-06 2021
Kl. 19:15
Vatanspor Aarhus 1900 Sødalskolen
3 - 2
235624
12-06 2021
Kl. 13:15
Vatanspor Fuglebakken KFUM Århus (1) Sødalskolen
1 - 2
235627
12-06 2021
Kl. 15:30
Aarhus 1900 FC Jura Fort Langenæs
1 - 3
235626
13-06 2021
Kl. 13:00
Aabyhøj IF (1) AIA/Tranbjerg Aabyhøj Stadion
4 - 0
235625
13-06 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus JAI, Aarhus Robotize Park
2 - 1
235622 on
16-06 2021
Kl. 19:00
FC Jura Vatanspor Møllevangsskolen
5 - 4
235628
19-06 2021
Kl. 13:30
Fuglebakken KFUM Århus (1) Aarhus 1900 Ellehøjskolen
2 - 1
235629
19-06 2021
Kl. 13:30
AIA/Tranbjerg ASA, Aarhus Grønløkke Stadion
1 - 4
235630
19-06 2021
Kl. 13:30
JAI, Aarhus Vatanspor JAI's Anlæg
4 - 3
235631
19-06 2021
Kl. 13:30
FC Jura Aabyhøj IF (1) Møllevangsskolen
3 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind