Vigtige datoer

REGION 3: Her har du mulighed for at se diverse vigtige datoer til turneringer, møder, mm. i DBU Jylland Region 3.

Solnedgangstider
Klik her for online værktøj

December 2018
01.        Tilmelding til 11-mands træningsturnering åbnes


Januar 2019
01.      Tilmelding til Træningsturneringen for 8-mands, 7-mands og 5-mands samt senior/oldboys og oldgirls samt veteraner åbnes
02.        Sidste frist for tilmelding af hold til indefodbold - børn 3. stævne (19/20. jan.)
02.        Sidste frist for tilmelding af hold til Futsal - børn U8-U12 3. stævne (13. jan.)
05.      Delegeretmøde i Herning
16.        Sidste frist for tilmelding af hold til Futsal - børn U8-U12 4. stævne (3. feb.)
14.        Kampfordelermøde i Randers / Djursland
17.        Kampfordelermøde i Silkeborg
20.        Sidste tilmeldingsfrist til Træningsturneringen i alle 11-mands rækker
21.        Kampfordelermøde i Aarhus
24.        Kampfordelermøde i Vejle / Sydøstjysk dommerområde
29.        Kampfordelermøde i Horsens
30.        Foreløbigt kampprogram for Træningsturneringen 11-mands offentliggøres. Redigeringsfase 30/01-06/02 19

Februar 2019
01.         Tilmelding til forårsturneringen for oldboys 11-mands åbnes
05.         Sidste frist for tilmelding af hold til indefodbold - børn 4. stævne (23/24. feb.)
07.         Endeligt kampprogram for Træningsturneringen 11-mands udsendes
20.         Sidste tilmeldingsfrist til Træningsturneringen 8-mands, 7-mands 
samt senior/oldboys og oldgirls samt veteraner
20.         Sidste frist for tilmelding af hold til Futsal - børn U8-U12 5. stævne (9. marts) 
21.         Tilmelding til forårsturneringen for  5-mands(U10-U13)8-mands samt 7-mands senior/oldboys og oldgirls samt veteraner åbnes
28.         Foreløbigt kampprogram for Træningsturneringen 8-mands, 7-mands samt senior/oldboys og oldgirls samt veteraner
              offentliggøres. Redigeringsfase 28/02-07/03 19

Marts 2019
01.         Tilmelding til 3-bold og 5-mands(U8-U9) forårsturneringen åbnes
01.         Sidste frist for tilmelding til forårsturneringen for oldboys 11-mands
01.         Sidste frist for tilmelding til Træningsturneringen 5-mands
07.         Foreløbigt kampprogram for 5-mands Træningsturnering offentliggøres. Redigeringsfase 07/03-13/03 19
08.         Endeligt kampprogram for Træningsturneringen 8-mands samt 7-mands senior
08.         Foreløbigt kampprogram forårsturneringen for oldboys 11-mands offentliggøres. Redigeringsfase 08/03-17/03 19
14.         Endeligt kampprogram for Træningsturneringen 5-mands
15.         Sidste frist for tilmelding til forårsturneringen for 5-mands(U10-U13), 8-mands samt 7-mands senior/oldboys og oldgirls
              samt veteraner

18.         Endeligt kampprogram for forårsturneringen for oldboys 11-mands udsendes
25.         Foreløbigt kampprogram for forårsturneringen for 8-mands(U13-U19) samt 7-mands senior/oldboys og oldgirls
              samt veteraner offentliggøres. Redigeringsfase 25/03-31/03 19
26          Foreløbigt kampprogram for forårsturneringen 5-mands(U10-U13) og 8-mands(U11-U12) offentliggøres. 
              Redigeringsfase 26/03-01/04 19

April 2019
01.         Sidste frist for tilmelding til 5-mands(U8-U9) forårsturneringen
      (Bemærk U10-U13. Her er sidste tilmeldingsfrist d. 15. marts)
01.         Endeligt kampprogram til forårsturneringen for 8-mands(U13-U19) samt 7-mands senior/oldboys og oldgirls
       samt veteraner udsendes
02.         Endeligt kampprogram for 5-mands(U10-U13) og 8-mands(U11-U12) offentliggøres
07.         Sidste frist for tilmelding til 3-bold stævne 1 d. 4. maj
08.         Foreløbigt kampprogram 5-mands(U8-U9) - før ombrydning. Redigeringsfase 08/04-14/04 19
10.         Foreløbigt kampprogram 3-bold stævne 1. Redigeringsfase 10/4-15/04 19
15.         Endeligt kampprogram for 5-mands(U8-U9) - før ombrydning
16.         Endeligt kampprogram for 3-bold stævne 1

Maj 2019
05.         Sidste frist for tilmelding til 3-bold stævne 2 d. 25. maj
08.         Foreløbigt kampprogram 3-bold stævne 2. Redigeringsfase 08/05-13/05 19
10.         Foreløbigt kampprogram 5-mands(U8-U11) og 8-mands(U11-U12) - efter ombrydning. Redigeringsfase 10/05-14/05 19
14.         Endeligt kampprogram for 3-bold stævne 2
15.         Endeligt kampprogram 5-mands(U8-U11) og 8-mands(U11-U12) - efter ombrydning
15.         Tilmelding til 3- 5- 7- og 8-mands efterår åbner. (gælder også Golden League)
27.         Sidste frist for tilmelding til 3-bold stævne 3 d. 22. juni
29.         Foreløbigt kampprogram 3-bold stævne 3. Redigeringsfase 29/5-04/06 19
30.         DBU 3-bold Tour - stævne i Stautrup IF
Juni 2019
02.        Sidste frist for tilmelding til Djurs Sommerland Cup.
05.        Endeligt kampprogram for 3-bold stævne 3
10.        Deadline for tilmelding til 5- 7- og 8-mands efterår (gælder også Golden League)
16.        Djurs Sommerland Cup
26.        Foreløbigt kampprogram 5- 7- og 8-mands efterår. Redigeringsfase 26/06-10/07 19

Juli 2019
11.        Endeligt kampprogram for efterårsturneringen 5- 7- og 8-mands udsendes

August 2019
05.        Sidste frist for tilmelding af hold til 3-mands - 1. stævnerunde
20.        Tilmeldingen til Indefodbold og Futsal åbnes

September 2019
01.        DBU 3-bold Tour - stævne i Brædstrup IF
08.        Sidste frist for tilmelding af hold til Safari Cup 
22.        Safari Cup

Oktober 2019

November 2019

December 2019
 
Ændringer kan forekomme.

Skriv en kommentar

Skriv kommentar (Kræver login)

0

Ingen kommentarer endnu - skriv den første