Herrer Serie 5 11M/9M - Forår 2023, Pulje 150 (2023)
Horsens Freja (1)
Spillested
JPI Park (Freja)
Hvid
Rød
Rød
Horsens fS (1)
Spillested
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
Gul
Blå
Blå
Hovedgård/Søvind
Spillested
Hovedgård Idrætscenter
Bordeaux
Sort
Bordeaux
Odder IGF (2)
Spillested
Spektrum Odder
Blå
Blå
Blå
Samsø IK
Spillested
Tranebjerg Stadion
Gul
Blå
Gul
Virring Fodbold (1)
Spillested
Virring Stadion
Blå
Blå
Blå
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Serie 5,1 består af de 192 bedste hold fra Serie 5 (alle nr. 1 og 2 og de 49 bedste nr. 3).
Holdene indplaceres i 48 puljer á 4 hold.
Følgende 48 hold rykker op i serie 5,1 fra 3. pladsen:
Skibsby-Højene IF (96), Bangsbo Freja (99), Østervraa IF (100), Klokkerholm IF 2 (102) (nr. 4), Tylstrup IF (103), Thorup/Klim B2 eller Hjortdal UI 1 (104), Hune B (105) (nr. 4), Vesterbro IK (106), FC Vesterbro, Aalborg (107), Aalborg Freja (108), KB 81 Aalborg (109), LKB/Gistrup 1 (110), Øster Hornum IF (111), Nørager/Rørbæk IF (112), Hornum IF (113), IK Rosendal (115), Hersom/Bjerregrav IF (116) (nr. 4), Løgstrup GIF (117), Koldby/Hørdum IF (119), Ljørslev/Ørding IF (120), Thyholm IF (122), RLK 2 (123), Tulstrup-Faurholt IF (126), Karstoft IF (127), Ravnsbjerg IF (128) (nr. 4), Gødvad GIF (131), Helsted Fremad IF (132), Randers Freja (133), AC Norddjurs 2 (136), Aarhus 1900 2 (139), Fuglebakken KFUM 4 (140), VSK Aarhus 5 (142), Aarhus 1900 1(146), JAI, Aarhus (147), Solbjerg IF (148), Hovedgård/Søvind (150), Juelsminde IF (152), FC GOG Fodbold (153), Bredballe IF (154), Vinding SF (155), Skovlund IF (159), Blåbjerg BK (160), Esbjerg fB (161), Esbjerg Eagles 1 (162), Sdr. Hygum B (164), Starup UIF (165), Kværs B (167), Hørup/Notmark (168).
Serie 5,1 består af de 192 bedste hold fra Serie 5 (alle nr. 1 og 2 og de 49 bedste nr. 3).
Holdene indplaceres i 48 puljer á 4 hold.
Følgende 48 hold rykker op i serie 5,1 fra 3. pladsen:
Skibsby-Højene IF (96), Bangsbo Freja (99), Østervraa IF (100), Klokkerholm IF 2 (102) (nr. 4), Tylstrup IF (103), Thorup/Klim B2 eller Hjortdal UI 1 (104), Hune B (105) (nr. 4), Vesterbro IK (106), FC Vesterbro, Aalborg (107), Aalborg Freja (108), KB 81 Aalborg (109), LKB/Gistrup 1 (110), Øster Hornum IF (111), Nørager/Rørbæk IF (112), Hornum IF (113), IK Rosendal (115), Hersom/Bjerregrav IF (116) (nr. 4), Løgstrup GIF (117), Koldby/Hørdum IF (119), Ljørslev/Ørding IF (120), Thyholm IF (122), RLK 2 (123), Tulstrup-Faurholt IF (126), Karstoft IF (127), Ravnsbjerg IF (128) (nr. 4), Gødvad GIF (131), Helsted Fremad IF (132), Randers Freja (133), AC Norddjurs 2 (136), Aarhus 1900 2 (139), Fuglebakken KFUM 4 (140), VSK Aarhus 5 (142), Aarhus 1900 1(146), JAI, Aarhus (147), Solbjerg IF (148), Hovedgård/Søvind (150), Juelsminde IF (152), FC GOG Fodbold (153), Bredballe IF (154), Vinding SF (155), Skovlund IF (159), Blåbjerg BK (160), Esbjerg fB (161), Esbjerg Eagles 1 (162), Sdr. Hygum B (164), Starup UIF (165), Kværs B (167), Hørup/Notmark (168).