|
205033
|
fr31-03 2023
|
18:00
|
|
|
Gjerrild Stadion
|
|
|
|
205035
|
on05-04 2023
|
18:30
|
|
|
Aktivitetscenter Tirsdalen (Kunstgræs)
|
|
|
|
|
205038
|
to06-04 2023
|
16:00
|
|
|
Ørsted Stadion
|
|
|
|
|
205037
|
ti11-04 2023
|
18:30
|
|
|
Vivild Kunstgræsbane
|
|
|
|
205036
|
ti11-04 2023
|
19:00
|
|
|
Langhøj Idrætscenter
|
|
|
|
205039
|
fr14-04 2023
|
18:30
|
|
|
Gjerrild Stadion
|
|
|
|
|
205041
|
lø15-04 2023
|
15:00
|
|
|
Ørsted Stadion
|
|
|
|
205040
|
ma17-04 2023
|
18:30
|
|
|
Lime Stadion
|
|
|
|
205044
|
on19-04 2023
|
19:10
|
|
|
Tirsdalens Skole
|
|
|
|
205042
|
lø22-04 2023
|
13:30
|
|
|
Stenvad Stadion
|
|
|
|
|
205034
|
ti25-04 2023
|
18:30
|
|
|
Lime Stadion
|
|
|
|
205043
|
ti25-04 2023
|
19:00
|
|
|
Langhøj Idrætscenter
|
|
|
|
205046
|
fr28-04 2023
|
18:30
|
|
|
Allingåbro Stadion
|
UHT
|
|
|
205045
|
lø29-04 2023
|
10:30
|
|
|
Lime Stadion
|
|
|
|
205047
|
lø29-04 2023
|
18:00
|
|
|
Ørsted Stadion
|
|
|
Serie 5,1 består af de 192 bedste hold fra Serie 5 (alle nr. 1 og 2 og de 49 bedste nr. 3).
Holdene indplaceres i 48 puljer á 4 hold.
Følgende 48 hold rykker op i serie 5,1 fra 3. pladsen:
Skibsby-Højene IF (96), Bangsbo Freja (99), Østervraa IF (100), Klokkerholm IF 2 (102) (nr. 4), Tylstrup IF (103), Thorup/Klim B2 eller Hjortdal UI 1 (104), Hune B (105) (nr. 4), Vesterbro IK (106), FC Vesterbro, Aalborg (107), Aalborg Freja (108), KB 81 Aalborg (109), LKB/Gistrup 1 (110), Øster Hornum IF (111), Nørager/Rørbæk IF (112), Hornum IF (113), IK Rosendal (115), Hersom/Bjerregrav IF (116) (nr. 4), Løgstrup GIF (117), Koldby/Hørdum IF (119), Ljørslev/Ørding IF (120), Thyholm IF (122), RLK 2 (123), Tulstrup-Faurholt IF (126), Karstoft IF (127), Ravnsbjerg IF (128) (nr. 4), Gødvad GIF (131), Helsted Fremad IF (132), Randers Freja (133), AC Norddjurs 2 (136), Aarhus 1900 2 (139), Fuglebakken KFUM 4 (140), VSK Aarhus 5 (142), Aarhus 1900 1(146), JAI, Aarhus (147), Solbjerg IF (148), Hovedgård/Søvind (150), Juelsminde IF (152), FC GOG Fodbold (153), Bredballe IF (154), Vinding SF (155), Skovlund IF (159), Blåbjerg BK (160), Esbjerg fB (161), Esbjerg Eagles 1 (162), Sdr. Hygum B (164), Starup UIF (165), Kværs B (167), Hørup/Notmark (168).