Herrer Serie 5 11M/9M - Forår 2023, Pulje 113 (2023)
Farsø/Ullits IK
Spillested
Sparekassen Danmark Arena (Farsø)
Hvid
Blå
Blå
Hornum IF
Spillested
Hornum Stadion
Hvid/Blå
Blå
Blå
Løgstør IF
Spillested
Løgstør Stadion-Sparekassen Danmark
Blå
Blå
Blå
Ravnkilde (2)
Spillested
Ravnkilde Stadion
Rød/Blå
Blå
Rød
Vegger IF
Spillested
Vegger Stadion
Rød
Blå
Rød
Aars IK
Spillested
Sparekassen Danmark Arena (Aars)
Rød
Sort
Sort
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Serie 5,1 består af de 192 bedste hold fra Serie 5 (alle nr. 1 og 2 og de 49 bedste nr. 3).
Holdene indplaceres i 48 puljer á 4 hold.
Følgende 48 hold rykker op i serie 5,1 fra 3. pladsen:
Skibsby-Højene IF (96), Bangsbo Freja (99), Østervraa IF (100), Klokkerholm IF 2 (102) (nr. 4), Tylstrup IF (103), Thorup/Klim B2 eller Hjortdal UI 1 (104), Hune B (105) (nr. 4), Vesterbro IK (106), FC Vesterbro, Aalborg (107), Aalborg Freja (108), KB 81 Aalborg (109), LKB/Gistrup 1 (110), Øster Hornum IF (111), Nørager/Rørbæk IF (112), Hornum IF (113), IK Rosendal (115), Hersom/Bjerregrav IF (116) (nr. 4), Løgstrup GIF (117), Koldby/Hørdum IF (119), Ljørslev/Ørding IF (120), Thyholm IF (122), RLK 2 (123), Tulstrup-Faurholt IF (126), Karstoft IF (127), Ravnsbjerg IF (128) (nr. 4), Gødvad GIF (131), Helsted Fremad IF (132), Randers Freja (133), AC Norddjurs 2 (136), Aarhus 1900 2 (139), Fuglebakken KFUM 4 (140), VSK Aarhus 5 (142), Aarhus 1900 1(146), JAI, Aarhus (147), Solbjerg IF (148), Hovedgård/Søvind (150), Juelsminde IF (152), FC GOG Fodbold (153), Bredballe IF (154), Vinding SF (155), Skovlund IF (159), Blåbjerg BK (160), Esbjerg fB (161), Esbjerg Eagles 1 (162), Sdr. Hygum B (164), Starup UIF (165), Kværs B (167), Hørup/Notmark (168).
Serie 5,1 består af de 192 bedste hold fra Serie 5 (alle nr. 1 og 2 og de 49 bedste nr. 3).
Holdene indplaceres i 48 puljer á 4 hold.
Følgende 48 hold rykker op i serie 5,1 fra 3. pladsen:
Skibsby-Højene IF (96), Bangsbo Freja (99), Østervraa IF (100), Klokkerholm IF 2 (102) (nr. 4), Tylstrup IF (103), Thorup/Klim B2 eller Hjortdal UI 1 (104), Hune B (105) (nr. 4), Vesterbro IK (106), FC Vesterbro, Aalborg (107), Aalborg Freja (108), KB 81 Aalborg (109), LKB/Gistrup 1 (110), Øster Hornum IF (111), Nørager/Rørbæk IF (112), Hornum IF (113), IK Rosendal (115), Hersom/Bjerregrav IF (116) (nr. 4), Løgstrup GIF (117), Koldby/Hørdum IF (119), Ljørslev/Ørding IF (120), Thyholm IF (122), RLK 2 (123), Tulstrup-Faurholt IF (126), Karstoft IF (127), Ravnsbjerg IF (128) (nr. 4), Gødvad GIF (131), Helsted Fremad IF (132), Randers Freja (133), AC Norddjurs 2 (136), Aarhus 1900 2 (139), Fuglebakken KFUM 4 (140), VSK Aarhus 5 (142), Aarhus 1900 1(146), JAI, Aarhus (147), Solbjerg IF (148), Hovedgård/Søvind (150), Juelsminde IF (152), FC GOG Fodbold (153), Bredballe IF (154), Vinding SF (155), Skovlund IF (159), Blåbjerg BK (160), Esbjerg fB (161), Esbjerg Eagles 1 (162), Sdr. Hygum B (164), Starup UIF (165), Kværs B (167), Hørup/Notmark (168).