MENU

U17 Drenge/11 (2006) - DBU Jylland Pokal //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
423679
1 ti
06-09 2022
Kl. 19:00
Thisted FC (L2/406) Hald Ege Efterskole (L2/422) Thisted Kunstgræsbane
1
-
7
423674 1 on
07-09 2022
Kl. 18:30
Lystrup IF (L3/416) Viby IF (L2/407) Lystrup Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
423676
1 on
07-09 2022
Kl. 18:30
FC Horsens (L2/407) FC Kolding Nord (L2/424) Designa Arena
2
-
5
423677 1 on
07-09 2022
Kl. 18:30
FC Skanderborg (L1/402) Hørning IF (L2/407) Normal Arena, 11-mands (kunst)
Kamp annulleret
423680
1 on
07-09 2022
Kl. 18:30
Vejgaard B (L2/405) Skagen IK (L2/421) Spar Nord Arena (Vejgaard B)
Hjemmehold taberdømt
423673
1 on
07-09 2022
Kl. 19:00
Vinding SF (L2/407) SGI/SSK (L2/424) Vinding Kunstgræsbane
0
-
2
423675
1
18-09 2022
Kl. 12:00
Grenaa IF (C) Hornslet IF (L3/415) HSM Arena Grenå
3
-
1
705002
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Hornbæk SF (L1/401) FC Skanderborg (L1/402) Volkswagen Park Randers (kunst)
0
-
2
705001 2 to
22-09 2022
Kl. 17:50
Alliancen IF (L3/444) Viby IF (L2/407) Limo Stadion
3
-
2
705000
2 to
29-09 2022
Kl. 19:00
FS Holstebro (L1/402) Hald Ege Efterskole (L2/422) Holstebro Kunstgræsbane
0
-
5
720581
2 fr
14-10 2022
Kl. 18:30
Grenaa IF (C) Hørning IF (L2/407) HSM Arena Grenå
2
-
1
720582
2 ti
25-10 2022
Kl. 19:15
SGI/SSK (L2/424) Varde IF (L1/402) Guldager IC Kunstgræbane
5
-
0
704999
2 on
26-10 2022
Kl. 18:30
Skagen IK (L2/421) Hjørring IF (L1/401) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
0
-
4
364730 3 to
27-10 2022
Kl. 18:00
Hald Ege Efterskole (L2/422) Silkeborg IF (Liga) JYSK Park (kunstgræs)
1
-
4
720583
2 on
02-11 2022
Kl. 19:00
FC Kolding Nord (L2/424) FC Sønderborg (L1/402) Fynske Bank Arena (kunst)
5
-
3
364729
3 on
09-11 2022
Kl. 17:00
Hobro IK (Div) AaB (Liga) DS Arena (Hobro)
1
-
2
364735
3 on
09-11 2022
Kl. 17:30
Alliancen IF (L3/444) AGF, Aarhus (Liga) Volkswagen Park Randers (kunst)
0
-
14
364734
3 on
09-11 2022
Kl. 17:35
Kolding IF (Div) SønderjyskE (Liga) Metropolis Arena (kunst)
4
-
2
364728
3 on
09-11 2022
Kl. 19:30
Bangsbo Freja (L1/401) Hjørring IF (L1/401) Kunstgræsbane Bjerget (Bangsbo)-Jyske Bank Arena
0
-
4
364731
3 on
16-11 2022
Kl. 19:00
Viborg FF (Div) FC Midtjylland (Liga) Viborg FF´s anlæg
2
-
5
364732
3 ti
22-11 2022
Kl. 19:20
Grenaa IF (C) Randers Freja (Liga) HSM Arena Grenå
0
-
1
364736
3 fr
25-11 2022
Kl. 18:30
FC Skanderborg (L1/402) IF Lyseng (Div) Normal Arena, 11-mands (kunst)
4
-
2
364733
3 ti
06-12 2022
Kl. 19:30
SGI/SSK (L2/424) Esbjerg fB (Liga) Guldager IC Kunstgræbane
0
-
6
801647 4
11-12 2022
Kl. 14:00
Vejle B (Liga) Esbjerg fB (Liga) VB Parken
Kamp udsat
801650 4
11-12 2022
Kl. 14:00
Hjørring IF (L1/401) AaB (Liga) Hjørring IF's Anlæg
Kamp udsat
801648 4 on
01-03 2023
Kl. 19:15
FC Kolding Nord (L2/424) Silkeborg IF (Liga) Forum Kolding Bramdrupdam
801651 4 on
01-03 2023
Kl. 19:15
Kolding IF (Div) FC Midtjylland (Liga) Metropolis Arena (kunst)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

3 oversidder i 4. runde: AGF (Liga), Randers Freja (Liga),  FC Skanderborg (L1/402)

I 4. runder deltager vinderne fra 3. runde

Se rækkebeskrivelse her.

Log ind