Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. apr 2023
19:00
Tårnby FF
9
Fremad Amager
0
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2023
20:00
FC Culpa
6
Fremad Valby 2
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2023
19:30
FB
1
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2023
20:30
HIK
1
ØKF
0
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
11:30
Nørrebro FF 2
3
Nørrebro United 3
1
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
20:00
Fremad Amager
0
HIK
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
19:00
ØKF
0
FC Culpa
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2023
18:00
CIK
0
Nørrebro FF 2
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
14:30
Nørrebro United 3
1
Tårnby FF
7
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
12:00
Fremad Valby 2
1
FB
1
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
19:30
FB
0
ØKF
2
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
20:45
FC Culpa
10
Fremad Amager
1
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
19:00
Tårnby FF
3
HIK
0
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
13:00
Nørrebro United 3
0
CIK
0
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
16:00
Nørrebro FF 2
Fremad Valby 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
19:30
Fremad Amager
0
FB
1
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
20:30
HIK
0
FC Culpa
3
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2023
19:00
ØKF
2
Nørrebro FF 2
4
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2023
18:00
CIK
1
Tårnby FF
3
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
13:30
Fremad Valby 2
4
Nørrebro United 3
0
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
19:00
Tårnby FF
1
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2023
18:00
CIK
2
Fremad Valby 2
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2023
19:30
FB
1
HIK
1
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
16:00
Nørrebro FF 2
5
Fremad Amager
0
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
20:00
Fremad Amager
0
Nørrebro United 3
3
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
20:30
HIK
1
Nørrebro FF 2
1
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2023
19:00
ØKF
3
CIK
3
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
12:00
Fremad Valby 2
Tårnby FF
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
18:30
CIK
6
Fremad Amager
0
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
19:00
Tårnby FF
2
FB
0
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
20:30
Fremad Valby 2
ØKF
UHT
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
20:45
FC Culpa
9
FB
2
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
13:00
Nørrebro United 3
4
HIK
4
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
14:30
Nørrebro FF 2
0
FC Culpa
0
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
20:00
Fremad Amager
1
Fremad Valby 2
2
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
20:30
FC Culpa
6
Nørrebro United 3
3
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
20:30
HIK
3
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2023
19:00
Tårnby FF
2
ØKF
1
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
11:30
Nørrebro United 3
ØKF
UHT
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
12:00
FB
2
Nørrebro FF 2
6
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2023
19:30
FB
1
Nørrebro United 3
1
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
13:45
CIK
FC Culpa
HMH
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
13:45
Fremad Valby 2
2
HIK
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
13:45
Nørrebro FF 2
1
Tårnby FF
5
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
13:45
ØKF
7
Fremad Amager
0
|
Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 10 rykker i hver af de 3 puljer rykker ned