MENU

U17 Drenge Ligaen 2021/22 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
824287
14-08 2021
Kl. 13:00
Vejle OB VB Parken
3 - 2
445988
14-08 2021
Kl. 15:15
Lyngby AaB Lyngby Stadion
1 - 3
446382
14-08 2021
Kl. 15:15
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
1 - 2
446037
14-08 2021
Kl. 15:45
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 2
800293
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
FC Midtjylland AaB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
3 - 0
666049
21-08 2021
Kl. 13:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion
8 - 0
673183
21-08 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 4
673182
21-08 2021
Kl. 15:15
Lyngby FC København Lyngby Stadion
2 - 1
824291
21-08 2021
Kl. 15:30
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
4 - 4
824290
21-08 2021
Kl. 16:00
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 2
916741
on
25-08 2021
Kl. 17:30
SønderjyskE OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0 - 5
824413
28-08 2021
Kl. 12:30
OB Silkeborg OB-Ådalen
2 - 2
824412
28-08 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland Esbjerg EDC Arena – Ikast (kunst)
1 - 0
824446
28-08 2021
Kl. 14:00
FC København SønderjyskE Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 0
824293
28-08 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park
2 - 0
824411
28-08 2021
Kl. 15:45
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 1
824294
29-08 2021
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
1 - 5
824451
11-09 2021
Kl. 11:30
AC Horsens FC København Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 3
824452
11-09 2021
Kl. 12:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 2
824449
11-09 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE AaB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
4 - 1
824447
11-09 2021
Kl. 15:15
Lyngby AGF Lyngby Stadion
4 - 1
824448
11-09 2021
Kl. 15:15
Randers Freja FC OB Randers Stadion
2 - 2
824453
11-09 2021
Kl. 15:30
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
4 - 1
824450
ti
14-09 2021
Kl. 18:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken
2 - 0
824460
18-09 2021
Kl. 15:00
Vejle Silkeborg VB Parken
1 - 2
824456
18-09 2021
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
3 - 2
824454
18-09 2021
Kl. 15:30
Brøndby AGF Brøndby Stadion
6 - 1
824467
fr
24-09 2021
Kl. 18:00
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
0 - 2
824465
25-09 2021
Kl. 14:00
AC Horsens Lyngby Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0 - 3
824463
25-09 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 7
824464
25-09 2021
Kl. 15:15
FC København OB KB. P. Bangsvej
0 - 1
824462
25-09 2021
Kl. 15:15
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
4 - 1
824461
25-09 2021
Kl. 15:45
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
4 - 1
824466
25-09 2021
Kl. 16:00
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 7
446424
on
29-09 2021
Kl. 17:00
FC København Brøndby Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 2
824473
02-10 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland AC Horsens EDC Arena – Ikast (kunst)
2 - 3
824470
02-10 2021
Kl. 15:15
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
1 - 3
824471
02-10 2021
Kl. 15:15
AaB Silkeborg AaB's Anlæg
3 - 0
824468
02-10 2021
Kl. 15:30
Brøndby Vejle Brøndby Stadion
1 - 2
824469
02-10 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park
2 - 0
824472
02-10 2021
Kl. 15:45
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 2
666047
on
06-10 2021
Kl. 16:45
AC Horsens Esbjerg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
2 - 1
824479
fr
15-10 2021
Kl. 16:00
FC København FC Nordsjælland KB. P. Bangsvej
3 - 1
824476
16-10 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE AGF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
4 - 2
824480
16-10 2021
Kl. 14:45
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens
6 - 1
824478
16-10 2021
Kl. 15:15
Lyngby Vejle Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
0 - 1
824475
16-10 2021
Kl. 15:15
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion, kunstgræs
4 - 4
824481
16-10 2021
Kl. 15:30
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
1 - 0
824292
on
20-10 2021
Kl. 13:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
3 - 2
824486
23-10 2021
Kl. 10:15
SønderjyskE AC Horsens Haderslev Kunstgræsbane
4 - 1
824483
23-10 2021
Kl. 14:30
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion
3 - 0
824484
23-10 2021
Kl. 15:15
AaB Vejle AaB's Anlæg
4 - 1
824482
23-10 2021
Kl. 15:30
Brøndby OB Brøndby Stadion
3 - 2
824485
23-10 2021
Kl. 15:45
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 4
824488
23-10 2021
Kl. 16:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 6
824487
24-10 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland EDC Arena – Ikast (kunst)
2 - 3
824474
ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Esbjerg Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 2
824494
30-10 2021
Kl. 14:45
AC Horsens AGF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 3
824492
30-10 2021
Kl. 15:00
OB AaB OB-Ådalen
2 - 1
824493
30-10 2021
Kl. 15:00
Vejle Esbjerg VB Parken
0 - 2
824491
30-10 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Brøndby EDC Arena – Ikast (kunst)
3 - 1
824489
30-10 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park
7 - 2
824495
on
03-11 2021
Kl. 18:00
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
5 - 4
828892
06-11 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
1 - 3
828895
06-11 2021
Kl. 14:45
AC Horsens Vejle Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0 - 2
828861
ti
09-11 2021
Kl. 17:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
4 - 2
824496
on
10-11 2021
Kl. 16:30
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
4 - 2
828893
13-11 2021
Kl. 12:00
FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 1
824455
13-11 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja FC Right to Dream Park
3 - 3
824477
14-11 2021
Kl. 14:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
2 - 0
830649
on
17-11 2021
Kl. 16:00
Vejle FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
3 - 3
830461
20-11 2021
Kl. 15:00
OB Lyngby OB-Ådalen
4 - 2
830460
20-11 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland AGF EDC Arena – Ikast (kunst)
2 - 2
916676
20-11 2021
Kl. 15:30
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
3 - 7
830458
20-11 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AaB Farum Park
0 - 1
830459
20-11 2021
Kl. 15:30
Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion, kunstgræs
4 - 1
840231
20-11 2021
Kl. 16:15
Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 3
916681
fr
26-11 2021
Kl. 16:15
OB Esbjerg OB-Ådalen
8 - 0
916682
27-11 2021
Kl. 14:30
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 0
916683
27-11 2021
Kl. 14:45
AC Horsens Silkeborg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0 - 4
916680
27-11 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE Vejle Haderslev Kunstgræsbane
3 - 2
916677
27-11 2021
Kl. 15:15
AaB Brøndby AaB's Anlæg
0 - 4
916679
27-11 2021
Kl. 15:30
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs
1 - 2
916678
27-11 2021
Kl. 15:45
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 5
824459
04-12 2021
Kl. 11:00
OB AC Horsens OB-Ådalen
7 - 1
445646
04-12 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Vejle Right to Dream Park
4 - 0
824458
11-12 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland SønderjyskE EDC Arena – Ikast (kunst)
4 - 0
824457
19-02 2022
Kl. 15:30
AaB FC København AaB's Anlæg
0 - 0
916696
26-02 2022
Kl. 14:30
AC Horsens FC Nordsjælland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 0
916693
26-02 2022
Kl. 15:00
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
1 - 0
916694
26-02 2022
Kl. 15:00
Vejle AaB VB Parken
5 - 1
916697
26-02 2022
Kl. 15:30
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
6 - 0
916702
fr
04-03 2022
Kl. 18:00
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion, kunstgræs
3 - 2
916699
05-03 2022
Kl. 12:00
Lyngby Brøndby Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
3 - 2
916700
05-03 2022
Kl. 15:15
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
4 - 2
916701
05-03 2022
Kl. 15:45
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
916704
05-03 2022
Kl. 16:00
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
4 - 3
916755
on
09-03 2022
Kl. 17:00
FC Midtjylland Vejle EDC Arena – Ikast (kunst)
3 - 2
916714
12-03 2022
Kl. 14:30
AC Horsens OB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0 - 5
916713
12-03 2022
Kl. 15:00
FC København Randers Freja FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 0
916711
12-03 2022
Kl. 15:15
AaB Lyngby AaB's Anlæg
0 - 5
916715
12-03 2022
Kl. 15:30
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
1 - 1
916710
12-03 2022
Kl. 15:30
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
0 - 2
916712
12-03 2022
Kl. 15:45
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
4 - 1
916691
fr
18-03 2022
Kl. 16:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
7 - 0
916734
19-03 2022
Kl. 15:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
3 - 2
916721
to
31-03 2022
Kl. 17:30
Vejle AC Horsens VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
2 - 0
916720
fr
01-04 2022
Kl. 17:00
OB Brøndby OB-Ådalen
3 - 2
916717
fr
01-04 2022
Kl. 18:00
Randers Freja FC AGF Randers Stadion, kunstgræs
2 - 0
916719
fr
01-04 2022
Kl. 19:00
FC Midtjylland Silkeborg EDC Arena – Ikast (kunst)
4 - 0
916718
02-04 2022
Kl. 14:45
SønderjyskE FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0 - 6
916716
02-04 2022
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
2 - 1
916722
02-04 2022
Kl. 16:15
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3 - 3
916727
09-04 2022
Kl. 14:30
FC København Vejle Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 1
916728
09-04 2022
Kl. 14:30
AC Horsens Randers Freja FC CASA Arena Horsens
3 - 1
916729
09-04 2022
Kl. 15:30
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
1 - 1
916723
09-04 2022
Kl. 15:30
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
1 - 0
916724
09-04 2022
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park
2 - 0
916726
09-04 2022
Kl. 15:45
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 4
916725
ma
11-04 2022
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion
2 - 5
916730
on
13-04 2022
Kl. 15:15
AaB AGF AaB's Anlæg
1 - 2
916736
on
13-04 2022
Kl. 15:30
Silkeborg AC Horsens JYSK Park (kunstgræs)
4 - 2
916733
to
14-04 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København EDC Arena – Ikast (kunst)
1 - 4
916735
to
14-04 2022
Kl. 14:00
Vejle Brøndby VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
1 - 3
916731
to
14-04 2022
Kl. 14:00
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion
2 - 1
916732
16-04 2022
Kl. 13:30
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 4
916692
ti
19-04 2022
Kl. 18:00
SønderjyskE FC Midtjylland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 4
916684
on
20-04 2022
Kl. 17:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion
2 - 1
916742
23-04 2022
Kl. 14:30
FC København AC Horsens Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 1
446383
23-04 2022
Kl. 15:00
OB SønderjyskE OB-Ådalen
5 - 0
916739
23-04 2022
Kl. 15:15
Vejle Lyngby VB Parken
2 - 1
916737
23-04 2022
Kl. 15:30
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
0 - 1
916738
23-04 2022
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park
2 - 2
916740
23-04 2022
Kl. 15:45
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 2
916743
23-04 2022
Kl. 16:00
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
0 - 2
916695
on
27-04 2022
Kl. 17:15
FC København Lyngby Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 1
916748
30-04 2022
Kl. 14:30
FC København Esbjerg Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 1
916749
30-04 2022
Kl. 14:30
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens
6 - 1
916746
30-04 2022
Kl. 15:00
OB AGF OB-Ådalen
2 - 1
916744
30-04 2022
Kl. 15:15
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
0 - 2
916745
30-04 2022
Kl. 15:15
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
4 - 1
916750
30-04 2022
Kl. 15:30
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
4 - 3
916751
on
04-05 2022
Kl. 17:00
FC Nordsjælland Brøndby Right to Dream Park
2 - 6
916779
on
04-05 2022
Kl. 18:00
Vejle SønderjyskE VB Parken
3 - 1
916757
to
05-05 2022
Kl. 19:00
Esbjerg AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
5 - 2
916753
fr
06-05 2022
Kl. 18:00
Randers Freja FC AaB Randers Stadion
2 - 0
916754
07-05 2022
Kl. 14:45
SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 4
916756
07-05 2022
Kl. 15:00
OB FC København OB-Ådalen
1 - 1
916752
07-05 2022
Kl. 15:45
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 1
916687
ti
10-05 2022
Kl. 16:30
AaB OB AaB's Anlæg
1 - 4
824572
on
11-05 2022
Kl. 17:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
0 - 4
916763
14-05 2022
Kl. 14:15
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 4
916761
14-05 2022
Kl. 14:30
FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 1
916762
14-05 2022
Kl. 14:30
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens
3 - 1
916760
14-05 2022
Kl. 15:00
Vejle Randers Freja FC VB Parken
2 - 1
916759
14-05 2022
Kl. 15:15
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
2 - 1
916768
14-05 2022
Kl. 15:30
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
Kamp udsat
916758
14-05 2022
Kl. 15:30
Brøndby AaB Brøndby Stadion
5 - 0
824575
ti
17-05 2022
Kl. 18:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
4 - 1
916685
21-05 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
824490 fr
27-05 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion
916747 fr
27-05 2022
Kl. 14:15
Vejle FC Nordsjælland VB Parken
916709
28-05 2022
Kl. 15:30
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
916686 on
01-06 2022
Kl. 17:30
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion
916689
04-06 2022
Kl. 15:00
Vejle AGF VB Parken
916690
04-06 2022
Kl. 16:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
916688 ti
07-06 2022
Kl. 18:00
FC Midtjylland Randers Freja FC EDC Arena – Ikast (kunst)
916772 fr
10-06 2022
Kl. 16:00
SønderjyskE Esbjerg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
916774
11-06 2022
Kl. 15:00
OB Vejle OB-Ådalen
916769
11-06 2022
Kl. 15:15
AaB AC Horsens AaB's Anlæg
916771
11-06 2022
Kl. 15:15
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion
916773
11-06 2022
Kl. 15:15
FC Midtjylland Lyngby EDC Arena – Ikast (kunst)
916775
11-06 2022
Kl. 15:30
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs)
916770
11-06 2022
Kl. 15:45
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
916698 on
15-06 2022
Kl. 18:00
FC Nordsjælland FC København Right to Dream Park
916703 on
15-06 2022
Kl. 18:00
FC Midtjylland OB EDC Arena – Ikast (kunst)
916776
18-06 2022
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
916777
18-06 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park
916778
18-06 2022
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
916780
18-06 2022
Kl. 13:00
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
916781
18-06 2022
Kl. 13:00
AC Horsens FC Midtjylland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
916782
18-06 2022
Kl. 13:00
Esbjerg OB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2021/2022 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind