MENU

U19 Drenge Ligaen 2021/22 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
241818
14-08 2021
Kl. 11:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens
1 - 0
241813
14-08 2021
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion
6 - 1
241815
14-08 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
2 - 2
241814
14-08 2021
Kl. 13:30
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
241822
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
FC Midtjylland AaB EDC Arena – Ikast (kunst)
1 - 4
241823
21-08 2021
Kl. 12:30
Vejle OB VB Parken
0 - 0
241821
21-08 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 4
241825
21-08 2021
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
2 - 1
241819
21-08 2021
Kl. 13:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion
2 - 1
241820
21-08 2021
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion
0 - 7
241824
21-08 2021
Kl. 14:00
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3 - 0
241832
28-08 2021
Kl. 12:00
FC København SønderjyskE KB. P.Bangsvej
9 - 3
241831
28-08 2021
Kl. 12:30
OB Silkeborg OB-Ådalen
0 - 1
241826
28-08 2021
Kl. 13:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion
1 - 3
241827
28-08 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AC Horsens Right to Dream Park
2 - 0
241829
28-08 2021
Kl. 13:30
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 3
241830
28-08 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg EDC Arena – Ikast (kunst)
5 - 4
317585
28-08 2021
Kl. 15:15
Randers Freja FC AaB Randers Stadion
1 - 1
241835
11-09 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AaB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 1
241837
11-09 2021
Kl. 13:00
AC Horsens FC København CASA Arena Horsens
1 - 4
241833
11-09 2021
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion
4 - 0
241834
11-09 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC OB Randers Stadion
3 - 3
241839
11-09 2021
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
4 - 3
241838
11-09 2021
Kl. 14:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 2
241836
11-09 2021
Kl. 16:00
FC Midtjylland Vejle Billund Idrætscenter
4 - 4
241817
ti
14-09 2021
Kl. 15:30
FC København Brøndby KB. P.Bangsvej
2 - 0
241845
18-09 2021
Kl. 12:30
OB AC Horsens OB-Ådalen
4 - 0
241846
18-09 2021
Kl. 12:30
Vejle Silkeborg VB Parken
1 - 4
241840
18-09 2021
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion
1 - 1
241841
18-09 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja FC Right to Dream Park
2 - 1
241842
18-09 2021
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
1 - 1
241843
18-09 2021
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg
0 - 1
241844
18-09 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland SønderjyskE EDC Arena – Ikast (kunst)
3 - 3
242082
25-09 2021
Kl. 12:00
AC Horsens Lyngby Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 1
242080
25-09 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 4
242081
25-09 2021
Kl. 13:00
FC København OB KB. P.Bangsvej
5 - 1
242084
25-09 2021
Kl. 13:00
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
1 - 3
241847
25-09 2021
Kl. 13:30
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 1
242083
25-09 2021
Kl. 13:45
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
0 - 5
242103
02-10 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park
3 - 1
242104
02-10 2021
Kl. 13:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
2 - 1
242105
02-10 2021
Kl. 13:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg
1 - 1
242106
02-10 2021
Kl. 13:30
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
242243
16-10 2021
Kl. 12:30
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens
1 - 1
242239
16-10 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AGF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 1
242240
16-10 2021
Kl. 12:30
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
2 - 1
242241
16-10 2021
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
5 - 1
242244
16-10 2021
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
3 - 2
242238
16-10 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion, kunstgræs
3 - 0
242246
23-10 2021
Kl. 12:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion
282564
23-10 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AC Horsens Vojens Kunstgræsbane
282562
23-10 2021
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg
242245
23-10 2021
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion
282563
23-10 2021
Kl. 13:30
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
282566
23-10 2021
Kl. 14:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
242107 ti
26-10 2021
Kl. 18:30
FC Midtjylland AC Horsens EDC Arena – Ikast (kunst)
282568 fr
29-10 2021
Kl. 17:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
282570
30-10 2021
Kl. 12:30
OB AaB OB-Ådalen
282571
30-10 2021
Kl. 12:30
Vejle Esbjerg VB Parken
286291
30-10 2021
Kl. 12:30
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens
286292
30-10 2021
Kl. 13:00
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
282569
30-10 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby EDC Arena – Ikast (kunst)
282567
30-10 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park
242108 ti
02-11 2021
Kl. 18:00
Esbjerg Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
286294
06-11 2021
Kl. 12:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
305880
06-11 2021
Kl. 12:00
FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
305881
06-11 2021
Kl. 12:30
AC Horsens Vejle Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
305879
06-11 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
286298
06-11 2021
Kl. 13:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
286293
06-11 2021
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
305878
06-11 2021
Kl. 13:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
305909 fr
19-11 2021
Kl. 16:00
Vejle FC København VB Parken
305908
20-11 2021
Kl. 12:30
OB Lyngby OB-Ådalen
305911
20-11 2021
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
305905
20-11 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Right to Dream Park
305906
20-11 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion, kunstgræs
305907
20-11 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF EDC Arena – Ikast (kunst)
305910
20-11 2021
Kl. 14:00
Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
306963 fr
26-11 2021
Kl. 18:45
OB Esbjerg OB-Ådalen
306964
27-11 2021
Kl. 12:00
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
306965
27-11 2021
Kl. 12:30
AC Horsens Silkeborg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
306962
27-11 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle Haderslev Kunstgræsbane
305912
27-11 2021
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg
305914
27-11 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs
305913
27-11 2021
Kl. 13:30
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
242079 on
01-12 2021
Kl. 18:00
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion, kunstgræs
241812
04-12 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Right to Dream Park
241816
04-12 2021
Kl. 13:30
OB SønderjyskE OB-Ådalen
242085
11-12 2021
Kl. 12:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion
282565 on
02-02 2022
Kl. 18:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland EDC Arena – Ikast (kunst)
306971
19-02 2022
Kl. 12:30
Vejle AGF VB Parken
306966
19-02 2022
Kl. 13:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion
306967
19-02 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
306968
19-02 2022
Kl. 13:00
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion
306969
19-02 2022
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg
306970
19-02 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland Randers Freja FC EDC Arena – Ikast (kunst)
306972
19-02 2022
Kl. 14:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
306978
26-02 2022
Kl. 12:00
FC København Lyngby KB. P.Bangsvej
317486
26-02 2022
Kl. 12:30
AC Horsens FC Nordsjælland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
306975
26-02 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Midtjylland Haderslev Kunstgræsbane
306976
26-02 2022
Kl. 12:30
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
306977
26-02 2022
Kl. 12:30
Vejle AaB VB Parken
317487
26-02 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
306974
26-02 2022
Kl. 13:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
317489
05-03 2022
Kl. 12:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
317490
05-03 2022
Kl. 13:00
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
317492
05-03 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion, kunstgræs
317493
05-03 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB EDC Arena – Ikast (kunst)
317488
05-03 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park
317491
05-03 2022
Kl. 13:30
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
317494
05-03 2022
Kl. 14:00
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
317530
12-03 2022
Kl. 12:00
FC København Randers Freja FC KB. P.Bangsvej
317541
12-03 2022
Kl. 12:30
AC Horsens OB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
317542
12-03 2022
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
317495
12-03 2022
Kl. 13:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
317527
12-03 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
317528
12-03 2022
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg
317529
12-03 2022
Kl. 13:30
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
242242
19-03 2022
Kl. 13:00
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej
317547
02-04 2022
Kl. 12:30
OB Brøndby OB-Ådalen
317548
02-04 2022
Kl. 12:30
Vejle AC Horsens VB Parken
317545
02-04 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter
317546
02-04 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland Silkeborg EDC Arena – Ikast (kunst)
317543
02-04 2022
Kl. 13:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
317544
02-04 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC AGF Randers Stadion, kunstgræs
317549
02-04 2022
Kl. 14:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
317554
09-04 2022
Kl. 12:00
FC København Vejle KB. P.Bangsvej
317555
09-04 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Randers Freja FC CASA Arena Horsens
317556
09-04 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
317550
09-04 2022
Kl. 13:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
317551
09-04 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park
317552
09-04 2022
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion
317553
09-04 2022
Kl. 13:30
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
317559
16-04 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
317561
16-04 2022
Kl. 12:30
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
317562
16-04 2022
Kl. 12:30
Vejle Brøndby VB Parken
317568
16-04 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AC Horsens JYSK Park (kunstgræs)
317560
16-04 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København EDC Arena – Ikast (kunst)
317557
16-04 2022
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg
317558
16-04 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion
317574
23-04 2022
Kl. 12:00
FC København AC Horsens KB. P.Bangsvej
317573
23-04 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
317569
23-04 2022
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
317570
23-04 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park
317571
23-04 2022
Kl. 13:00
Vejle Lyngby VB Parken
317572
23-04 2022
Kl. 13:30
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
317575
23-04 2022
Kl. 14:00
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
317580
30-04 2022
Kl. 12:00
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej
317581
30-04 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens
317578
30-04 2022
Kl. 12:30
OB AGF OB-Ådalen
317579
30-04 2022
Kl. 12:30
Vejle FC Nordsjælland VB Parken
317582
30-04 2022
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
317576
30-04 2022
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
317577
30-04 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
317586
07-05 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
317668
07-05 2022
Kl. 12:30
OB FC København OB-Ådalen
317667
07-05 2022
Kl. 13:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken
317583
07-05 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park
241828
07-05 2022
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
317584
07-05 2022
Kl. 13:30
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
317669
07-05 2022
Kl. 14:00
Esbjerg AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
317699 ti
10-05 2022
Kl. 18:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens
317673
14-05 2022
Kl. 12:00
FC København AGF KB. P.Bangsvej
317674
14-05 2022
Kl. 12:30
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens
317672
14-05 2022
Kl. 12:30
Vejle Randers Freja FC VB Parken
317676
14-05 2022
Kl. 13:00
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
317670
14-05 2022
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion
317671
14-05 2022
Kl. 13:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
317675
14-05 2022
Kl. 14:00
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
317682
21-05 2022
Kl. 12:30
OB Vejle OB-Ådalen
317680
21-05 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE Esbjerg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
317681
21-05 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby EDC Arena – Ikast (kunst)
317683
21-05 2022
Kl. 13:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs)
317677
21-05 2022
Kl. 13:00
AaB AC Horsens AaB's Anlæg
317679
21-05 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion
317678
21-05 2022
Kl. 13:30
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
317684
28-05 2022
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
317685
28-05 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park
317696
28-05 2022
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
317697
28-05 2022
Kl. 13:00
Vejle SønderjyskE VB Parken
317698
28-05 2022
Kl. 13:00
FC København AaB KB. P.Bangsvej
317700
28-05 2022
Kl. 13:00
Esbjerg OB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Log ind