MENU

Jyllandsserien Kvinder - Efterår 2021, Pulje 253 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
681093
07-08 2021
Kl. 11:30
Astrup IF Arden Aalborg Freja Astrup Stadion
2 - 0
681092
ma
09-08 2021
Kl. 19:00
Brønderslev IF Team Østvendsyssel Arena Kop & Kande
1 - 2
373477
to
12-08 2021
Kl. 19:00
Astrup IF Arden B52/Aalborg Astrup Stadion
1 - 1
681139
14-08 2021
Kl. 16:00
Aalborg Freja Brønderslev IF Frejaparken
1 - 4
681141
ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Team Østvendsyssel Holtet IF Dronninglund Ny Stadion
1 - 1
375891
to
19-08 2021
Kl. 18:30
Støvring IF Astrup IF Arden Støvring Stadion
3 - 1
375892
to
19-08 2021
Kl. 19:00
Gug B Team Østvendsyssel Skjøtt Arena
3 - 2
681578
to
19-08 2021
Kl. 19:00
Holtet IF Aalborg Freja Holtet Stadion
1 - 1
375894
22-08 2021
Kl. 13:00
Aalborg Freja Gug B Frejaparken
6 - 2
681577
22-08 2021
Kl. 16:00
Brønderslev IF B52/Aalborg Arena Kop & Kande
4 - 0
380839
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Team Østvendsyssel Støvring IF Dronninglund Ny Stadion
2 - 0
380840
to
26-08 2021
Kl. 18:30
B52/Aalborg Holtet IF Klubhuset B52/AFC
2 - 0
375893
to
26-08 2021
Kl. 18:30
Astrup IF Arden Brønderslev IF Astrup Stadion
1 - 3
380925
fr
27-08 2021
Kl. 18:30
Team Østvendsyssel Aalborg Freja Dronninglund Ny Stadion
0 - 0
380842
ma
30-08 2021
Kl. 18:30
Brønderslev IF Støvring IF Arena Kop & Kande
3 - 0
380926
ti
31-08 2021
Kl. 18:45
Holtet IF Astrup IF Arden Holtet Stadion
2 - 6
380930
ti
31-08 2021
Kl. 18:45
B52/Aalborg Team Østvendsyssel Klubhuset B52/AFC
2 - 5
380931
04-09 2021
Kl. 11:30
Astrup IF Arden Gug B Astrup Stadion
1 - 0
380928
04-09 2021
Kl. 14:00
Brønderslev IF Holtet IF Arena Kop & Kande
UHT

Udehold taberdømt

373545
05-09 2021
Kl. 13:00
Aalborg Freja Støvring IF Frejaparken
2 - 1
681138
ti
07-09 2021
Kl. 19:00
Holtet IF Gug B Holtet Stadion
0 - 3
380935
11-09 2021
Kl. 14:00
Team Østvendsyssel Astrup IF Arden Dronninglund Ny Stadion
UHT

Udehold taberdømt

380933
11-09 2021
Kl. 16:00
Aalborg Freja B52/Aalborg Frejaparken
3 - 0
380934
ti
14-09 2021
Kl. 18:00
Holtet IF Støvring IF Holtet Stadion
3 - 0
380932
to
16-09 2021
Kl. 19:00
Brønderslev IF Gug B Arena Kop & Kande
0 - 4
386022
18-09 2021
Kl. 16:00
Aalborg Freja Astrup IF Arden Frejaparken
4 - 1
372178
19-09 2021
Kl. 13:00
Gug B Holtet IF Skjøtt Arena
2 - 0
386021
ma
20-09 2021
Kl. 19:00
Team Østvendsyssel Brønderslev IF Dronninglund Ny Stadion
2 - 2
681094
on
22-09 2021
Kl. 18:30
Støvring IF B52/Aalborg Støvring Kunstgræsbane
1 - 1
373475
to
23-09 2021
Kl. 18:00
Holtet IF Team Østvendsyssel Holtet Stadion
2 - 1
372835
25-09 2021
Kl. 13:00
Støvring IF Gug B Støvring Stadion
1 - 2
681142
25-09 2021
Kl. 15:30
B52/Aalborg Astrup IF Arden Klubhuset B52/AFC
3 - 3
372179
26-09 2021
Kl. 14:00
Brønderslev IF Aalborg Freja Arena Kop & Kande
2 - 5
386025
on
29-09 2021
Kl. 19:30
B52/Aalborg Støvring IF Støvring Kunstgræsbane
1 - 3
373480
02-10 2021
Kl. 11:30
Astrup IF Arden Støvring IF Astrup Stadion
2 - 0
373478
02-10 2021
Kl. 15:30
B52/Aalborg Brønderslev IF Klubhuset B52/AFC
3 - 1
373479
02-10 2021
Kl. 16:00
Aalborg Freja Holtet IF Frejaparken
3 - 2
373482
ti
05-10 2021
Kl. 19:00
Team Østvendsyssel Gug B Hjallerup Kunstgræsbane
3 - 3
373487
to
07-10 2021
Kl. 19:15
Holtet IF B52/Aalborg Holtet Stadion
0 - 1
681140
to
07-10 2021
Kl. 20:00
Gug B Støvring IF Kunstgræsbane Gug Boldklub
5 - 1
373484
09-10 2021
Kl. 11:30
Brønderslev IF Astrup IF Arden Arena Kop & Kande
2 - 1
373486
09-10 2021
Kl. 14:30
Støvring IF Team Østvendsyssel Støvring Kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

373485
09-10 2021
Kl. 15:00
Gug B Aalborg Freja Kunstgræsbane Gug Boldklub
3 - 0
380927
on
13-10 2021
Kl. 19:30
Gug B B52/Aalborg Kunstgræsbane Gug Boldklub
4 - 3
373488
16-10 2021
Kl. 15:30
Støvring IF Brønderslev IF Støvring Kunstgræsbane
1 - 0
373491
16-10 2021
Kl. 15:30
B52/Aalborg Gug B Klubhuset B52/AFC
1 - 3
373489
17-10 2021
Kl. 11:00
Aalborg Freja Team Østvendsyssel Frejaparken
3 - 2
373490
17-10 2021
Kl. 11:30
Astrup IF Arden Holtet IF Astrup Stadion
1 - 2
373534
to
21-10 2021
Kl. 18:00
Holtet IF Brønderslev IF Holtet Stadion
0 - 4
373571
23-10 2021
Kl. 12:00
Team Østvendsyssel B52/Aalborg Dronninglund Kunstgræs
3 - 3
373577
23-10 2021
Kl. 13:00
Gug B Astrup IF Arden Kunstgræsbane Gug Boldklub
2 - 0
380929
23-10 2021
Kl. 16:00
Støvring IF Aalborg Freja Støvring Kunstgræsbane
1 - 1
373578
to
28-10 2021
Kl. 19:30
Gug B Brønderslev IF Kunstgræsbane Gug Boldklub
2 - 0
373579
31-10 2021
Kl. 14:30
B52/Aalborg Aalborg Freja Klubhuset B52/AFC
5 - 3
373580
31-10 2021
Kl. 14:30
Støvring IF Holtet IF Støvring Kunstgræsbane
0 - 1
373727
31-10 2021
Kl. 14:30
Team Østvendsyssel Astrup IF Arden Dronninglund Ny Stadion
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

En klub kan kun have et hold i Jyllandsserien. På dette grundlag nedrykkes VSK Aarhus (pulje 255), da samme klubs hold i Kvindeserie Vest rykker ned. Der suspenderes i samme forbindelse nedrykning for bedste placerede hold på 7. pladsen (Holtet IF/pulje 253).

Ydermere skal der suspenderes endnu en nedrykning, da Dalum/Næsby rykker ud af Kvindeserie Vest og ned i Albaniserien. Der suspenderes i den forbindelse nedrykning for næstbedst placerede hold på 7. pladsen (Søften GF/pulje 255).

 

Log ind