MENU

Jyllandsserien Kvinder - Efterår 2021, Pulje 256 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
955973
ma
09-08 2021
Kl. 18:30
FC King George Seest B Veldtofte Idrætspark
4 - 0
955975
ma
09-08 2021
Kl. 19:00
FC Horsens Varde IF Designa Arena
UHT

Udehold taberdømt

955974
to
12-08 2021
Kl. 18:45
Horsens Freja Haderslev FK Fri Bikeshop Arena
4 - 1
963330
ma
16-08 2021
Kl. 18:30
FC Horsens KoldingQ Designa Arena
1 - 2
955981
to
19-08 2021
Kl. 18:30
FC King George Varde IF Veldtofte Idrætspark
0 - 0
955982
to
19-08 2021
Kl. 19:00
AaBK/Løjt/Rødekro Haderslev FK Aabenraa Stadion
2 - 2
955986
21-08 2021
Kl. 12:30
Haderslev FK KoldingQ Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 0
955985
21-08 2021
Kl. 13:00
Horsens Freja FC King George Fri Bikeshop Arena
2 - 2
955987
22-08 2021
Kl. 12:00
Seest B FC Horsens Seest Idrætspark
4 - 1
955990
to
26-08 2021
Kl. 19:00
Seest B Haderslev FK Seest Idrætspark
1 - 1
955992
28-08 2021
Kl. 12:00
KoldingQ Varde IF Fynske Bank KunstNord
UHT

Udehold taberdømt

955991
29-08 2021
Kl. 18:00
AaBK/Løjt/Rødekro Horsens Freja Løjt Idrætsanlæg
3 - 3
955996
on
01-09 2021
Kl. 18:30
Horsens Freja KoldingQ Fri Bikeshop Arena
1 - 2
955988
on
01-09 2021
Kl. 18:30
Varde IF AaBK/Løjt/Rødekro Sydbank Stadion
0 - 3
955993
04-09 2021
Kl. 12:00
FC King George AaBK/Løjt/Rødekro Veldtofte Idrætspark
4 - 1
955994
05-09 2021
Kl. 14:15
FC Horsens Haderslev FK Designa Arena
1 - 1
955995
ma
06-09 2021
Kl. 18:15
Varde IF Seest B Sydbank Stadion
4 - 1
955984
on
08-09 2021
Kl. 19:00
KoldingQ Seest B Fynske Bank Arena (kunst)
2 - 0
955983
to
09-09 2021
Kl. 18:30
FC Horsens Horsens Freja Designa Arena
0 - 6
958134
11-09 2021
Kl. 15:00
Haderslev FK Varde IF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

958136
12-09 2021
Kl. 12:00
Seest B Horsens Freja Seest Idrætspark
5 - 7
955997
12-09 2021
Kl. 16:00
KoldingQ FC King George Fynske Bank KunstNord
6 - 2
958135
12-09 2021
Kl. 18:00
AaBK/Løjt/Rødekro FC Horsens Løjt Idrætsanlæg
3 - 0
955989
on
15-09 2021
Kl. 18:30
FC King George FC Horsens Guldager IC Kunstgræbane
5 - 1
955980
on
15-09 2021
Kl. 18:45
Varde IF Horsens Freja Sydbank Stadion
2 - 4
963328
18-09 2021
Kl. 12:00
KoldingQ AaBK/Løjt/Rødekro Fynske Bank KunstNord
2 - 0
959103
18-09 2021
Kl. 12:30
Haderslev FK Horsens Freja Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 3
963327
18-09 2021
Kl. 14:30
Varde IF FC Horsens Sydbank Stadion
5 - 0
959102
19-09 2021
Kl. 12:00
Seest B FC King George Seest Idrætspark
0 - 2
955978
on
22-09 2021
Kl. 19:00
KoldingQ FC Horsens Fynske Bank KunstNord
6 - 0
955979
to
23-09 2021
Kl. 19:30
Seest B AaBK/Løjt/Rødekro Autocentralen Park (kunstgræs)
1 - 5
963332
25-09 2021
Kl. 13:00
Horsens Freja Varde IF Fri Bikeshop Arena
UHT

Udehold taberdømt

963329
26-09 2021
Kl. 12:00
FC King George Haderslev FK Veldtofte Idrætspark
3 - 2
963331
26-09 2021
Kl. 18:00
AaBK/Løjt/Rødekro Seest B Rødekro Kunstgræsbane
0 - 1
955976
to
30-09 2021
Kl. 19:00
AaBK/Løjt/Rødekro KoldingQ Aabenraa Kunstgræsbane
1 - 0
973098
02-10 2021
Kl. 11:00
Varde IF FC King George Sydbank Stadion
0 - 2
973099
02-10 2021
Kl. 11:00
Haderslev FK AaBK/Løjt/Rødekro Banerne ved Haderslev Idrætscenter
5 - 0
973100
02-10 2021
Kl. 13:00
Horsens Freja FC Horsens Fri Bikeshop Arena
5 - 1
982245
03-10 2021
Kl. 12:00
Seest B KoldingQ Seest Idrætspark
2 - 0
982288
09-10 2021
Kl. 12:00
FC King George Horsens Freja Veldtofte Idrætspark
2 - 1
982291
09-10 2021
Kl. 12:00
KoldingQ Haderslev FK Fynske Bank KunstNord
2 - 1
982292
09-10 2021
Kl. 15:30
FC Horsens Seest B Designa Arena
1 - 2
984573
10-10 2021
Kl. 18:00
AaBK/Løjt/Rødekro Varde IF Aabenraa Kunstgræsbane
UHT

Udehold taberdømt

987066 on
13-10 2021
Kl. 19:00
Varde IF KoldingQ Sydbank Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

987008
16-10 2021
Kl. 13:00
Horsens Freja AaBK/Løjt/Rødekro Fri Bikeshop Arena
2 - 4
987007
16-10 2021
Kl. 15:00
Haderslev FK Seest B Banerne ved Haderslev Idrætscenter
4 - 2
985052
16-10 2021
Kl. 15:30
FC Horsens FC King George Designa Arena
0 - 3
955977
to
21-10 2021
Kl. 19:00
Haderslev FK FC King George Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 2
681066
23-10 2021
Kl. 12:00
KoldingQ Horsens Freja Fynske Bank KunstNord
0 - 4
988663
23-10 2021
Kl. 15:00
Haderslev FK FC Horsens Banerne ved Haderslev Idrætscenter
10 - 1
681065
24-10 2021
Kl. 12:00
Seest B Varde IF Seest Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

987520
24-10 2021
Kl. 18:00
AaBK/Løjt/Rødekro FC King George Aabenraa Kunstgræsbane
1 - 1
681091
30-10 2021
Kl. 13:00
Horsens Freja Seest B Fri Bikeshop Arena
7 - 0
681086
31-10 2021
Kl. 14:30
FC King George KoldingQ Veldtofte Idrætspark
2 - 0
681088
31-10 2021
Kl. 14:30
Haderslev FK Varde IF Haderslev Atletikstadion
UHT

Udehold taberdømt

681090
31-10 2021
Kl. 14:30
FC Horsens AaBK/Løjt/Rødekro Designa Kunstgræs 1
1 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

En klub kan kun have et hold i Jyllandsserien. På dette grundlag nedrykkes VSK Aarhus (pulje 255), da samme klubs hold i Kvindeserie Vest rykker ned. Der suspenderes i samme forbindelse nedrykning for bedste placerede hold på 7. pladsen (Holtet IF/pulje 253).

Ydermere skal der suspenderes endnu en nedrykning, da Dalum/Næsby rykker ud af Kvindeserie Vest og ned i Albaniserien. Der suspenderes i den forbindelse nedrykning for næstbedst placerede hold på 7. pladsen (Søften GF/pulje 255).

 

Log ind