MENU

Herrer Serie 4 - Efterår 2021, Pulje 73 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
606299
07-08 2021
Kl. 11:30
Lisbjerg FC FC Sydbyen Lisbjerg Skole
2 - 5
606301
fr
13-08 2021
Kl. 18:30
Viby IF (2) FC Skanderborg (2) MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
UHT

Udehold taberdømt

606304
15-08 2021
Kl. 12:00
FC Sydbyen FB Århus Omegn Grønløkke Stadion
1 - 5
606302 ma
16-08 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (4) Lisbjerg FC Ellehøjskolen
3 - 1
606307
to
19-08 2021
Kl. 18:30
Lisbjerg FC FB Århus Omegn Lisbjerg Skole
0 - 1
606305
to
19-08 2021
Kl. 19:00
FC Skanderborg (2) FC Sydbyen Grønløkke Stadion
6 - 3
606310
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
Viby IF (2) Fuglebakken KFUM Århus (4) MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
2 - 1
606309
22-08 2021
Kl. 12:00
FB Århus Omegn FC Skanderborg (2) Rosenvangsskolen
1 - 5
606312
22-08 2021
Kl. 15:00
BK 07 Lisbjerg FC Ellehøjskolen
7 - 1
606297
on
25-08 2021
Kl. 18:30
BK 07 FC Skanderborg (2) Ellehøjskolen
1 - 6
606298 to
26-08 2021
Kl. 18:30
FB Århus Omegn Viby IF (2) Rosenvangsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

606316
28-08 2021
Kl. 11:30
FC Skanderborg (2) Lisbjerg FC Lisbjerg Skole
2 - 2
606324
29-08 2021
Kl. 12:00
CAF IF FB Århus Omegn Holme Skole
4 - 1
606317
29-08 2021
Kl. 15:00
BK 07 Viby IF (2) Ellehøjskolen
0 - 9
606325
ma
30-08 2021
Kl. 18:30
Fuglebakken KFUM Århus (4) FC Sydbyen Ellehøjskolen
1 - 3
606306
to
02-09 2021
Kl. 18:00
CAF IF Viby IF (2) Viby Idrætspark
1 - 0
606336
04-09 2021
Kl. 11:10
FC Sydbyen BK 07 Grønløkke Stadion
0 - 1
606333
04-09 2021
Kl. 11:30
Lisbjerg FC Viby IF (2) Lisbjerg Skole
0 - 4
606683
05-09 2021
Kl. 12:00
CAF IF FC Skanderborg (2) Holme Skole
5 - 1
606337
05-09 2021
Kl. 13:00
FB Århus Omegn Fuglebakken KFUM Århus (4) Rosenvangsskolen
2 - 3
606308
ti
07-09 2021
Kl. 18:30
Fuglebakken KFUM Århus (4) BK 07 Ellehøjskolen
2 - 2
606315 ti
07-09 2021
Kl. 18:30
FC Sydbyen CAF IF Grønløkke Stadion
0 - 3
606338
11-09 2021
Kl. 14:00
Fuglebakken KFUM Århus (4) FC Skanderborg (2) Ellehøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

606356
12-09 2021
Kl. 15:00
BK 07 FB Århus Omegn Ellehøjskolen
2 - 3
606300 ma
13-09 2021
Kl. 18:00
CAF IF Fuglebakken KFUM Århus (4) Holme Skole
2 - 0
606303 to
16-09 2021
Kl. 18:00
BK 07 CAF IF Ellehøjskolen
0 - 4
606363 to
16-09 2021
Kl. 18:00
FC Sydbyen Lisbjerg FC Grønløkke Stadion
1 - 1
606361
fr
17-09 2021
Kl. 18:00
Viby IF (2) FB Århus Omegn MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
3 - 2
606355
18-09 2021
Kl. 12:00
CAF IF Lisbjerg FC Holme Skole
8 - 2
606358
19-09 2021
Kl. 15:00
BK 07 FC Skanderborg (2) Ellehøjskolen
0 - 1
606364 ma
20-09 2021
Kl. 17:45
Fuglebakken KFUM Århus (4) CAF IF Ellehøjskolen
3 - 1
606350
ti
21-09 2021
Kl. 18:30
Viby IF (2) FC Sydbyen MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
5 - 1
606368
25-09 2021
Kl. 11:30
Lisbjerg FC Fuglebakken KFUM Århus (4) Lisbjerg Skole
1 - 1
606462
25-09 2021
Kl. 13:00
FB Århus Omegn FC Sydbyen Rosenvangsskolen
UHT

Udehold taberdømt

606373
26-09 2021
Kl. 16:00
CAF IF BK 07 Holme Skole
0 - 2
606367
26-09 2021
Kl. 16:00
FC Skanderborg (2) Viby IF (2) Fælleden kunstgræsbane
1 - 3
606586
fr
01-10 2021
Kl. 18:00
Viby IF (2) CAF IF MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
3 - 1
606555
02-10 2021
Kl. 11:00
FC Sydbyen FC Skanderborg (2) Grønløkke Stadion
UHT

Udehold taberdømt

606623
02-10 2021
Kl. 13:00
FB Århus Omegn Lisbjerg FC Rosenvangsskolen
6 - 1
606626
03-10 2021
Kl. 15:00
BK 07 Fuglebakken KFUM Århus (4) Ellehøjskolen
5 - 1
606673
09-10 2021
Kl. 11:15
CAF IF FC Sydbyen Grønløkke Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

606642
09-10 2021
Kl. 11:30
Lisbjerg FC BK 07 Lisbjerg Skole
2 - 1
606635
09-10 2021
Kl. 14:00
Fuglebakken KFUM Århus (4) Viby IF (2) Ellehøjskolen
0 - 2
606634
10-10 2021
Kl. 16:00
FC Skanderborg (2) FB Århus Omegn Fælleden - Øvre
1 - 4
606680
fr
15-10 2021
Kl. 20:00
Viby IF (2) BK 07 MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
8 - 3
606682
16-10 2021
Kl. 11:00
FC Sydbyen Fuglebakken KFUM Århus (4) Grønløkke Stadion
2 - 5
606679
16-10 2021
Kl. 11:30
Lisbjerg FC FC Skanderborg (2) Lisbjerg Skole
5 - 1
606681
16-10 2021
Kl. 13:00
FB Århus Omegn CAF IF Rosenvangsskolen
2 - 0
606684
fr
22-10 2021
Kl. 18:00
Viby IF (2) Lisbjerg FC Viby Idrætspark
10 - 1
606686
23-10 2021
Kl. 16:00
Fuglebakken KFUM Århus (4) FB Århus Omegn Ellehøjskolen
1 - 2
606685
24-10 2021
Kl. 15:00
BK 07 FC Sydbyen Ellehøjskolen
6 - 1
606326
24-10 2021
Kl. 16:00
FC Skanderborg (2) CAF IF Fælleden kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

606689
30-10 2021
Kl. 14:30
Lisbjerg FC CAF IF Lisbjerg Skole
1 - 4
606687
31-10 2021
Kl. 12:00
FC Skanderborg (2) Fuglebakken KFUM Århus (4) Fælleden kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

606688
31-10 2021
Kl. 13:00
FC Sydbyen Viby IF (2) Grønløkke Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

606690
31-10 2021
Kl. 13:00
FB Århus Omegn BK 07 Ellehøjskolen
1 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Følgende 12 hold rykker op fra 2. pladsen:
Aalborg Chang (53), Farsø/Ullits IK (55), Arden IF (56), FS Midtthy (58), Vinding UIF (62), Tarm IF (63), Helsted Fremad IF (66), BSS Sport (70), Aarhus 1900 (71), AIA/Tranbjerg (74), EIF/NSG (75), FC Horsens (76)
De 24 øvrige nr. 2 skal i play-off.

Log ind