MENU

U13 Drenge C (09) 8M - efterår 2021, Pulje 43 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
195486 ma
16-08 2021
Kl. 18:00
Højslev Station IF Vinderup IK Højslev Stadion
10
-
0
195487 ma
16-08 2021
Kl. 18:00
Roslev/Fursund (1) Sparkær IF Roslev Stadion
2
-
7
195488 on
18-08 2021
Kl. 18:00
Holstebro B (2) Alhedens IF Idrætscenter Vest
Udehold taberdømt
195489 ma
23-08 2021
Kl. 18:00
Alhedens IF Højslev Station IF Alhede Hallerne
Hjemmehold taberdømt
195490 ma
23-08 2021
Kl. 18:00
Sparkær IF Holstebro B (2) Sparkær Stadion
5
-
3
195491 ma
23-08 2021
Kl. 18:00
Vinderup IK Roslev/Fursund (1) Sparekassen Danmark Arena, Vinderup
2
-
5
195875 ma
30-08 2021
Kl. 18:00
Roslev/Fursund (1) Alhedens IF Roslev Stadion
Udehold taberdømt
195876 ma
30-08 2021
Kl. 18:00
Vinderup IK Sparkær IF Sparekassen Danmark Arena, Vinderup
5
-
1
195877 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Højslev Station IF Sparkær IF Højslev Stadion
9
-
1
195878 to
02-09 2021
Kl. 18:00
Alhedens IF Vinderup IK Alhede Hallerne
Hjemmehold taberdømt
195879 to
02-09 2021
Kl. 18:00
Holstebro B (2) Roslev/Fursund (1) Idrætscenter Vest
5
-
2
195880 ma
06-09 2021
Kl. 18:00
Roslev/Fursund (1) Højslev Station IF Roslev Stadion
1
-
8
195881 ma
06-09 2021
Kl. 18:00
Sparkær IF Alhedens IF Sparkær Stadion
Udehold taberdømt
195883 ma
06-09 2021
Kl. 18:00
Vinderup IK Holstebro B (2) Sparekassen Danmark Arena, Vinderup
2
-
3
195884 ma
13-09 2021
Kl. 18:00
Alhedens IF Holstebro B (2) Alhede Hallerne
1
-
4
195885 ma
13-09 2021
Kl. 18:00
Sparkær IF Roslev/Fursund (1) Sparkær Stadion
2
-
3
195886 ma
13-09 2021
Kl. 18:00
Vinderup IK Højslev Station IF Sparekassen Danmark Arena, Vinderup
1
-
3
195887 ma
20-09 2021
Kl. 17:45
Højslev Station IF Alhedens IF Højslev Kunstgræsbane
7
-
0
196058 ma
20-09 2021
Kl. 18:00
Roslev/Fursund (1) Vinderup IK Roslev Stadion
2
-
2
196059 ma
20-09 2021
Kl. 18:00
Holstebro B (2) Sparkær IF Idrætscenter Vest
3
-
1
195873
on
22-09 2021
Kl. 17:30
Højslev Station IF Holstebro B (2) Højslev Stadion
4
-
0
196060 ma
27-09 2021
Kl. 18:00
Alhedens IF Roslev/Fursund (1) Alhede Hallerne
1
-
6
196061 ma
27-09 2021
Kl. 18:00
Sparkær IF Vinderup IK Sparkær Stadion
4
-
3
196062
ma
27-09 2021
Kl. 18:00
Holstebro B (2) Højslev Station IF Idrætscenter Vest
3
-
2
196070 ma
04-10 2021
Kl. 17:45
Roslev/Fursund (1) Holstebro B (2) Roslev Stadion
0
-
4
196071 ma
04-10 2021
Kl. 17:45
Sparkær IF Højslev Station IF Sparkær Stadion
0
-
6
196072 ma
04-10 2021
Kl. 17:45
Vinderup IK Alhedens IF Sparekassen Danmark Arena, Vinderup
6
-
3
196073 ma
11-10 2021
Kl. 17:30
Højslev Station IF Roslev/Fursund (1) Højslev Kunstgræsbane
3
-
2
196074 ma
11-10 2021
Kl. 17:30
Alhedens IF Sparkær IF Alhede Hallerne
3
-
1
196075
ma
11-10 2021
Kl. 17:30
Holstebro B (2) Vinderup IK Idrætscenter Vest
4
-
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Aktuelle links:
Spilleregler 8:8
Fleksibel spilleform
Tilmeld dit hold til Indefodbold 2021/2022
Tilmeld dit hold til Futsal 2021/2022

BEÆRK at denne række afvikles som almindelige 8-mands kampe på en halv 11-mands bane!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk af hjemmeklubben.

Der skal udfyldes elektronisk holdkort i denne række via DBU's Fodbold APP eller på www.dbujylland.dk - "Mit DBU" - HUSK at der også skal p&ari

Log ind