MENU

Herre C2 (+16) 7M - Forår 2021, Pulje 144 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
352547 on
14-04 2021
Kl. 18:30
Hasle B (3) Fuglebakken KFUM Århus (1) Ellehøjskolen
1 - 1
352544
on
14-04 2021
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (2) Ølstrup GU (Aarhus) Grønløkke Stadion
4 - 6
352548 fr
16-04 2021
Kl. 18:30
Viby IF DGL 2000, Aarhus Viby Idrætspark
3 - 4
352545 ma
19-04 2021
Kl. 18:30
FC Rangers Amarok FC Hasle Skole
6 - 5
352551 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
VSK Aarhus (1) Ølstrup GU (Aarhus) VSK Aarhus
2 - 5
352553 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Amarok FC Hasle B (3) Ellehøjskolen
UHT

Udehold taberdømt

352552 fr
23-04 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) Ellehøjskolen
0 - 3
352549
ma
26-04 2021
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (2) Viby IF Grønløkke Stadion
1 - 5
352550 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
DGL 2000, Aarhus FC Rangers Tilst Idrætsanlæg (tst)
7 - 3
352556 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (4) Amarok FC Ellehøjskolen
5 - 0
352557 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Ølstrup GU (Aarhus) Ellehøjskolen
2 - 1
352558 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Hasle B (3) DGL 2000, Aarhus Ellehøjskolen
3 - 2
352554
on
28-04 2021
Kl. 19:15
AIA/Tranbjerg (2) VSK Aarhus (1) Grønløkke Stadion
8 - 3
352555
fr
30-04 2021
Kl. 18:00
Viby IF FC Rangers MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
3 - 2
352559
ma
03-05 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) AIA/Tranbjerg (2) Ellehøjskolen
1 - 1
352561 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
VSK Aarhus (1) Viby IF VSK Aarhus
2 - 0
352563 on
05-05 2021
Kl. 19:10
DGL 2000, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (4) Tilst Idrætsanlæg (tst)
2 - 1
352562 to
06-05 2021
Kl. 18:00
Amarok FC Ølstrup GU (Aarhus) Ellehøjskolen
0 - 2
352546 ma
10-05 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (4) VSK Aarhus (1) Ellehøjskolen
8 - 2
352568 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
DGL 2000, Aarhus Ølstrup GU (Aarhus) Tilst Idrætsanlæg (tst)
1 - 1
352564
on
12-05 2021
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (2) Amarok FC Grønløkke Stadion
5 - 1
352566 fr
14-05 2021
Kl. 19:00
VSK Aarhus (1) Fuglebakken KFUM Århus (1) VSK Aarhus
2 - 4
352567
15-05 2021
Kl. 11:00
Viby IF Hasle B (3) Viby Idrætspark
7 - 2
352570 ma
17-05 2021
Kl. 19:45
FC Rangers Ølstrup GU (Aarhus) Hasle Skole
2 - 2
540920 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Hasle B (3) Fuglebakken KFUM Århus (4) Ellehøjskolen
0 - 4
352572 to
20-05 2021
Kl. 17:45
Amarok FC VSK Aarhus (1) Ellehøjskolen
6 - 1
352571 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Viby IF Ellehøjskolen
3 - 4
352569
23-05 2021
Kl. 12:00
DGL 2000, Aarhus AIA/Tranbjerg (2) Tilst Idrætsanlæg (tst)
UHT

Udehold taberdømt

352560 ma
24-05 2021
Kl. 18:30
FC Rangers Hasle B (3) Hasle Skole
0 - 8
540925 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Hasle B (3) Ølstrup GU (Aarhus) Ellehøjskolen
3 - 4
540924 to
27-05 2021
Kl. 19:00
VSK Aarhus (1) DGL 2000, Aarhus VSK Aarhus
HHT

Hjemmehold taberdømt

540921 to
27-05 2021
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (2) FC Rangers Grønløkke Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

352565 ma
31-05 2021
Kl. 18:30
Fuglebakken KFUM Århus (4) FC Rangers Ellehøjskolen
2 - 1
540926 on
02-06 2021
Kl. 17:50
Hasle B (3) AIA/Tranbjerg (2) Ellehøjskolen
UHT

Udehold taberdømt

540929 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (4) Ølstrup GU (Aarhus) Ellehøjskolen
2 - 1
540928 on
02-06 2021
Kl. 19:10
DGL 2000, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (1) Tilst Idrætsanlæg (tst)
4 - 3
540935 to
03-06 2021
Kl. 17:30
Amarok FC Viby IF Ellehøjskolen
3 - 1
540927 to
03-06 2021
Kl. 18:30
FC Rangers VSK Aarhus (1) Hasle Skole
4 - 3
540922
06-06 2021
Kl. 11:30
Viby IF Fuglebakken KFUM Århus (4) Viby Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

540937 ma
07-06 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) FC Rangers Ellehøjskolen
1 - 2
540938 ma
07-06 2021
Kl. 19:00
VSK Aarhus (1) Hasle B (3) VSK Aarhus
2 - 3
540939 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Viby IF Ølstrup GU (Aarhus) Viby Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

540940 on
09-06 2021
Kl. 19:00
DGL 2000, Aarhus Amarok FC Tilst Idrætsanlæg (tst)
HHT

Hjemmehold taberdømt

540936 on
09-06 2021
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (2) Fuglebakken KFUM Århus (4) Grønløkke Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

540923 to
10-06 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1) Amarok FC Ellehøjskolen
4 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 3 på mail eller på tlf: 8939 9930

Der skal udfyldes elektronisk holdkort i denne række via DBU's Fodbold APP eller på www.dbujylland.dk - "Mit DBU" - HUSK at der også skal påføres officials. Kontakt din klub såfremt du ikke har fået tildelt brugernavn og adgangskode.

Hjemmeholdet er ansvarlige for registrering af kampens resultat via DBU’s Fodbold App eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk.

Se mere på : 7-mands fodbold Region 3

Info om Regionsfinaler

Log ind