MENU

Herrer Serie 4 - Forår 2021, Pulje 86 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
869237
03-04 2021
Kl. 15:00
Hjerting IF Fanø B BDO Arena Hjertinghus
2 - 2
869236
ma
05-04 2021
Kl. 11:00
Esbjerg fB Varde United Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
3 - 1
869235
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
Ølgod IF (1) Spangsbjerg IF Ølgod Idrætsanlæg
1 - 0
869241
10-04 2021
Kl. 11:00
Varde United Alslev SK Lykkegårdsskolen
1 - 5
869239
10-04 2021
Kl. 15:00
Spangsbjerg IF Kvaglund IF Star VVS Arena (Gjesing)
3 - 1
869242
10-04 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Hjerting IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 2
869240
11-04 2021
Kl. 14:00
Fanø B Ølgod IF (1) Nordby Stadion
0 - 2
869243
17-04 2021
Kl. 13:00
Alslev SK Spangsbjerg IF Alslev Stadion
0 - 2
869368
17-04 2021
Kl. 15:00
Hjerting IF Varde United BDO Arena Hjertinghus
2 - 0
869244
18-04 2021
Kl. 13:00
Ølgod IF (1) Esbjerg fB Ølgod Idrætsanlæg
2 - 3
869369
18-04 2021
Kl. 14:00
Kvaglund IF Fanø B Kvaglundskolen
4 - 1
869370
24-04 2021
Kl. 15:00
Spangsbjerg IF Varde United Star VVS Arena (Gjesing)
8 - 2
869371
24-04 2021
Kl. 15:00
Hjerting IF Ølgod IF (1) BDO Arena Hjertinghus
1 - 4
869372
25-04 2021
Kl. 14:00
Fanø B Alslev SK Nordby Stadion
2 - 1
869373
25-04 2021
Kl. 18:00
Esbjerg fB Kvaglund IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
7 - 0
869375
fr
30-04 2021
Kl. 18:00
Varde United Ølgod IF (1) Lykkegårdsskolen
1 - 1
869377
01-05 2021
Kl. 13:00
Alslev SK Esbjerg fB Alslev Stadion
2 - 1
869374
01-05 2021
Kl. 15:00
Spangsbjerg IF Fanø B Star VVS Arena (Gjesing)
3 - 1
869376
02-05 2021
Kl. 14:00
Kvaglund IF Hjerting IF Kvaglundskolen
3 - 1
869238
ti
04-05 2021
Kl. 18:30
Kvaglund IF Alslev SK Kvaglundskolen
4 - 1
869381
08-05 2021
Kl. 15:00
Hjerting IF Alslev SK BDO Arena Hjertinghus
3 - 2
869378
08-05 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Spangsbjerg IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 2
869379
09-05 2021
Kl. 13:00
Ølgod IF (1) Kvaglund IF Ølgod Idrætsanlæg
1 - 1
869380
09-05 2021
Kl. 14:00
Fanø B Varde United Nordby Stadion
4 - 1
869382
ti
11-05 2021
Kl. 18:30
Hjerting IF Spangsbjerg IF BDO Arena Hjertinghus
3 - 3
869383
ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Ølgod IF (1) Alslev SK Ølgod Idrætsanlæg
1 - 1
869385
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Esbjerg fB Fanø B Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
0 - 2
869384 to
13-05 2021
Kl. 14:00
Kvaglund IF Varde United Kvaglundskolen
UHT

Udehold taberdømt

869435
15-05 2021
Kl. 13:00
Alslev SK Kvaglund IF Alslev Stadion
1 - 0
869432
15-05 2021
Kl. 16:15
Spangsbjerg IF Ølgod IF (1) Star VVS Arena (Gjesing)
1 - 2
869433
16-05 2021
Kl. 13:00
Varde United Esbjerg fB Lykkegårdsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

869437
22-05 2021
Kl. 13:00
Ølgod IF (1) Fanø B Ølgod Idrætsanlæg
1 - 3
869439
22-05 2021
Kl. 15:00
Hjerting IF Esbjerg fB BDO Arena Hjertinghus
4 - 2
869438 ma
24-05 2021
Kl. 13:00
Alslev SK Varde United Alslev Stadion
UHT

Udehold taberdømt

869436
to
27-05 2021
Kl. 18:30
Kvaglund IF Spangsbjerg IF Kvaglundskolen
0 - 3
869442 fr
28-05 2021
Kl. 18:30
Varde United Hjerting IF Lykkegårdsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

869441
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Esbjerg fB Ølgod IF (1) Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 1
869440
29-05 2021
Kl. 15:00
Spangsbjerg IF Alslev SK Star VVS Arena (Gjesing)
3 - 2
869518
30-05 2021
Kl. 14:00
Fanø B Kvaglund IF Nordby Stadion
0 - 3
869521
05-06 2021
Kl. 13:00
Alslev SK Fanø B Alslev Stadion
0 - 2
869519
05-06 2021
Kl. 14:00
Varde United Spangsbjerg IF Lykkegårdsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

869520
06-06 2021
Kl. 13:00
Ølgod IF (1) Hjerting IF Ølgod Idrætsanlæg
3 - 2
869522
06-06 2021
Kl. 14:00
Kvaglund IF Esbjerg fB Kvaglundskolen
4 - 1
869041
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF Hjerting IF Star VVS Arena (Gjesing)
0 - 2
869042
on
09-06 2021
Kl. 19:00
Alslev SK Ølgod IF (1) Alslev Stadion
2 - 5
869043 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Varde United Kvaglund IF Lykkegårdsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

869044
on
09-06 2021
Kl. 19:00
Fanø B Esbjerg fB Nordby Stadion
2 - 2
869525
12-06 2021
Kl. 13:00
Hjerting IF Kvaglund IF BDO Arena Hjertinghus
3 - 0
869524
13-06 2021
Kl. 13:00
Ølgod IF (1) Varde United Ølgod Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

869523
13-06 2021
Kl. 14:00
Fanø B Spangsbjerg IF Nordby Stadion
1 - 2
869526
ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Esbjerg fB Alslev SK Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
0 - 1
869434
ti
15-06 2021
Kl. 19:15
Fanø B Hjerting IF Nordby Stadion
1 - 5
869529
19-06 2021
Kl. 13:00
Varde United Fanø B Lykkegårdsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

869530
19-06 2021
Kl. 13:00
Alslev SK Hjerting IF Alslev Stadion
2 - 0
869527
19-06 2021
Kl. 15:30
Spangsbjerg IF Esbjerg fB Star VVS Arena (Gjesing)
3 - 1
869528
20-06 2021
Kl. 11:00
Kvaglund IF Ølgod IF (1) Kvaglundskolen
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/

Nr. 1 rykker op i S3, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-5 og den bedste nr. 6 bliver i S4, de 35 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S5. Dette under forudsætning af, at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 4 hold klarer frisag fra 6. pladsen: Ølstrup GU - Resenbro UIF - Alslev BK - Midtals IF

Log ind