MENU

Kvindeserie Vest - Forår 2021, Pulje 272 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
296343
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
ASA, Aarhus DSIO Robotize Park
4 - 2
296346
ma
05-04 2021
Kl. 15:00
Vejle B VSK Aarhus VB Parken
2 - 4
296348
11-04 2021
Kl. 11:00
IF Lyseng ASA, Aarhus Lyseng Idrætspark
1 - 5
296349
11-04 2021
Kl. 12:00
Næsby/Dalum VSK Aarhus ALPI Arena Næsby
4 - 0
296350
11-04 2021
Kl. 12:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK MG & BK Stensballe Hallen
2 - 1
296347
11-04 2021
Kl. 13:00
DSIO Vejle B Provstegårdsskolen
1 - 3
296344
to
15-04 2021
Kl. 19:15
Hatting/Torsted/Stensballe IK Næsby/Dalum Stensballe Kunstgræs Arena
1 - 3
297552
17-04 2021
Kl. 12:00
MG & BK Næsby/Dalum MG & BK.s anlæg
0 - 2
296351
18-04 2021
Kl. 13:00
VSK Aarhus DSIO Vejlby/Risskov Centret
2 - 0
297551
18-04 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus Hatting/Torsted/Stensballe IK Robotize Park
3 - 0
297555
24-04 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus MG & BK Robotize Park
3 - 0
297554
25-04 2021
Kl. 13:00
DSIO Næsby/Dalum Provstegårdsskolen
2 - 2
297556
25-04 2021
Kl. 15:45
IF Lyseng VSK Aarhus Lyseng Idrætspark
0 - 1
297557
25-04 2021
Kl. 17:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK Vejle B Stensballe Hallen
2 - 2
297559
02-05 2021
Kl. 12:00
Næsby/Dalum ASA, Aarhus ALPI Arena Næsby
1 - 0
297769
02-05 2021
Kl. 13:00
VSK Aarhus Hatting/Torsted/Stensballe IK Vejlby/Risskov Centret
1 - 1
297558
02-05 2021
Kl. 13:00
DSIO IF Lyseng Provstegårdsskolen
1 - 3
297771
08-05 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus Vejle B Robotize Park
0 - 2
297773
09-05 2021
Kl. 11:00
MG & BK VSK Aarhus MG & BK.s anlæg
2 - 4
297770
09-05 2021
Kl. 12:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK DSIO Stensballe Hallen
6 - 0
297772
09-05 2021
Kl. 14:00
IF Lyseng Næsby/Dalum Lyseng Idrætspark
1 - 4
297778
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK IF Lyseng Stensballe Hallen
3 - 2
297774
to
13-05 2021
Kl. 11:00
MG & BK DSIO MG & BK.s anlæg
4 - 1
297776 to
13-05 2021
Kl. 11:30
Vejle B Næsby/Dalum VB Parken
2 - 0
297775
to
13-05 2021
Kl. 14:00
ASA, Aarhus VSK Aarhus Robotize Park
1 - 1
297828
16-05 2021
Kl. 13:00
DSIO ASA, Aarhus Provstegårdsskolen
1 - 4
297831
16-05 2021
Kl. 13:00
VSK Aarhus Vejle B Vejlby/Risskov Centret
1 - 4
297829
16-05 2021
Kl. 14:30
Næsby/Dalum Hatting/Torsted/Stensballe IK ALPI Arena Næsby
3 - 0
297830
16-05 2021
Kl. 14:30
IF Lyseng MG & BK Lyseng Idrætspark
1 - 1
297835
ma
24-05 2021
Kl. 11:00
MG & BK Hatting/Torsted/Stensballe IK MG & BK.s anlæg
1 - 4
297833
ma
24-05 2021
Kl. 12:00
ASA, Aarhus IF Lyseng Robotize Park
1 - 3
297834 ma
24-05 2021
Kl. 13:00
VSK Aarhus Næsby/Dalum Vejlby/Risskov Centret
UHT

Udehold taberdømt

297832 ma
24-05 2021
Kl. 15:00
Vejle B DSIO VB Parken
UHT

Udehold taberdømt

297553 to
27-05 2021
Kl. 19:00
Vejle B IF Lyseng VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
2 - 0
297839
30-05 2021
Kl. 11:00
IF Lyseng Vejle B Lyseng Idrætspark
1 - 1
297837
30-05 2021
Kl. 12:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK ASA, Aarhus Stensballe Hallen
1 - 1
297838
30-05 2021
Kl. 12:00
Næsby/Dalum MG & BK ALPI Arena Næsby
5 - 2
297836
30-05 2021
Kl. 13:00
DSIO VSK Aarhus Provstegårdsskolen
0 - 3
296345
to
03-06 2021
Kl. 19:00
MG & BK IF Lyseng MG & BK.s anlæg
1 - 0
297841
05-06 2021
Kl. 14:00
MG & BK ASA, Aarhus MG & BK.s anlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

297843
05-06 2021
Kl. 16:00
Vejle B Hatting/Torsted/Stensballe IK VB Parken
4 - 0
297840
06-06 2021
Kl. 12:00
Næsby/Dalum DSIO ALPI Arena Næsby
HHT

Hjemmehold taberdømt

263384 on
09-06 2021
Kl. 19:00
DSIO MG & BK Provstegårdsskolen
1 - 3
294227
on
09-06 2021
Kl. 19:00
VSK Aarhus ASA, Aarhus Vejlby/Risskov Centret
3 - 1
294228 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Næsby/Dalum Vejle B ALPI Arena Næsby
0 - 1
297847
12-06 2021
Kl. 13:30
Hatting/Torsted/Stensballe IK VSK Aarhus Stensballe Hallen
0 - 0
297846
13-06 2021
Kl. 11:00
MG & BK Vejle B MG & BK.s anlæg
1 - 5
297845
13-06 2021
Kl. 12:00
ASA, Aarhus Næsby/Dalum Robotize Park
UHT

Udehold taberdømt

297844
13-06 2021
Kl. 14:30
IF Lyseng DSIO Lyseng Idrætspark
1 - 0
296342
on
16-06 2021
Kl. 18:30
IF Lyseng Hatting/Torsted/Stensballe IK Lyseng Idrætspark
0 - 0
297560 on
16-06 2021
Kl. 19:00
Vejle B MG & BK VB Parken
UHT

Udehold taberdømt

297894
19-06 2021
Kl. 11:00
VSK Aarhus MG & BK Vejlby/Risskov Centret
UHT

Udehold taberdømt

297892
19-06 2021
Kl. 12:00
Vejle B ASA, Aarhus VB Parken
0 - 2
297893
19-06 2021
Kl. 13:30
Næsby/Dalum IF Lyseng ALPI Arena Næsby
UHT

Udehold taberdømt

297891
19-06 2021
Kl. 13:30
DSIO Hatting/Torsted/Stensballe IK Provstegårdsskolen
2 - 5
297842 ma
21-06 2021
Kl. 19:00
VSK Aarhus IF Lyseng Vejlby/Risskov Centret
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Der er 3 puljevindere i Kvindeserie Vest.
Den bedste puljevinder rykker direkte op og de 2 andre spiller en kval. kamp om den sidste oprykningsplads onsdag 23/6 kl. 19.00 på neutral bane.
Læs mere her

Log ind