MENU

Herrer Serie 4 - Forår 2021, Pulje 77 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
857189 fr
02-04 2021
Kl. 18:00
Viby IF (2) HSV Viby Idrætspark - kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

857191
ma
05-04 2021
Kl. 15:00
BK 07 IFSK Ellehøjskolen
4 - 5
857192
ma
05-04 2021
Kl. 15:00
Fuglebakken KFUM Århus (3) Aabyhøj IF Højlyngen
2 - 1
857190
ma
05-04 2021
Kl. 16:15
Brabrand IF FC Habesha Brabrand IF's Idrætsanlæg
5 - 2
857193 fr
09-04 2021
Kl. 18:00
HSV Fuglebakken KFUM Århus (3) Skovvangsskolen
1 - 1
857194
10-04 2021
Kl. 13:00
IFSK Viby IF (2) Ellehøjskolen
1 - 1
857195
11-04 2021
Kl. 12:00
FC Habesha Aabyhøj IF Skjoldhøjskolen
0 - 1
857196
11-04 2021
Kl. 12:00
Brabrand IF BK 07 Brabrand IF's Idrætsanlæg
5 - 2
857198
fr
16-04 2021
Kl. 18:00
Viby IF (2) Brabrand IF Viby Idrætspark - kunstgræs
3 - 3
857197
18-04 2021
Kl. 13:00
Aabyhøj IF HSV Aabyhøj Stadion
2 - 1
857200
18-04 2021
Kl. 14:00
Fuglebakken KFUM Århus (3) IFSK Højlyngen
0 - 2
857199
18-04 2021
Kl. 15:00
BK 07 FC Habesha Ellehøjskolen
1 - 1
857201 fr
23-04 2021
Kl. 18:00
HSV FC Habesha Skovvangsskolen
2 - 1
857204
fr
23-04 2021
Kl. 18:30
Brabrand IF Fuglebakken KFUM Århus (3) Brabrand IF's Idrætsanlæg
4 - 1
857203
24-04 2021
Kl. 15:00
IFSK Aabyhøj IF Hasle Skole
4 - 1
857202
25-04 2021
Kl. 12:00
BK 07 Viby IF (2) Ellehøjskolen
1 - 1
857214
fr
30-04 2021
Kl. 12:00
Aabyhøj IF Brabrand IF Aabyhøj Stadion
2 - 0
857205
fr
30-04 2021
Kl. 18:00
HSV IFSK Skovvangsskolen
0 - 7
857213
01-05 2021
Kl. 15:15
Fuglebakken KFUM Århus (3) BK 07 Højlyngen
2 - 2
857212
02-05 2021
Kl. 12:00
FC Habesha Viby IF (2) Skjoldhøjskolen
0 - 3
857188
ma
03-05 2021
Kl. 18:30
IFSK Brabrand IF Viby Idrætspark
3 - 0
857216
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Viby IF (2) Fuglebakken KFUM Århus (3) Viby Idrætspark
3 - 1
857217
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
IFSK FC Habesha Hasle Skole
6 - 0
857215
fr
07-05 2021
Kl. 18:30
Brabrand IF HSV Brabrand IF's Idrætsanlæg
3 - 2
857218
09-05 2021
Kl. 15:00
BK 07 Aabyhøj IF Ellehøjskolen
5 - 1
857222
ma
10-05 2021
Kl. 19:00
Brabrand IF IFSK Brabrand IF's Idrætsanlæg
1 - 4
857219
on
12-05 2021
Kl. 18:00
BK 07 HSV Ellehøjskolen
7 - 0
857220
to
13-05 2021
Kl. 14:00
Viby IF (2) Aabyhøj IF Viby Idrætspark
3 - 3
857221 to
13-05 2021
Kl. 15:00
Fuglebakken KFUM Århus (3) FC Habesha Højlyngen
0 - 1
857225
15-05 2021
Kl. 15:00
IFSK BK 07 Hasle Skole
1 - 0
857226
16-05 2021
Kl. 13:00
Aabyhøj IF Fuglebakken KFUM Århus (3) Aabyhøj Stadion
0 - 1
857223 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
HSV Viby IF (2) Skovvangsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

857227 ma
24-05 2021
Kl. 11:00
Fuglebakken KFUM Århus (3) HSV Højlyngen
4 - 1
857229
ma
24-05 2021
Kl. 11:00
Aabyhøj IF FC Habesha Aabyhøj Stadion
1 - 1
857230
ma
24-05 2021
Kl. 18:00
BK 07 Brabrand IF Ellehøjskolen
1 - 3
857228
on
26-05 2021
Kl. 19:30
Viby IF (2) IFSK Viby Idrætspark - kunstgræs
2 - 3
857224 to
27-05 2021
Kl. 19:00
FC Habesha Brabrand IF Skjoldhøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

857231 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
HSV Aabyhøj IF Skovvangsskolen
0 - 2
857234
29-05 2021
Kl. 11:00
IFSK Fuglebakken KFUM Århus (3) Hasle Skole
5 - 0
857232
30-05 2021
Kl. 12:00
Brabrand IF Viby IF (2) Brabrand IF's Idrætsanlæg
4 - 3
857233
30-05 2021
Kl. 12:00
FC Habesha BK 07 Skjoldhøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

857236
fr
04-06 2021
Kl. 18:30
Viby IF (2) BK 07 Viby Idrætspark - kunstgræs
4 - 3
857237
06-06 2021
Kl. 11:00
Aabyhøj IF IFSK Aabyhøj Stadion
0 - 6
857235
06-06 2021
Kl. 13:00
FC Habesha HSV Skjoldhøjskolen
UHT

Udehold taberdømt

857185
ti
08-06 2021
Kl. 18:00
HSV BK 07 Skovvangsskolen
0 - 1
857240
fr
11-06 2021
Kl. 18:00
Viby IF (2) FC Habesha Viby Idrætspark
4 - 2
857242
fr
11-06 2021
Kl. 18:30
Brabrand IF Aabyhøj IF Brabrand IF's Idrætsanlæg
7 - 0
857239
12-06 2021
Kl. 11:00
IFSK HSV Hasle Skole
UHT

Udehold taberdømt

857241
13-06 2021
Kl. 15:00
BK 07 Fuglebakken KFUM Århus (3) Ellehøjskolen
8 - 3
857186
ma
14-06 2021
Kl. 19:00
Aabyhøj IF Viby IF (2) Aabyhøj Stadion
1 - 2
857243 ti
15-06 2021
Kl. 18:00
HSV Brabrand IF Skovvangsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

857187 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
FC Habesha Fuglebakken KFUM Århus (3) Skjoldhøjskolen
4 - 2
857238
on
16-06 2021
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (3) Brabrand IF Højlyngen
1 - 2
857244
19-06 2021
Kl. 13:00
Fuglebakken KFUM Århus (3) Viby IF (2) Højlyngen
0 - 3
857246
on
23-06 2021
Kl. 19:00
Aabyhøj IF BK 07 Aabyhøj Stadion
1 - 2
857245
to
24-06 2021
Kl. 19:00
FC Habesha IFSK Skjoldhøjskolen
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/

Nr. 1 rykker op i S3, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-5 og den bedste nr. 6 bliver i S4, de 35 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S5. Dette under forudsætning af, at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 4 hold klarer frisag fra 6. pladsen: Ølstrup GU - Resenbro UIF - Alslev BK - Midtals IF

Log ind