MENU

Herrer Serie 4 - Forår 2021, Pulje 67 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
777463
to
01-04 2021
Kl. 15:30
Vildbjerg SF FodboldHoldet Herning (1) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
5 - 1
777464
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
Ørnhøj/Abildå B1986 Aulum IF Ørnhøj Stadion
5 - 0
777466
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
Ølstrup GU Vorgod-Barde MOF Ølstrup Stadion
1 - 3
777465 ti
06-04 2021
Kl. 18:30
Ringkøbing IF Spjald IF Alkjær Stadion
5 - 0
777470
10-04 2021
Kl. 14:00
Ørnhøj/Abildå B1986 Ringkøbing IF Ørnhøj Stadion
1 - 1
777467
10-04 2021
Kl. 15:00
FodboldHoldet Herning (1) Ølstrup GU Holtbjerg Idrætsanlæg
0 - 3
777468
10-04 2021
Kl. 16:00
Spjald IF Vildbjerg SF Spjald Stadion
0 - 0
777469
11-04 2021
Kl. 11:00
Aulum IF Vorgod-Barde MOF Jakobsen og Blindkilde Arena, Kunstgræs
3 - 0
777475
fr
16-04 2021
Kl. 18:30
Vildbjerg SF Ørnhøj/Abildå B1986 Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
3 - 5
777477
fr
16-04 2021
Kl. 18:30
Spjald IF Ølstrup GU Spjald Stadion
0 - 1
777476 fr
16-04 2021
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Aulum IF Ringkøbing Kunstgræsbane
8 - 0
777474
18-04 2021
Kl. 14:00
Vorgod-Barde MOF FodboldHoldet Herning (1) Vorgod-Barde Stadion
4 - 1
777478
24-04 2021
Kl. 15:00
FodboldHoldet Herning (1) Aulum IF Holtbjerg Idrætsanlæg
1 - 2
777481
24-04 2021
Kl. 15:45
Ølstrup GU Ørnhøj/Abildå B1986 Ølstrup Stadion
3 - 1
777480
25-04 2021
Kl. 14:00
Spjald IF Vorgod-Barde MOF Spjald Stadion
1 - 1
777479
25-04 2021
Kl. 16:00
Ringkøbing IF Vildbjerg SF Ringkøbing Kunstgræsbane
2 - 3
777461
to
29-04 2021
Kl. 19:00
Aulum IF Ølstrup GU Jakobsen og Blindkilde Arena, Kunstgræs
2 - 1
777482
01-05 2021
Kl. 13:00
FodboldHoldet Herning (1) Spjald IF Holtbjerg Idrætsanlæg
1 - 6
777484
02-05 2021
Kl. 14:00
Ringkøbing IF Ølstrup GU Alkjær Stadion
2 - 1
777486
02-05 2021
Kl. 14:00
Vorgod-Barde MOF Ørnhøj/Abildå B1986 Vorgod-Barde Stadion
3 - 3
777483
ma
03-05 2021
Kl. 19:00
Aulum IF Vildbjerg SF REMA 1000 Park, Aulum
4 - 2
777488
fr
07-05 2021
Kl. 19:00
Vildbjerg SF Ølstrup GU Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
2 - 1
777489
08-05 2021
Kl. 16:00
Spjald IF Aulum IF Spjald Stadion
1 - 1
777490
09-05 2021
Kl. 17:00
Ringkøbing IF Vorgod-Barde MOF Ringkøbing Kunstgræsbane
0 - 2
777492 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Vildbjerg SF Vorgod-Barde MOF Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
1 - 0
777494
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Ørnhøj/Abildå B1986 Spjald IF Ørnhøj Stadion
4 - 2
777491
to
13-05 2021
Kl. 16:00
Ringkøbing IF FodboldHoldet Herning (1) Ringkøbing Kunstgræsbane
8 - 0
777495
15-05 2021
Kl. 15:00
FodboldHoldet Herning (1) Vildbjerg SF Holtbjerg Idrætsanlæg
0 - 4
777498
16-05 2021
Kl. 14:00
Vorgod-Barde MOF Ølstrup GU Vorgod-Barde Stadion
4 - 2
777496
ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Aulum IF Ørnhøj/Abildå B1986 REMA 1000 Park, Aulum
1 - 3
777497
ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Spjald IF Ringkøbing IF Spjald Stadion
1 - 3
777487
on
19-05 2021
Kl. 19:00
Ørnhøj/Abildå B1986 FodboldHoldet Herning (1) Ørnhøj Stadion
12 - 0
777502
fr
21-05 2021
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Ørnhøj/Abildå B1986 Ringkøbing Kunstgræsbane
0 - 0
777501
ma
24-05 2021
Kl. 14:00
Vorgod-Barde MOF Aulum IF Vorgod-Barde Stadion
3 - 3
777499
ma
24-05 2021
Kl. 14:00
Ølstrup GU FodboldHoldet Herning (1) Ølstrup Stadion
7 - 0
777505
fr
28-05 2021
Kl. 18:30
Aulum IF Ringkøbing IF REMA 1000 Park, Aulum
3 - 1
777504
29-05 2021
Kl. 14:00
Ørnhøj/Abildå B1986 Vildbjerg SF Ørnhøj Stadion
3 - 3
777503
29-05 2021
Kl. 15:00
FodboldHoldet Herning (1) Vorgod-Barde MOF Hammerum Kunstgræsbane 2
0 - 7
777507
29-05 2021
Kl. 15:45
Ølstrup GU Spjald IF Ølstrup Stadion
0 - 0
777493
ti
01-06 2021
Kl. 19:30
Ølstrup GU Aulum IF Ølstrup Stadion
1 - 1
777508
to
03-06 2021
Kl. 18:30
Aulum IF FodboldHoldet Herning (1) Jakobsen og Blindkilde Arena, Kunstgræs
10 - 0
777500
to
03-06 2021
Kl. 19:00
Vildbjerg SF Spjald IF Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
2 - 2
777509
05-06 2021
Kl. 15:30
Vildbjerg SF Ringkøbing IF Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
0 - 4
777510
06-06 2021
Kl. 14:00
Vorgod-Barde MOF Spjald IF Vorgod-Barde Stadion
7 - 0
777511
ma
07-06 2021
Kl. 19:30
Ørnhøj/Abildå B1986 Ølstrup GU Ørnhøj Stadion
3 - 0
777462
on
09-06 2021
Kl. 19:00
Spjald IF Ørnhøj/Abildå B1986 Spjald Stadion
1 - 2
777459
on
09-06 2021
Kl. 19:00
FodboldHoldet Herning (1) Ringkøbing IF Holtbjerg Idrætsanlæg
0 - 9
777460
on
09-06 2021
Kl. 19:00
Vorgod-Barde MOF Vildbjerg SF Vorgod-Barde Stadion
3 - 0
777512
fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Spjald IF FodboldHoldet Herning (1) Spjald Stadion
2 - 3
777513 fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Vildbjerg SF Aulum IF Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
2 - 2
777514
fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Ølstrup GU Ringkøbing IF Ølstrup Stadion
1 - 1
777515
fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Ørnhøj/Abildå B1986 Vorgod-Barde MOF Ørnhøj Stadion
1 - 2
777516
19-06 2021
Kl. 15:00
FodboldHoldet Herning (1) Ørnhøj/Abildå B1986 Holtbjerg Idrætsanlæg
0 - 11
777517
20-06 2021
Kl. 11:00
Ølstrup GU Vildbjerg SF Ølstrup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

777518
20-06 2021
Kl. 11:00
Aulum IF Spjald IF REMA 1000 Park, Aulum
UHT

Udehold taberdømt

777537
20-06 2021
Kl. 11:00
Vorgod-Barde MOF Ringkøbing IF Vorgod-Barde Stadion
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/

Nr. 1 rykker op i S3, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-5 og den bedste nr. 6 bliver i S4, de 35 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S5. Dette under forudsætning af, at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 4 hold klarer frisag fra 6. pladsen: Ølstrup GU - Resenbro UIF - Alslev BK - Midtals IF

Log ind