MENU

Herrer Serie 2 - Forår 2021, Pulje 22 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
644964
28-03 2021
Kl. 13:00
Kjellerup IF Oversidder Bjergets Idrætsanlæg
644969 ma
05-04 2021
Oversidder Brædstrup IF
644967
ma
05-04 2021
Kl. 13:30
Lemming IF Kjellerup IF Lemming Stadion
4 - 4
644968
ma
05-04 2021
Kl. 13:30
FC Silkeborg Silkeborg B Buskelund Kunstgræsbane
1 - 0
644966
ma
05-04 2021
Kl. 16:00
Funder GF Hammel GF Funder EL-VVS Service Arena
4 - 0
644971
10-04 2021
Kl. 12:00
Silkeborg B Funder GF Søholt Øst
4 - 1
644972
10-04 2021
Kl. 13:30
Kjellerup IF Brædstrup IF Kjellerup Kunstgræsbane
4 - 0
644973
10-04 2021
Kl. 13:30
Lemming IF FC Silkeborg Lemming Stadion
4 - 0
644970
11-04 2021
Kl. 13:00
Hammel GF Oversidder Hammel Stadion
644974
to
15-04 2021
Kl. 18:30
Brædstrup IF Hammel GF Brædstrup Stadion
1 - 4
644975
17-04 2021
Kl. 10:30
Funder GF Lemming IF Funder EL-VVS Service Arena
2 - 6
644977
18-04 2021
Oversidder Silkeborg B
644976
ma
19-04 2021
Kl. 19:00
FC Silkeborg Kjellerup IF Buskelund Kunstgræsbane
2 - 2
644963
on
21-04 2021
Kl. 19:00
Funder GF Brædstrup IF Funder EL-VVS Service Arena
2 - 2
644980
24-04 2021
Kl. 12:00
Silkeborg B Brædstrup IF Søholt Øst
3 - 3
644978
24-04 2021
Kl. 13:00
Hammel GF Kjellerup IF Hammel Kunstgræsbane
2 - 0
644979
24-04 2021
Kl. 16:00
FC Silkeborg Funder GF Hvinningdal Skole
8 - 3
644981
25-04 2021
Kl. 13:00
Lemming IF Oversidder Lemming Stadion
644962
on
28-04 2021
Kl. 19:00
Hammel GF FC Silkeborg Hammel Kunstgræsbane
3 - 4
644965
on
28-04 2021
Kl. 19:00
Silkeborg B Lemming IF Søholt Øst
0 - 5
644985
01-05 2021
Kl. 12:30
Brædstrup IF Lemming IF Brædstrup Stadion
1 - 3
644982
01-05 2021
Kl. 13:00
Hammel GF Silkeborg B Hammel Stadion
2 - 2
644984
02-05 2021
Oversidder FC Silkeborg
644983
ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Funder GF Kjellerup IF Funder EL-VVS Service Arena
1 - 3
644988
08-05 2021
Kl. 12:00
Silkeborg B Kjellerup IF Søholt Øst
2 - 5
644986
08-05 2021
Kl. 13:30
Lemming IF Hammel GF Lemming Stadion
2 - 2
644989
08-05 2021
Kl. 16:00
FC Silkeborg Brædstrup IF Buskelundskolen
1 - 1
644987
09-05 2021
Kl. 13:00
Funder GF Oversidder Funder EL-VVS Service Arena
644994
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Lemming IF Silkeborg B Lemming Stadion
10 - 2
644991
on
12-05 2021
Kl. 19:00
FC Silkeborg Hammel GF Buskelund Kunstgræsbane
4 - 0
644992
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Brædstrup IF Funder GF Brædstrup Stadion
1 - 4
644993 to
13-05 2021
Oversidder Kjellerup IF
644997
15-05 2021
Kl. 12:00
Silkeborg B FC Silkeborg Søholt Øst
2 - 5
644998
15-05 2021
Kl. 12:30
Brædstrup IF Oversidder Brædstrup Stadion
644995
15-05 2021
Kl. 13:00
Hammel GF Funder GF Hammel Kunstgræsbane
6 - 0
644996
ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Kjellerup IF Lemming IF Bjergets Idrætsanlæg
2 - 3
645452 ma
24-05 2021
Oversidder Hammel GF
645458
ma
24-05 2021
Kl. 12:30
Brædstrup IF Kjellerup IF Brædstrup Stadion
0 - 3
645459
ma
24-05 2021
Kl. 16:00
FC Silkeborg Lemming IF Buskelund Kunstgræsbane
2 - 2
645460
to
27-05 2021
Kl. 19:00
Hammel GF Brædstrup IF Hammel Kunstgræsbane
0 - 2
645462
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Kjellerup IF FC Silkeborg Kjellerup Kunstgræsbane
3 - 0
645461
29-05 2021
Kl. 13:30
Lemming IF Funder GF Lemming Stadion
4 - 5
645463
30-05 2021
Kl. 13:00
Silkeborg B Oversidder Søholt Øst
645464
fr
04-06 2021
Kl. 19:00
Kjellerup IF Hammel GF XL-BYG ARENA
1 - 1
645465
05-06 2021
Kl. 10:30
Funder GF FC Silkeborg Funder EL-VVS Service Arena
1 - 3
645466
05-06 2021
Kl. 12:30
Brædstrup IF Silkeborg B Brædstrup Stadion
3 - 4
645467
06-06 2021
Oversidder Lemming IF
645548
on
09-06 2021
Kl. 19:00
Lemming IF Brædstrup IF Lemming Stadion
6 - 1
645546
12-06 2021
Kl. 10:30
Kjellerup IF Funder GF XL-BYG ARENA
4 - 3
645468
12-06 2021
Kl. 12:00
Silkeborg B Hammel GF Søholt Øst
3 - 3
645547
13-06 2021
Kl. 13:00
FC Silkeborg Oversidder Hvinningdal Skole
645457
ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Funder GF Silkeborg B Funder EL-VVS Service Arena
2 - 1
645551
19-06 2021
Kl. 11:00
Kjellerup IF Silkeborg B XL-BYG ARENA
4 - 3
645552
19-06 2021
Kl. 13:30
Brædstrup IF FC Silkeborg Brædstrup Stadion
1 - 3
645549
19-06 2021
Kl. 13:30
Hammel GF Lemming IF Hammel Stadion
1 - 1
645550
19-06 2021
Kl. 13:30
Oversidder Funder GF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/

Nr. 1 rykker op i S1, nr. 2 spiller play-off, nr. 3 og og de 5 bedste nr. 4 bliver i S2, de 9 dårligste nr. 4 og de 5 bedste nr.  5 spiller play-off, de 9 dårligste nr. 5, samt nr. 6-8 rykker ned i S3. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 9 hold fra 4. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
IF Sæby Skjold - Nørresundby B - Nordvestmors BK - HOG Hinnerup - Hammel GF - Vejle FC - Erritsø GIF - Tjæreborg IF - Gråsten B.

Følgende hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Harken UGF - Mejrup GU - Aarhus Fremad - Galten fS - Ammitsbøl/Egtved.

Log ind