|
643229
|
to01-04 2021
|
13:30
|
|
|
Feldborg Savværk Arena
|
|
|
|
643231
|
ma05-04 2021
|
14:00
|
|
|
Idrætscenter Sunds Vest
|
|
|
|
|
643228
|
ti06-04 2021
|
18:00
|
|
|
Ørum Stadion, Tjele
|
|
|
|
|
643232
|
lø10-04 2021
|
14:00
|
|
|
Viborg FF´s anlæg
|
|
|
|
643233
|
lø10-04 2021
|
16:00
|
|
|
Skals Stadion
|
|
|
|
643318
|
lø10-04 2021
|
16:00
|
|
|
Feldborg Savværk Arena
|
|
|
|
|
643495
|
lø17-04 2021
|
13:00
|
|
|
Vestjysk Bank Arena, Bording
|
|
|
|
643320
|
lø17-04 2021
|
13:30
|
|
|
Ørum Stadion, Tjele
|
|
|
|
643319
|
lø17-04 2021
|
15:00
|
|
|
Egeris Idrætsanlæg
|
|
|
|
643881
|
lø17-04 2021
|
16:00
|
|
|
Idrætscenter Sunds Vest
|
|
|
|
|
643317
|
ti20-04 2021
|
19:00
|
|
|
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
|
|
|
|
643884
|
fr23-04 2021
|
19:00
|
|
|
Skals Stadion
|
|
|
|
643885
|
lø24-04 2021
|
13:30
|
|
|
Feldborg Savværk Arena
|
|
|
|
643882
|
lø24-04 2021
|
14:00
|
|
|
Viborg FF´s anlæg
|
|
|
|
643883
|
sø25-04 2021
|
13:00
|
|
|
Vestjysk Bank Arena, Bording
|
|
|
|
643225
|
on28-04 2021
|
19:00
|
|
|
Egeris Idrætsanlæg
|
|
|
|
643226
|
on28-04 2021
|
19:00
|
|
|
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
|
|
|
|
643227
|
on28-04 2021
|
19:00
|
|
|
Skals Stadion
|
|
|
|
643224
|
on28-04 2021
|
19:15
|
|
|
Viborg FF's Kunstgræsbane
|
|
|
|
643889
|
lø01-05 2021
|
13:00
|
|
|
Egeris Idrætsanlæg
|
|
|
|
643887
|
lø01-05 2021
|
14:00
|
|
|
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
|
|
|
|
643888
|
lø01-05 2021
|
16:00
|
|
|
Idrætscenter Sunds Vest
|
|
|
|
643886
|
sø02-05 2021
|
16:00
|
|
|
Viborg FF´s anlæg
|
|
|
|
643890
|
lø08-05 2021
|
13:30
|
|
|
Feldborg Savværk Arena
|
|
|
|
643891
|
lø08-05 2021
|
13:30
|
|
|
Ørum Stadion, Tjele
|
|
|
|
643896
|
ti11-05 2021
|
19:00
|
|
|
Idrætscenter Sunds Vest
|
|
|
|
643897
|
ti11-05 2021
|
19:00
|
|
|
Feldborg Savværk Arena
|
|
|
|
643895
|
on12-05 2021
|
19:00
|
|
|
Ørum Stadion, Tjele
|
|
|
|
643900
|
lø15-05 2021
|
16:00
|
|
|
Skals Stadion
|
|
|
|
643899
|
sø16-05 2021
|
14:00
|
|
|
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
|
|
|
|
643901
|
ti18-05 2021
|
19:00
|
|
|
Egeris Idrætsanlæg
|
|
|
|
643909
|
lø22-05 2021
|
13:00
|
|
|
Vestjysk Bank Arena, Bording
|
|
|
|
643902
|
ma24-05 2021
|
14:00
|
|
|
Idrætscenter Sunds Vest
|
|
|
|
643903
|
ti25-05 2021
|
19:00
|
|
|
Ørum Stadion, Tjele
|
|
|
|
643894
|
to27-05 2021
|
19:00
|
|
|
Vestjysk Bank Arena, Bording
|
|
|
|
643995
|
fr28-05 2021
|
19:00
|
|
|
Feldborg Savværk Arena
|
|
|
|
644052
|
fr28-05 2021
|
19:00
|
|
|
Skals Stadion
|
|
|
|
644037
|
lø29-05 2021
|
14:00
|
|
|
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
|
|
|
|
643230
|
ti01-06 2021
|
19:00
|
|
|
Vestjysk Bank Arena, Bording
|
|
|
|
643898
|
on02-06 2021
|
19:15
|
|
|
Viborg FF´s anlæg
|
|
|
|
644118
|
fr04-06 2021
|
19:00
|
|
|
Egeris Idrætsanlæg
|
|
|
|
644119
|
lø05-06 2021
|
13:00
|
|
|
Idrætscenter Sunds Vest
|
|
|
|
644055
|
lø05-06 2021
|
14:00
|
|
|
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
|
|
|
|
644093
|
sø06-06 2021
|
13:00
|
|
|
Ørum Stadion, Tjele
|
|
|
|
643892
|
ti08-06 2021
|
19:00
|
|
|
Skals Stadion
|
|
|
|
643954
|
ti08-06 2021
|
19:15
|
|
|
Viborg FF´s anlæg
|
|
|
|
643904
|
to10-06 2021
|
19:00
|
|
|
Egeris Idrætsanlæg
|
|
|
|
644120
|
fr11-06 2021
|
19:00
|
|
|
Skals Stadion
|
|
|
|
644122
|
fr11-06 2021
|
19:00
|
|
|
Vestjysk Bank Arena, Bording
|
|
|
|
644121
|
lø12-06 2021
|
13:30
|
|
|
Ørum Stadion, Tjele
|
|
|
|
644123
|
lø12-06 2021
|
13:30
|
|
|
Feldborg Savværk Arena
|
|
|
|
643893
|
ti15-06 2021
|
19:00
|
|
|
Vestjysk Bank Arena, Bording
|
|
|
|
644124
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
Viborg FF´s anlæg
|
|
|
|
644125
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
Idrætscenter Sunds Vest
|
|
|
|
644127
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
Egeris Idrætsanlæg
|
|
|
|
644126
|
lø19-06 2021
|
14:00
|
|
|
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
|
UHT
|
|
Nr. 1 rykker op i S1, nr. 2 spiller play-off, nr. 3 og og de 5 bedste nr. 4 bliver i S2, de 9 dårligste nr. 4 og de 5 bedste nr. 5 spiller play-off, de 9 dårligste nr. 5, samt nr. 6-8 rykker ned i S3. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 9 hold fra 4. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.IF Sæby Skjold - Nørresundby B - Nordvestmors BK - HOG Hinnerup - Hammel GF - Vejle FC - Erritsø GIF - Tjæreborg IF - Gråsten B.
Harken UGF - Mejrup GU - Aarhus Fremad - Galten fS - Ammitsbøl/Egtved.