MENU

U13 Drenge C (08) 8M, Pulje 42 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
565093
ti
13-04 2021
Kl. 17:30
Ørnhøj/Abildå B1986 Lem B Ørnhøj Stadion
1 - 5
565094 ti
13-04 2021
Kl. 18:00
Holmsland GU BFH Holmsland Hallen
1 - 3
565092 ti
13-04 2021
Kl. 18:00
Hover/Ølstrup DJB Fjelstervang Ølstrup Stadion
0 - 4
565102
ma
19-04 2021
Kl. 18:00
Lem B Holmsland GU Lem Hallen
2 - 0
565097 ti
20-04 2021
Kl. 18:30
BFH Hover/Ølstrup Rækkermølle Stadion
11 - 1
565174 to
22-04 2021
Kl. 18:00
DJB Fjelstervang Ørnhøj/Abildå B1986 Videbæk Stadion
3 - 1
565178 ti
27-04 2021
Kl. 17:30
Ørnhøj/Abildå B1986 BFH Ørnhøj Stadion
0 - 3
565177 ti
27-04 2021
Kl. 18:00
Hover/Ølstrup Holmsland GU Hover UIF's Anlæg
3 - 5
565179
to
29-04 2021
Kl. 18:00
DJB Fjelstervang Lem B Vorgod-Barde Stadion
3 - 5
565180
ti
04-05 2021
Kl. 18:00
Hover/Ølstrup Lem B Ølstrup Stadion
4 - 8
565186 ti
04-05 2021
Kl. 18:00
Holmsland GU Ørnhøj/Abildå B1986 Holmsland Hallen
3 - 1
565181 ti
04-05 2021
Kl. 18:30
BFH DJB Fjelstervang Rækkermølle Stadion
5 - 0
565193
ma
10-05 2021
Kl. 18:00
Lem B BFH Lem Hallen
2 - 1
565187 ti
11-05 2021
Kl. 17:30
Ørnhøj/Abildå B1986 Hover/Ølstrup Ørnhøj Stadion
4 - 2
565194 ti
11-05 2021
Kl. 18:00
DJB Fjelstervang Holmsland GU Videbæk Stadion
6 - 6
566081
ma
17-05 2021
Kl. 18:00
Lem B Ørnhøj/Abildå B1986 Lem Hallen
4 - 4
566080 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
BFH Holmsland GU Rækkermølle Stadion
3 - 4
566082 to
20-05 2021
Kl. 18:00
DJB Fjelstervang Hover/Ølstrup Vorgod-Barde Stadion
12 - 3
566083 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Hover/Ølstrup BFH Hover UIF's Anlæg
2 - 12
566084 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Ørnhøj/Abildå B1986 DJB Fjelstervang Ørnhøj Stadion
7 - 1
566085
ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Holmsland GU Lem B Holmsland Hallen
4 - 8
566087
ma
31-05 2021
Kl. 18:00
Lem B DJB Fjelstervang Lem Hallen
4 - 4
566088 ti
01-06 2021
Kl. 18:00
Holmsland GU Hover/Ølstrup Holmsland Hallen
8 - 0
566086 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
BFH Ørnhøj/Abildå B1986 Rækkermølle Stadion
10 - 1
566090
ma
07-06 2021
Kl. 18:00
Lem B Hover/Ølstrup Lem Hallen
9 - 2
566089 ti
08-06 2021
Kl. 17:30
Ørnhøj/Abildå B1986 Holmsland GU Ørnhøj Stadion
0 - 6
566091 to
10-06 2021
Kl. 18:00
DJB Fjelstervang BFH Videbæk Stadion
1 - 3
566094 ti
15-06 2021
Kl. 18:00
Holmsland GU DJB Fjelstervang Holmsland Hallen
6 - 9
566092 ti
22-06 2021
Kl. 18:00
Hover/Ølstrup Ørnhøj/Abildå B1986 Hover UIF's Anlæg
3 - 2
566093
ti
22-06 2021
Kl. 18:00
BFH Lem B Rækkermølle Stadion
3 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
BEÆRK at denne række afvikles som almindelige 8-mands kampe på en halv 11-mands bane!

Spilleregler 8:8
Regionsfinaler søndag 20. juni
Fleksibel spilleform

Der skal udfyldes elektronisk holdkort i denne række via DBU's Fodbold APP eller på www.dbujylland.dk - "Mit DBU" - HUSK at der også skal påføres officials. Kontakt din klub såfremt du ikke har fået tildelt brugernavn og adgangskode.

Hjemmeholdet er ansvarlige for registrering af kampens resultat via DBU’s Fodbold App eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk.

Dommerkode 01 - her påsætter DBU Jylland neutrale dommere – udgiften afholdes af hjemmeholdet.
Dommerkode 03 - er døm-selv-kampe hvor hjemmeholdet stiller en lokal dommer.

Log ind