MENU

U14 Piger/11 (2007) - DBU Jylland Pokal (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
918314
1 to
10-09 2020
Kl. 18:30
Brønderslev IF (L2/931) Skibsby-Højene IF (L2/901) Arena Kop & Kande
3 - 1
918315
1 to
10-09 2020
Kl. 18:30
Støvring IF (L3/912) IF Skjold Sæby (L2/931) Støvring Stadion
2 - 3
918316 1 to
10-09 2020
Kl. 18:30
FC Silkeborg (L3/944) KLG (L2/902) Buskelundskolen
1 - 0
918317
1 to
10-09 2020
Kl. 18:30
Vinding SF (L3/917) Kolding B (L1B/926) Vinding Stadion
7 - 8
918318 1 to
10-09 2020
Kl. 18:30
FC Skanderborg (L3/945) Hedensted IF (L2/904) team.blue arena
UHT

Udehold taberdømt

918319
1 to
10-09 2020
Kl. 18:30
VSK Aarhus/Lystrup IF (L2/915) Romalt IF (L2/933) Vejlby/Risskov Centret
1 - 4
209876 2 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Fyrkat Q (L1B/925) Viborg Q (L1B/925) DS Arena - Kunstgræs
2 - 0
209873
2 to
01-10 2020
Kl. 17:00
Kolding B (L1B/926) KoldingQ (L1A/921) Mosevej Sportsplads
0 - 4
209872
2 to
01-10 2020
Kl. 17:30
FC Silkeborg (L3/944) Silkeborg IF Q (L1B/925) Buskelundskolen
0 - 12
242089
2 to
01-10 2020
Kl. 17:30
IF Skjold Sæby (L2/931) Fortuna Hjørring (L1B/925) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
1 - 5
242090
2 to
01-10 2020
Kl. 17:30
Brønderslev IF (L2/931) AaB (L1A/921) Arena Kop & Kande
0 - 14
242091 2 to
01-10 2020
Kl. 17:30
Hørning IF (L3/915) IF Lyseng (L1A/921) Højbo Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

242092
2 to
01-10 2020
Kl. 17:30
FC Skanderborg (L3/945) FC Horsens (L1B/926) team.blue arena
7 - 8
209875
2 to
01-10 2020
Kl. 18:30
FC Thy Piger (L1B/925) Vildbjerg/Ikast (L1A/921) Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
5 - 1
209874
2 ma
26-10 2020
Kl. 18:30
Tarp B (L1A/921) Fredericia KF (L1A/921) Bryndumvej Idrætshal
5 - 4
692310
3
15-11 2020
Kl. 14:00
Romalt IF (L2/933) AaB (L1A/921) XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
0 - 12
692322
3
15-11 2020
Kl. 14:00
FC Horsens (L1B/926) Tarp B (L1A/921) Designa Kunstgræs
2 - 4
692323
3
15-11 2020
Kl. 14:00
Silkeborg IF Q (L1B/925) IF Lyseng (L1A/921) Søholt Idrætsanlæg
1 - 3
692308 3
28-03 2021
Kl. 10:00
FC Thy Piger (L1B/925) FC Salling (L1B/925) Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
1 - 2
692309
3 on
14-04 2021
Kl. 17:30
Fyrkat Q (L1B/925) Fortuna Hjørring (L1B/925) DS Arena - Kunstgræs
1 - 5
692319
3 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Varde IF (L1A/921) KoldingQ (L1A/921) Sydbank Stadion
2 - 3
435919
4 to
22-04 2021
Kl. 18:30
AaB (L1A/921) IF Lyseng (L1A/921) AaB's Anlæg
0 - 2
435921
4 to
22-04 2021
Kl. 19:00
FC Salling (L1B/925) Fortuna Hjørring (L1B/925) Egeris Idrætsanlæg
4 - 2
530874
5 to
06-05 2021
Kl. 19:00
FC Salling (L1B/925) IF Lyseng (L1A/921) Egeris Idrætsanlæg
0 - 5
530875
5 on
26-05 2021
Kl. 18:00
Tarp B (L1A/921) KoldingQ (L1A/921) Veldtofte Idrætspark
6 - 5
239232
6 to
03-06 2021
Kl. 19:00
IF Lyseng (L1A/921) Tarp B (L1A/921) JYSK Park (kunstgræs)
4 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Læs mere om pokalturneringen her

 

Log ind