U14 Piger/11 (2007) - DBU Jylland Pokal (2021)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
918314
to10-09 2020
18:30 Brønderslev IF (L2/931) Skibsby-Højene IF (L2/901) Arena Kop & Kande (Brønderslev)
3
-
1
10. sep 2020
18:30
Brønderslev IF (L2/931)
3
Skibsby-Højene IF (L2/901)
1
918315
to10-09 2020
18:30 Støvring IF (L3/912) IF Skjold Sæby (L2/931) Støvring Stadion
2
-
3
10. sep 2020
18:30
Støvring IF (L3/912)
2
IF Skjold Sæby (L2/931)
3
918316
to10-09 2020
18:30 FC Silkeborg (L3/944) KLG (L2/902) Buskelundskolen
1
-
0
10. sep 2020
18:30
FC Silkeborg (L3/944)
1
KLG (L2/902)
0
918317
to10-09 2020
18:30 Vinding SF (L3/917) Kolding B (L1B/926) Vinding Stadion
7
-
8
10. sep 2020
18:30
Vinding SF (L3/917)
7
Kolding B (L1B/926)
8
918318
to10-09 2020
18:30 FC Skanderborg (L3/945) Hedensted IF (L2/904) team.blue arena
UHT
10. sep 2020
18:30
FC Skanderborg (L3/945)
Hedensted IF (L2/904)
UHT
918319
to10-09 2020
18:30 VSK Aarhus/Lystrup IF (L2/915) Romalt IF (L2/933) Vejlby/Risskov Centret
1
-
4
10. sep 2020
18:30
VSK Aarhus/Lystrup IF (L2/915)
1
Romalt IF (L2/933)
4
209876
on30-09 2020
19:00 Fyrkat Q (L1B/925) Viborg Q (L1B/925) DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
2
-
0
30. sep 2020
19:00
Fyrkat Q (L1B/925)
2
Viborg Q (L1B/925)
0
209873
to01-10 2020
17:00 Kolding B (L1B/926) KoldingQ (L1A/921) Mosevej Sportsplads
0
-
4
01. okt 2020
17:00
Kolding B (L1B/926)
0
KoldingQ (L1A/921)
4
209872
to01-10 2020
17:30 FC Silkeborg (L3/944) Silkeborg IF Q (L1B/925) Buskelundskolen
0
-
12
01. okt 2020
17:30
FC Silkeborg (L3/944)
0
Silkeborg IF Q (L1B/925)
12
242089
to01-10 2020
17:30 IF Skjold Sæby (L2/931) Fortuna Hjørring (L1B/925) Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
1
-
5
01. okt 2020
17:30
IF Skjold Sæby (L2/931)
1
Fortuna Hjørring (L1B/925)
5
242090
to01-10 2020
17:30 Brønderslev IF (L2/931) AaB (L1A/921) Arena Kop & Kande (Brønderslev)
0
-
14
01. okt 2020
17:30
Brønderslev IF (L2/931)
0
AaB (L1A/921)
14
242091
to01-10 2020
17:30 Hørning IF (L3/915) IF Lyseng (L1A/921) Højbo Stadion
HHT
01. okt 2020
17:30
Hørning IF (L3/915)
IF Lyseng (L1A/921)
HHT
242092
to01-10 2020
17:30 FC Skanderborg (L3/945) FC Horsens (L1B/926) team.blue arena
7
-
8
01. okt 2020
17:30
FC Skanderborg (L3/945)
7
FC Horsens (L1B/926)
8
209875
to01-10 2020
18:30 FC Thy Piger (L1B/925) Vildbjerg/Ikast (L1A/921) Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
5
-
1
01. okt 2020
18:30
FC Thy Piger (L1B/925)
5
Vildbjerg/Ikast (L1A/921)
1
209874
ma26-10 2020
18:30 Tarp B (L1A/921) Fredericia KF (L1A/921) Bryndumvej Idrætshal
5
-
4
26. okt 2020
18:30
Tarp B (L1A/921)
5
Fredericia KF (L1A/921)
4
692310
15-11 2020
14:00 Romalt IF (L2/933) AaB (L1A/921) XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
0
-
12
15. nov 2020
14:00
Romalt IF (L2/933)
0
AaB (L1A/921)
12
692322
15-11 2020
14:00 FC Horsens (L1B/926) Tarp B (L1A/921) Designa Kunstgræs 1
2
-
4
15. nov 2020
14:00
FC Horsens (L1B/926)
2
Tarp B (L1A/921)
4
692323
15-11 2020
14:00 Silkeborg IF Q (L1B/925) IF Lyseng (L1A/921) Søholt Idrætsanlæg
1
-
3
15. nov 2020
14:00
Silkeborg IF Q (L1B/925)
1
IF Lyseng (L1A/921)
3
692308
28-03 2021
10:00 FC Thy Piger (L1B/925) FC Salling (L1B/925) Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
1
-
2
28. mar 2021
10:00
FC Thy Piger (L1B/925)
1
FC Salling (L1B/925)
2
692309
on14-04 2021
17:30 Fyrkat Q (L1B/925) Fortuna Hjørring (L1B/925) DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
1
-
5
14. apr 2021
17:30
Fyrkat Q (L1B/925)
1
Fortuna Hjørring (L1B/925)
5
692319
on21-04 2021
18:30 Varde IF (L1A/921) KoldingQ (L1A/921) Vestjysk Bank Stadion (Varde)
2
-
3
21. apr 2021
18:30
Varde IF (L1A/921)
2
KoldingQ (L1A/921)
3
435919
to22-04 2021
18:30 AaB (L1A/921) IF Lyseng (L1A/921) AaB's Anlæg
0
-
2
22. apr 2021
18:30
AaB (L1A/921)
0
IF Lyseng (L1A/921)
2
435921
to22-04 2021
19:00 FC Salling (L1B/925) Fortuna Hjørring (L1B/925) Egeris Idrætsanlæg
4
-
2
22. apr 2021
19:00
FC Salling (L1B/925)
4
Fortuna Hjørring (L1B/925)
2
530874
to06-05 2021
19:00 FC Salling (L1B/925) IF Lyseng (L1A/921) Egeris Idrætsanlæg
0
-
5
06. maj 2021
19:00
FC Salling (L1B/925)
0
IF Lyseng (L1A/921)
5
530875
on26-05 2021
18:00 Tarp B (L1A/921) KoldingQ (L1A/921) Veldtofte Idrætspark
6
-
5
26. maj 2021
18:00
Tarp B (L1A/921)
6
KoldingQ (L1A/921)
5
239232
to03-06 2021
19:00 IF Lyseng (L1A/921) Tarp B (L1A/921) JYSK Park (kunstgræs)
4
-
1
03. jun 2021
19:00
IF Lyseng (L1A/921)
4
Tarp B (L1A/921)
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Læs mere om pokalturneringen her

 

Log ind