MENU

U15 Drenge/11 (2006) - DBU Jylland Pokal (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
916578 1 ma
24-08 2020
Kl. 18:30
Jelling fS (L3/526) Kolding B (L3/528) Jelling Stadion (Kunstgræs)
6 - 0
916575 1 to
27-08 2020
Kl. 18:30
Esbjerg IF 92 (L4/539) Jerne IF (L3/527) Skibhøj Anlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

916577
1 to
27-08 2020
Kl. 18:30
Erritsø GIF (L5/559) Bredballe IF (L3/526) EIC - Erritsø Idrætscenter
4 - 6
916580 1 to
27-08 2020
Kl. 18:30
SIF Assentoft (L4/536) Alliancen IF (L4/535) Assentoft Stadion
1 - 0
916583
1 to
27-08 2020
Kl. 18:30
Lystrup-Virup (L3/522) Ry Fodbold (L3/525) Lystrup Idrætsanlæg
5 - 2
915700
1 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Team Østvendsyssel (L3/521) IF Skjold Sæby (L3/521) Hjallerup Stadion / Klubhus
5 - 2
915701 1 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Aars IK (L4/532) Svenstrup-Godthåb IF (L3/522) Sondrup Park (Aars)
3 - 6
915704 1 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Skærbæk Ungdoms B (L4/540) Sønderborg Boldklub (L3/528) Skærbæk Fritidscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

915708 1 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
HTS (L4/534) Helle FC (L3/527) Tistrup Stadion
2 - 3
916579
1 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Odder IGF (L3/525) Horsens Nord (L3/526) Spektrum Odder
4 - 1
916582 1 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Kolt/Hasselager IF (L5/562) Hørning IF (L3/525) SuperBrugsen Kolt Park
1 - 3
915702
1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Løgstrup IF (L4/535) Spøttrup Motion & Sport (L4/533) Seier Park, Løgstrup
3 - 7
915703 1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
FC Silkeborg (L4/537) Vildbjerg SF (L3/523) Buskelundskolen
2 - 1
916576 1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
SGI/SSK (L3/527) Vojens BI (L3/528) Guldager Idrætscenter
8 - 0
916574
1 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Andrup IF (L5/560) Varde IF (L3/527) Skads Skole
0 - 4
916581 1 to
17-09 2020
Kl. 17:45
Hammel GF (L3/525) HOG Hinnerup (L3/524) Hammel Stadion
10 - 9
172148
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Skibsby-Højene IF (L3/521) Hjørring FK (L2A/513) Højene Hallen
0 - 6
172167
2 fr
18-09 2020
Kl. 18:00
Helle FC (L3/527) Aabenraa BK (L2A/514) Næsbjerg Idrætsanlæg
2 - 7
172152
2 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
SIF Assentoft (L4/536) Hobro IK (L1/Fyn) Assentoft Stadion
1 - 3
172154
2 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
FC Salling (L2A/513) Thisted FC (L1/Fyn) Egeris Idrætsanlæg
2 - 4
172155
2 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
Skjern GF (L2B/Fyn) Ringkøbing IF (L2A/513) Skjern Idrætspark
3 - 2
172156 2 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
FC Silkeborg (L4/537) Sejs/Svejbæk IF (L3/525) Buskelundskolen
1 - 2
172162
2 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
Bredballe IF (L3/526) Vinding SF (L2B/Fyn) BAUHAUS Park - Hældager
3 - 4
172164 2 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
FC Fredericia (L2B/Fyn) Hedensted IF (L2A/514) KFUM Parken
HHT

Hjemmehold taberdømt

172168
2 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
Jerne IF (L3/527) Varde IF (L3/527) Veldtofte Idrætspark
10 - 3
172159
2 to
24-09 2020
Kl. 18:00
Odder IGF (L3/525) FC Skanderborg (L1/Fyn) Spektrum Odder
2 - 3
172161
2
26-09 2020
Kl. 18:30
Helsted Fremad IF (L2B/515) HEI (L2A/514) Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
0 - 2
172158 2 ti
29-09 2020
Kl. 17:30
Lystrup-Virup (L3/522) Aabyhøj IF (L2B/515) Lystrup Idrætsanlæg
2 - 1
172165
2 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Sønderborg Boldklub (L3/528) Kolding IF (L1/Fyn) SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
0 - 11
172157
2 ma
05-10 2020
Kl. 18:45
Hammel GF (L3/525) VSK Aarhus (L2A/514) Hammel Kunstgræsbane
0 - 1
172149 2 ti
06-10 2020
Kl. 18:00
Team Østvendsyssel (L3/521) Bangsbo Freja (L2A/513) Hjallerup Kunstgræsbane
1 - 2
172160
2
18-10 2020
Kl. 12:00
Hørning IF (L3/525) IF Lyseng (L2A/514) Højbo Stadion
1 - 10
172163
2
18-10 2020
Kl. 16:00
Jelling fS (L3/526) FC Kolding Nord (L2B/Fyn) Jelling Stadion (Kunstgræs)
0 - 1
172153
2 ma
26-10 2020
Kl. 18:00
Spøttrup Motion & Sport (L4/533) Viborg FF (L3/523) Sparekassen Balling Hallen
1 - 2
172166 2 on
28-10 2020
Kl. 19:00
SGI/SSK (L3/527) FC Sønderborg (L2A/514) Guldager Idrætscenter
3 - 2
172151 2 to
29-10 2020
Kl. 18:15
Svenstrup-Godthåb IF (L3/522) Brønderslev IF (L2B/515) Kunstgræsbane Svenstrup J
3 - 2
172150 2 ma
02-11 2020
Kl. 19:00
Aalborg KFUM (L2B/515) Vejgaard B (L2A/513) Aal. KFUM Kunstgræs
6 - 5
821396 3 ti
17-11 2020
Kl. 17:00
Skjern GF (L2B/Fyn) Esbjerg fB (Liga) Skjern Idrætspark
0 - 4
825701
3 ti
17-11 2020
Kl. 17:00
AGF (Liga) AC Horsens (Liga) AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 0
825714
3 ti
17-11 2020
Kl. 17:00
VSK Aarhus (L2A/514) FC Skanderborg (L1/Fyn) VSK Aarhus
0 - 5
825697
3 ti
17-11 2020
Kl. 18:00
Vinding SF (L2B/Fyn) Hedensted IF (L2A/514) Vinding Kunstgræsbane
5 - 3
825699
3 ti
17-11 2020
Kl. 19:15
FK Viborg (L1/Fyn) FC Midtjylland (Liga) Viborg FF´s anlæg
3 - 4
825695
3 ti
17-11 2020
Kl. 19:30
Aalborg KFUM (L2B/515) AaB (Liga) Aal. KFUM Kunstgræs
0 - 5
825698
3 on
18-11 2020
Kl. 18:15
Lystrup-Virup (L3/522) IF Lyseng (L2A/514) Invita Park Kunstgræs, Skæring
1 - 4
821397 3 ti
01-12 2020
Kl. 17:30
SGI/SSK (L3/527) SønderjyskE (Liga) Guldager IC Kunstgræbane
0 - 4
821398 3 to
03-12 2020
Kl. 18:30
Sejs/Svejbæk IF (L3/525) Silkeborg IF (Liga) JYSK Park (kunstgræs)
0 - 5
825813 3 ti
08-12 2020
Kl. 19:30
HEI (L2A/514) Randers Freja FC (Liga) Invita Park Kunstgræs, Skæring
3 - 1
820722
3 on
09-12 2020
Kl. 19:00
Viborg FF (L3/523) Thisted FC (L1/Fyn) Viborg FF´s anlæg
0 - 2
821399
3 to
10-12 2020
Kl. 19:00
Svenstrup-Godthåb IF (L3/522) Hjørring FK (L2A/513) Kunstgræsbane Svenstrup J
1 - 2
940205 4 ti
13-04 2021
Kl. 18:00
FC Midtjylland (Liga) AaB (Liga) EDC Arena – Ikast (kunst)
6 - 5
825694
3 ti
13-04 2021
Kl. 19:00
Bangsbo Freja (L2A/513) Hobro IK (L1/Fyn) Kunstgræsbane Bjerget (Bangsbo)-Jyske Bank Arena
1 - 2
825696
3 on
14-04 2021
Kl. 19:00
Aabenraa BK (L2A/514) Kolding IF (L1/Fyn) Aabenraa Kunstgræsbane
1 - 3
825700
3 on
14-04 2021
Kl. 19:00
FC Kolding Nord (L2B/Fyn) Vejle B (Liga) Fynske Bank KunstNord
0 - 2
940202
4 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Hjørring FK (L2A/513) Thisted FC (L1/Fyn) Hjørring IF's Anlæg
2 - 3
940206
4 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Jerne IF (L3/527) IF Lyseng (L2A/514) Jerne Stadion
2 - 3
940207
4 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Kolding IF (L1/Fyn) SønderjyskE (Liga) Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2 - 1
940208
4 ti
27-04 2021
Kl. 18:00
Vinding SF (L2B/Fyn) Vejle B (Liga) Vinding Kunstgræsbane
1 - 2
940203
4 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
HEI (L2A/514) Hobro IK (L1/Fyn) Invita Arena, Skæring
5 - 7
940204 4 on
28-04 2021
Kl. 18:00
Silkeborg IF (Liga) AGF (Liga) Søholt Idrætsanlæg
3 - 1
418409 5 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Thisted FC (L1/Fyn) FC Midtjylland (Liga) Thisted Kunstgræsbane
1 - 4
418411
5 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
IF Lyseng (L2A/514) Silkeborg IF (Liga) Lyseng Idrætspark
0 - 9
940209
4 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
FC Skanderborg (L1/Fyn) Esbjerg fB (Liga) team.blue arena
0 - 5
418410
5 on
05-05 2021
Kl. 18:00
Hobro IK (L1/Fyn) Vejle B (Liga) DS Arena - Græsbane
3 - 1
418412
5 on
12-05 2021
Kl. 19:15
Kolding IF (L1/Fyn) Esbjerg fB (Liga) Metropolis Arena (kunst)
8 - 6
490495 6 on
26-05 2021
Kl. 17:30
FC Midtjylland (Liga) Silkeborg IF (Liga) Ikast FC Stadion Allé
1 - 3
490494
6 to
27-05 2021
Kl. 19:00
Hobro IK (L1/Fyn) Kolding IF (L1/Fyn) DS Arena - Græsbane
2 - 1
240342 7 to
24-06 2021
Kl. 20:15
Hobro IK (L1/Fyn) Silkeborg IF (Liga) JYSK Park (kunstgræs)
0 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Læs mere om pokalturneringen her

Log ind