MENU

DBU Jylland Pokal U14 Drenge/11 (2006) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
629118
1 ma
19-08 2019
Kl. 18:00
Sunds IF (L5/668) Ikast FC (L3/623) Idrætscenter Sunds Vest
1 - 6
628979
1 on
21-08 2019
Kl. 17:30
Blåbjerg (L5/678) Jerne IF (L4/650) Outrup Idrætscenter
1 - 6
629110
1 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Ry Fodbold (L4/648) Horsens Nord (L3/625) INOX Park
6 - 5
628980
1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (L4/650) SGI/SSK (L3/626) Vitaskolen Esbjerg
2 - 8
629108 1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
Grindsted GIF (L4/645) Varde IF (L3/626) Lynghallen
1 - 2
629109 1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
Jelling fS (L3/625) SUB Sønderborg Inter (L3/627) Givskud Kunstgræs
8 - 0
629114 1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
Hammel GF (L4/643) Vorup FB (L3/624) Hammel Stadion
UHT

Udehold taberdømt

629116 1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
Bredballe IF (L3/627) Hornslet IF (L3/624) Sunset Park, Hældager
7 - 0
629117 1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
MorsØ FC (L5/665) Viborg FF (L4/643) Morsø Multipark
6 - 5
629120
1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
IK Rosendal (L5/664) Aars IK (L3/622) Rosendal Stadion
0 - 5
629121
1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (L4/641) IF Skjold Sæby (L3/621) Højene Hallen
1 - 0
629122 1 to
22-08 2019
Kl. 19:00
Svenstrup-Godthåb IF (L3/622) Brønderslev IF (L3/621) Svenstrup Stadion
0 - 4
629112
1 ma
26-08 2019
Kl. 18:00
Silkeborg KFUM (L4/648) Sejs/Svejbæk IF (L3/623) Søholt Idrætspark
3 - 0
629115 1 on
28-08 2019
Kl. 19:00
Viby IF (L2B/613) Skibet IF (L3/627) Viby Idrætspark
5 - 0
629111 1 to
29-08 2019
Kl. 19:00
Kolding B (L3/627) Hatting-Torsted Fodbold (L3/625) Mosevej Sportsplads
2 - 5
629113 1 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Hørning IF (L3/623) HOG Hinnerup (L3/624) Højbo Stadion
5 - 1
151448
2 to
19-09 2019
Kl. 18:00
Varde IF (L3/626) Skjern GF (L2/612) Sydbank Stadion
0 - 3
629119 1 ma
23-09 2019
Kl. 18:00
Rødkærsbro IF (L5/667) Herning KFUM (L5/668) Rødkærsbrohallen
5 - 1
151463 2 ti
24-09 2019
Kl. 18:00
Kolind/Perstrup IF (L2/613) Randers Freja (L1/601) KPI's Klubhus
0 - 4
151450 2 ti
24-09 2019
Kl. 19:15
FC Sønderborg (L2A/612) Haderslev FK (L1/602) Sønderborg Stadion
3 - 0
151462
2 on
25-09 2019
Kl. 18:00
FC Skanderborg (L2A/612) IF Lyseng (L2(613) Ry Fodbold Kunstgræsbane
5 - 1
151460 2 on
25-09 2019
Kl. 18:00
Viby IF (L2B/613) VSK Aarhus (L2/613) Viby Idrætspark
2 - 0
149954
2 on
25-09 2019
Kl. 19:00
Aalborg KFUM (L2/611) Helsted Fremad IF (L2/613) Aal. KFUM Kunstgræs
2 - 3
151444
2 to
26-09 2019
Kl. 17:45
MorsØ FC (L5/665) FC Salling (L2A/611) Morsø Multipark
1 - 9
151445 2 to
26-09 2019
Kl. 18:00
FS Holstebro (L2/612) Herning Fremad (L1/601) Idrætscenter Vest
3 - 7
151337 2 to
26-09 2019
Kl. 18:00
Ikast FC (L3/623) Ringkøbing IF (L2/612) Ikast FC Stadion Allé
3 - 2
149952
2 to
26-09 2019
Kl. 18:00
Skibsby-Højene IF (L4/641) Bangsbo Freja (L2/611) Højene Hallen
2 - 3
151449 2 to
26-09 2019
Kl. 18:00
SGI/SSK (L3/626) Esbjerg fB (L1/Fyn) Guldager Idrætscenter
1 - 5
151459 2 to
26-09 2019
Kl. 18:00
Hatting-Torsted Fodbold (L3/625) FC Fredericia (L2/Fyn) Hatting Stadion
0 - 3
151461
2 to
26-09 2019
Kl. 18:30
Silkeborg KFUM (L4/648) Silkeborg IF (L1/601) JYSK Park (kunstgræs)
1 - 21
149953 2 ti
01-10 2019
Kl. 17:30
Aalborg Freja (L2/611) AaB (L1/601) Frejaparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

151458
2 ti
01-10 2019
Kl. 18:00
Jelling fS (L3/625) Kolding IF (L1/Fyn) Givskud Kunstgræs
0 - 1
151453
2 on
02-10 2019
Kl. 17:45
Aabyhøj IF (L2/613) AGF, Aarhus (L1/601) Aabyhøj Stadion
0 - 10
151457
2 on
02-10 2019
Kl. 18:00
Hørning IF (L3/623) HEI (L2A/612) Højbo Stadion
0 - 7
151456 2 on
02-10 2019
Kl. 18:30
Vinding SF (L2/Fyn) Vejle B (L1/Fyn) Vinding Kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

151447
2 to
03-10 2019
Kl. 17:30
Rødkærsbro IF (L5/667) Vildbjerg SF (L2/612) Rødkærsbrohallen
1 - 11
151451
2 to
03-10 2019
Kl. 19:05
Jerne IF (L4/650) AabK/TIF (L2/Fyn) Guldager Idrætscenter
2 - 5
151452
2 ma
07-10 2019
Kl. 18:00
Hammel GF (L4/643) Ry Fodbold (L4/648) Hammel Kunstgræsbane
0 - 1
151446
2 ti
08-10 2019
Kl. 18:30
Thisted FC (L2A/611) FK Viborg (L1/601) Thisted Kunstgræsbane
3 - 1
151455
2 on
09-10 2019
Kl. 19:00
Hedensted IF (L2/Fyn) Horsens fS (L1/601) Hedensted Stadion Kunstgræs
1 - 6
149950
2 ti
29-10 2019
Kl. 18:15
Aars IK (L3/622) Vejgaard B (L2A/611) Sondrup Park Kunstgræs (Aars)
0 - 4
151454 2 on
30-10 2019
Kl. 17:45
Bredballe IF (L3/627) FC Kolding Nord (L2/Fyn) Bredballe Kunstgræsbane
2 - 3
149951
2 ti
12-11 2019
Kl. 18:00
Brønderslev IF (L3/621) Hjørring IF (L2/611) Arena Kop & Kande
1 - 2
735189 3 on
20-11 2019
Kl. 18:30
Skjern GF (L2/612) Esbjerg fB (L1/Fyn) Skjern Kunstgræsbane
1 - 4
735196
3 to
21-11 2019
Kl. 19:00
Ikast FC (L3/623) HEI (L2A/612) Ikast FC Stadion Allé
1 - 5
734372
3
24-11 2019
Kl. 10:00
Bangsbo Freja (L2/611) AaB (L1/601) Bangsbo Frejas anlæg
1 - 10
734389
3
24-11 2019
Kl. 14:00
Ry Fodbold (L4/648) FC Skanderborg (L2A/612) Ry Fodbold Kunstgræsbane
0 - 9
734386
3
24-11 2019
Kl. 14:00
Helsted Fremad IF (L2/613) Vejgaard B (L2A/611) QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
1 - 3
735190
3 on
27-11 2019
Kl. 18:30
Vildbjerg SF (L2/612) Silkeborg IF (L1/601) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
3 - 11
735197
3
30-11 2019
Kl. 11:30
FC Fredericia (L2/Fyn) AGF, Aarhus (L1/601) KFUM Parken
0 - 3
734390
3
30-11 2019
Kl. 13:00
FC Kolding Nord (L2/Fyn) FC Sønderborg (L2A/612) Bramdrupdam Hallerne
0 - 5
734387
3
30-11 2019
Kl. 13:00
AabK/TIF (L2/Fyn) Horsens fS (L1/601) Aabenraa Kunstgræsbane
1 - 3
734388
3
30-11 2019
Kl. 13:30
Hjørring IF (L2/611) Randers Freja (L1/601) Hjørring Kunstgræsbane
0 - 5
735188 3
29-02 2020
Kl. 14:00
Thisted FC (L2A/611) Herning Fremad (L1/601) Thisted Kunstgræsbane
734373 3
01-03 2020
Kl. 14:00
Viby IF (L2B/613) Vejle B (L1/Fyn) Viby Idrætspark - kunstgræs
911243 4
07-03 2020
Kl. 12:30
Vejgaard B (L2A/611) FC Salling (L2A/611) Vodskov IF kunstgræsbane
911246 4
07-03 2020
Kl. 14:00
HEI (L2A/612) AaB (L1/601) Invita Arena, Skæring
911245 4
08-03 2020
Kl. 11:00
FC Skanderborg (L2A/612) Randers Freja (L1/601) Fælleden kunstgræsbane
911244 4
08-03 2020
Kl. 14:00
Horsens fS (L1/601) Vinder kamp 734373 (Viby IF - Vejle B) CASA Arena Horsens
911241 4
08-03 2020
Kl. 14:00
FC Sønderborg (L2A/612) Kolding IF (L1/Fyn) Linak Arena Kunstgræsbane
911242 4
08-03 2020
Kl. 14:00
Silkeborg IF (L1/601) Vinder kamp 735188 (Thisted FC - Herning Fremad) Søholt Idrætsanlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland påmail eller på tlf: 8939 9999
Der er 2 oversiddere i 4. runde: 
AGF (L1/601) og Esbjerg IF (L1/602)

Log ind