|
162095
|
sø11-08 2019
|
16:00
|
|
|
Jernvedlund Stadion
|
|
|
|
162093
|
sø11-08 2019
|
18:00
|
|
|
Vorbasse Fritidscenter
|
|
|
|
|
162096
|
ti13-08 2019
|
19:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
|
|
|
|
162097
|
fr16-08 2019
|
19:00
|
|
|
Kongeåhallen
|
|
|
|
162129
|
fr16-08 2019
|
19:00
|
|
|
Læborg Skole
|
|
|
|
162098
|
lø17-08 2019
|
16:00
|
|
|
Skibhøj Anlæg
|
|
|
|
|
162128
|
sø18-08 2019
|
13:30
|
|
|
Skjern Bank Arena, Bramming
|
|
|
|
162132
|
ti20-08 2019
|
18:30
|
|
|
Jernvedlund Stadion
|
|
|
|
162130
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Vorbasse Fritidscenter
|
|
|
|
162131
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
UHT
|
|
|
|
162133
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Skibhøj Anlæg
|
|
|
|
162141
|
lø24-08 2019
|
13:30
|
|
|
Skjern Bank Arena, Bramming
|
|
|
|
162134
|
lø24-08 2019
|
14:15
|
|
|
Veldtofte Idrætspark
|
UHT
|
|
|
162135
|
ti27-08 2019
|
19:00
|
|
|
Kongeåhallen
|
|
|
|
162142
|
ti27-08 2019
|
19:00
|
|
|
Læborg Skole
|
|
|
|
162146
|
to29-08 2019
|
18:45
|
|
|
Veldtofte Idrætspark
|
|
|
|
162145
|
lø31-08 2019
|
15:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
|
|
|
162143
|
sø01-09 2019
|
16:00
|
|
|
Vorbasse Fritidscenter
|
|
|
|
162144
|
ma02-09 2019
|
18:30
|
|
|
Skjern Bank Arena, Bramming
|
|
|
|
162149
|
to05-09 2019
|
19:00
|
|
|
Læborg Skole
|
|
|
|
162148
|
lø07-09 2019
|
11:00
|
|
|
Jernvedlund Stadion
|
|
|
|
162150
|
lø07-09 2019
|
16:00
|
|
|
Veldtofte Idrætspark
|
|
|
|
162147
|
sø08-09 2019
|
13:00
|
|
|
ABORING Stadion (Hejnsvig)
|
|
|
|
162152
|
fr13-09 2019
|
18:30
|
|
|
Kongeåhallen
|
HHT
|
|
|
162154
|
lø14-09 2019
|
15:30
|
|
|
Skjern Bank Arena, Bramming
|
|
|
|
162151
|
sø15-09 2019
|
18:00
|
|
|
Esbjerg Kunstgræsbane
|
UHT
|
|
|
162157
|
to19-09 2019
|
19:00
|
|
|
Læborg Skole
|
|
|
|
162158
|
fr20-09 2019
|
19:00
|
|
|
Veldtofte Idrætspark
|
|
|
|
162156
|
lø21-09 2019
|
11:00
|
|
|
Kongeåhallen
|
HHT
|
|
|
162155
|
lø21-09 2019
|
13:30
|
|
|
Skjern Bank Arena, Bramming
|
UHT
|
|
|
162162
|
lø28-09 2019
|
14:15
|
|
|
Veldtofte Idrætspark
|
UHT
|
|
|
162160
|
sø29-09 2019
|
13:30
|
|
|
Jernvedlund Stadion
|
|
|
|
162159
|
sø29-09 2019
|
17:00
|
|
|
ABORING Stadion (Hejnsvig)
|
|
|
|
162161
|
on02-10 2019
|
19:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
|
|
|
162163
|
to03-10 2019
|
19:00
|
|
|
Henning Have Stadion (Vejen Kunstgræs) Ny bane
|
|
|
|
162164
|
lø05-10 2019
|
11:00
|
|
|
Kongeåhallen
|
|
|
|
162165
|
lø05-10 2019
|
13:45
|
|
|
Veldtofte Idrætspark
|
|
|
|
162166
|
lø05-10 2019
|
15:30
|
|
|
Skjern Bank Arena, Bramming
|
|
|
|
162168
|
fr11-10 2019
|
19:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
|
|
|
162169
|
lø12-10 2019
|
14:00
|
|
|
Jernvedlund Stadion
|
|
|
|
162170
|
lø12-10 2019
|
15:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
UHT
|
|
|
162167
|
lø12-10 2019
|
15:30
|
|
|
ABORING Stadion (Hejnsvig)
|
|
|
|
162185
|
to17-10 2019
|
19:00
|
|
|
Henning Have Stadion (Vejen Kunstgræs) Ny bane
|
|
|
|
162183
|
lø19-10 2019
|
11:00
|
|
|
Kongeåhallen
|
|
|
|
162171
|
lø19-10 2019
|
14:00
|
|
|
Jernvedlund Stadion
|
UHT
|
|
|
162184
|
lø19-10 2019
|
14:15
|
|
|
Veldtofte Idrætspark
|
|
|
|
162188
|
ti22-10 2019
|
18:30
|
|
|
Skjern Bank Arena, Bramming
|
|
|
|
162153
|
on23-10 2019
|
19:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
|
|
|
162189
|
fr25-10 2019
|
18:30
|
|
|
Tjæreborg IF's Anlæg
|
|
|
|
162187
|
lø26-10 2019
|
11:00
|
|
|
Kongeåhallen
|
|
|
|
162186
|
lø26-10 2019
|
15:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
|
|
|
162094
|
on30-10 2019
|
19:00
|
|
|
Synshallen Arena, kunstgræs
|
UHT
|
|
|
162207
|
lø02-11 2019
|
14:15
|
|
|
Veldtofte Idrætspark
|
|
|
|
162190
|
lø02-11 2019
|
15:00
|
|
|
Vorbasse Fritidscenter
|
HHT
|
|
|
162191
|
sø03-11 2019
|
11:00
|
|
|
Læborg Skole
|
UHT
|
|
|
162206
|
sø03-11 2019
|
11:00
|
|
|
Jernvedlund Stadion
|
|
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/