Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11. aug 2019
11:00
Mørke IF
2
VSK Aarhus (1)
3
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2019
14:00
Hornslet IF
4
Lystrup IF
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2019
19:00
Østdjurs 91
2
AC Norddjurs/GBIF
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
14. aug 2019
19:00
Åstrup/Hammelev IF
1
Skødstrup SF
2
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2019
19:00
VSK Aarhus (1)
1
Hornslet IF
0
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2019
15:00
Skødstrup SF
2
Mørke IF
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2019
19:00
AC Norddjurs/GBIF
2
Åstrup/Hammelev IF
3
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2019
19:00
Lystrup IF
0
VSK Aarhus (1)
3
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
19:00
Hornslet IF
3
Skødstrup SF
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2019
19:00
Mørke IF
4
AC Norddjurs/GBIF
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2019
19:00
Østdjurs 91
1
Åstrup/Hammelev IF
7
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2019
15:00
Skødstrup SF
Lystrup IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2019
15:00
VSK Aarhus (1)
8
Østdjurs 91
2
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2019
15:00
AC Norddjurs/GBIF
1
Hornslet IF
1
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2019
19:00
Åstrup/Hammelev IF
1
Mørke IF
4
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2019
18:15
VSK Aarhus (1)
3
Skødstrup SF
3
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2019
11:00
Mørke IF
7
Østdjurs 91
0
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2019
12:30
Lystrup IF
0
AC Norddjurs/GBIF
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2019
14:00
Hornslet IF
4
Åstrup/Hammelev IF
0
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
11:30
Mørke IF
1
Hornslet IF
2
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
13:00
AC Norddjurs/GBIF
4
VSK Aarhus (1)
1
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
15:00
Åstrup/Hammelev IF
2
Lystrup IF
0
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2019
13:00
Østdjurs 91
0
Skødstrup SF
6
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2019
18:15
Lystrup IF
9
Østdjurs 91
2
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
12:30
Lystrup IF
2
Mørke IF
6
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
15:00
Skødstrup SF
1
AC Norddjurs/GBIF
0
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2019
14:00
Hornslet IF
4
Østdjurs 91
0
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2019
15:00
VSK Aarhus (1)
Åstrup/Hammelev IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2019
18:00
AC Norddjurs/GBIF
1
Østdjurs 91
0
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
11:00
Skødstrup SF
8
Åstrup/Hammelev IF
0
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
12:30
Lystrup IF
1
Hornslet IF
5
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2019
15:00
VSK Aarhus (1)
0
Mørke IF
3
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
11:00
Mørke IF
7
Skødstrup SF
1
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
15:00
Østdjurs 91
2
Lystrup IF
2
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
15:00
Åstrup/Hammelev IF
2
AC Norddjurs/GBIF
8
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2019
14:00
Hornslet IF
3
VSK Aarhus (1)
0
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
14:00
Åstrup/Hammelev IF
8
Østdjurs 91
0
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
15:00
AC Norddjurs/GBIF
2
Mørke IF
5
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
15:00
Skødstrup SF
0
Hornslet IF
0
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2019
17:00
VSK Aarhus (1)
1
Lystrup IF
5
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2019
19:00
Hornslet IF
3
AC Norddjurs/GBIF
2
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
11:00
Mørke IF
Åstrup/Hammelev IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
11:00
Østdjurs 91
0
VSK Aarhus (1)
9
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
12:30
Skødstrup SF
3
Lystrup IF
0
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
13:00
Åstrup/Hammelev IF
2
Hornslet IF
9
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
13:00
Østdjurs 91
0
Mørke IF
7
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
15:00
Skødstrup SF
VSK Aarhus (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2019
18:30
AC Norddjurs/GBIF
1
Lystrup IF
2
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
12:30
Lystrup IF
Åstrup/Hammelev IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
15:00
Skødstrup SF
5
Østdjurs 91
2
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
15:00
VSK Aarhus (1)
2
AC Norddjurs/GBIF
6
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2019
14:00
Hornslet IF
2
Mørke IF
0
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
11:00
Mørke IF
4
Lystrup IF
1
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
12:00
Østdjurs 91
0
Hornslet IF
8
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
14:00
AC Norddjurs/GBIF
2
Skødstrup SF
3
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2019
11:00
Åstrup/Hammelev IF
VSK Aarhus (1)
UHT
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/