MENU

Herrer Serie 4 - Forår 2019, Pulje 48 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
562585
30-03 2019
Kl. 13:30
Dybvad B Syvsten IF Dybvad Stadion
2 - 1
562586
30-03 2019
Kl. 13:30
Skagen IK Flauenskjold IF Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
HHT

Hjemmehold taberdømt

562583
30-03 2019
Kl. 13:30
Frederikshavn fI Klokkerholm IF Park Empire
1 - 4
562584
30-03 2019
Kl. 14:00
Kvissel-Ravnshøj IF (2) Voersaa IF Ravnshøj IF's Anlæg
2 - 4
562587
06-04 2019
Kl. 13:00
Voersaa IF Frederikshavn fI Voersaa Stadion
1 - 2
562590
06-04 2019
Kl. 13:30
Syvsten IF Kvissel-Ravnshøj IF (2) Syvsten IF Stadion
2 - 2
562589
06-04 2019
Kl. 13:30
Klokkerholm IF Skagen IK Klokkerholm Stadion
8 - 0
562588
ma
08-04 2019
Kl. 18:00
Flauenskjold IF Dybvad B Flauenskjold Stadion
1 - 1
562592
fr
12-04 2019
Kl. 19:00
Skagen IK Voersaa IF Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
1 - 4
562591
13-04 2019
Kl. 13:30
Frederikshavn fI Syvsten IF Park Empire
3 - 2
562594
13-04 2019
Kl. 14:00
Flauenskjold IF Klokkerholm IF Flauenskjold Stadion
0 - 0
562593
14-04 2019
Kl. 12:00
Dybvad B Kvissel-Ravnshøj IF (2) Dybvad Stadion
3 - 0
562595
20-04 2019
Kl. 13:30
Kvissel-Ravnshøj IF (2) Frederikshavn fI Ravnshøj IF's Anlæg
1 - 5
562596
ma
22-04 2019
Kl. 13:30
Voersaa IF Flauenskjold IF Voersaa Stadion
1 - 2
562597
ma
22-04 2019
Kl. 13:30
Klokkerholm IF Dybvad B Klokkerholm Stadion
3 - 2
562598
ma
22-04 2019
Kl. 14:00
Syvsten IF Skagen IK Syvsten IF Stadion
2 - 1
562600
to
25-04 2019
Kl. 19:00
Klokkerholm IF Voersaa IF Klokkerholm Stadion
4 - 1
562602
27-04 2019
Kl. 13:30
Skagen IK Kvissel-Ravnshøj IF (2) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
0 - 0
562606
27-04 2019
Kl. 14:00
Flauenskjold IF Syvsten IF Flauenskjold Stadion
1 - 1
562610
04-05 2019
Kl. 13:30
Syvsten IF Klokkerholm IF Syvsten IF Stadion
2 - 2
562608
04-05 2019
Kl. 15:00
Frederikshavn fI Skagen IK Empire Stadium
UHT

Udehold taberdømt

562611
ma
06-05 2019
Kl. 19:00
Kvissel-Ravnshøj IF (2) Flauenskjold IF Ravnshøj IF's Anlæg
3 - 1
562609
ti
07-05 2019
Kl. 19:00
Dybvad B Voersaa IF Dybvad Stadion
2 - 0
562614
fr
10-05 2019
Kl. 19:00
Skagen IK Dybvad B Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
0 - 3
562613 fr
10-05 2019
Kl. 19:00
Voersaa IF Syvsten IF Voersaa Stadion
1 - 4
562612
11-05 2019
Kl. 12:00
Flauenskjold IF Frederikshavn fI Flauenskjold Stadion
1 - 4
562615
11-05 2019
Kl. 13:30
Klokkerholm IF Kvissel-Ravnshøj IF (2) Klokkerholm Stadion
4 - 1
562617 ti
14-05 2019
Kl. 19:00
Voersaa IF Kvissel-Ravnshøj IF (2) Voersaa Stadion
0 - 0
562618
fr
17-05 2019
Kl. 19:00
Syvsten IF Dybvad B Syvsten IF Stadion
2 - 0
562616
18-05 2019
Kl. 13:30
Klokkerholm IF Frederikshavn fI Klokkerholm Stadion
2 - 2
562629
18-05 2019
Kl. 14:00
Flauenskjold IF Skagen IK Flauenskjold Stadion
5 - 0
562599
ti
21-05 2019
Kl. 18:30
Frederikshavn fI Dybvad B Empire Stadium
3 - 0
562630
fr
24-05 2019
Kl. 18:00
Frederikshavn fI Voersaa IF Park Empire
4 - 0
562631
fr
24-05 2019
Kl. 19:00
Dybvad B Flauenskjold IF Dybvad Stadion
2 - 1
562632 fr
24-05 2019
Kl. 19:00
Skagen IK Klokkerholm IF Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
1 - 3
562633 fr
24-05 2019
Kl. 19:00
Kvissel-Ravnshøj IF (2) Syvsten IF Ravnshøj IF's Anlæg
0 - 2
562635 ti
28-05 2019
Kl. 19:00
Voersaa IF Skagen IK Voersaa Stadion
1 - 2
562634
on
29-05 2019
Kl. 19:00
Syvsten IF Frederikshavn fI Syvsten IF Stadion
2 - 4
562636
to
30-05 2019
Kl. 13:00
Kvissel-Ravnshøj IF (2) Dybvad B Ravnshøj IF's Anlæg
2 - 1
562637 to
30-05 2019
Kl. 13:30
Klokkerholm IF Flauenskjold IF Klokkerholm Stadion
3 - 1
562651
01-06 2019
Kl. 13:30
Skagen IK Syvsten IF Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
0 - 6
562638
01-06 2019
Kl. 14:00
Frederikshavn fI Kvissel-Ravnshøj IF (2) Empire Stadium
UHT

Udehold taberdømt

562650
ma
03-06 2019
Kl. 18:00
Dybvad B Klokkerholm IF Dybvad Stadion
3 - 1
562649
ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Flauenskjold IF Voersaa IF Flauenskjold Stadion
2 - 1
562657
fr
07-06 2019
Kl. 19:00
Syvsten IF Flauenskjold IF Syvsten IF Stadion
4 - 0
562652
ma
10-06 2019
Kl. 18:00
Dybvad B Frederikshavn fI Dybvad Stadion
1 - 1
562656
ma
10-06 2019
Kl. 19:00
Kvissel-Ravnshøj IF (2) Skagen IK Ravnshøj IF's Anlæg
2 - 2
562655 ti
11-06 2019
Kl. 19:00
Voersaa IF Klokkerholm IF Voersaa Stadion
1 - 2
562663
to
13-06 2019
Kl. 19:15
Flauenskjold IF Kvissel-Ravnshøj IF (2) Flauenskjold Stadion
3 - 3
562661
fr
14-06 2019
Kl. 18:30
Voersaa IF Dybvad B Voersaa Stadion
2 - 4
562660
fr
14-06 2019
Kl. 19:00
Skagen IK Frederikshavn fI Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
0 - 8
562662
15-06 2019
Kl. 13:00
Klokkerholm IF Syvsten IF Klokkerholm Stadion
2 - 1
562666
to
20-06 2019
Kl. 19:00
Dybvad B Skagen IK Dybvad Stadion
5 - 3
562667
22-06 2019
Kl. 13:30
Kvissel-Ravnshøj IF (2) Klokkerholm IF Ravnshøj IF's Anlæg
1 - 6
562665
22-06 2019
Kl. 13:30
Syvsten IF Voersaa IF Syvsten IF Stadion
9 - 0
562664
22-06 2019
Kl. 15:30
Frederikshavn fI Flauenskjold IF Empire Stadium
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Følgende hold rykker op fra 2. pladsen (de 24 øvrige skal i play-off):
Klokkerholm IF (48), Aars IK (55), Sundsøre FK (57), FodboldHoldet Herning 1 (61), Helsted Fremad IF (63), TRIF (65), VSK Aarhus (67), AGF (70), Horsens fS (72), Horsens United (74), Varde IF (78), Gørding-Vejrup Fodbold (80).

På grund af udtrækninger suspenderes der nedrykning for følgende hold på 7. pladsen:
Ørebro B (49), Seest B (76).

Log ind