|
234731
|
ma05-04 2021
|
12:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
235114
|
sø11-04 2021
|
12:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
|
235117
|
ma19-04 2021
|
17:30
|
|
|
Holme Skole
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
|
235124
|
sø25-04 2021
|
12:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
235133
|
to29-04 2021
|
19:00
|
|
|
AGF's anlæg - Fredensvang
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
4
|
|
235134
|
sø09-05 2021
|
12:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
1
|
|
|
235213
|
to20-05 2021
|
19:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
|
235302
|
ma24-05 2021
|
16:00
|
|
|
Mårslet Stadion
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
|
235215
|
to27-05 2021
|
19:00
|
|
|
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
3
|
|
235477
|
sø30-05 2021
|
12:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
0
|
|
|
235483
|
fr04-06 2021
|
19:00
|
|
|
Grønløkke Stadion
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
|
234724
|
ti08-06 2021
|
19:00
|
|
|
Viby Gymnasium og HF
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
|
235487
|
sø13-06 2021
|
12:00
|
|
|
Ellehøjskolen
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
|
235488
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
Viby Idrætspark
|
|
Fuglebakken KFUM Århus (2)
2
|
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr. 6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB