MENU

Frederikshavn fI //

Herrer Serie 2 - Forår 2021, Pulje 14

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
644135
ma
05-04 2021
Kl. 16:00
IF Skjold Sæby Frederikshavn fI Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
2 - 1
644138
11-04 2021
Kl. 14:00
Frederikshavn fI Hirtshals B Park Empire
1 - 4
644151
17-04 2021
Kl. 14:00
Østervraa IF Frederikshavn fI Elektrikeren Nord Arena
1 - 0
644172
24-04 2021
Kl. 14:00
Frederikshavn fI Flauenskjold IF Park Empire
2 - 2
644131
on
28-04 2021
Kl. 19:00
Frederikshavn fI Hjørring AIK Frem Park Empire
5 - 0
644554
22-05 2021
Kl. 14:00
Hirtshals B Frederikshavn fI Schlie Arena
1 - 0
644174
ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Harken UGF Frederikshavn fI EkspertFugen Arena, Harken
6 - 0
644560 fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Frederikshavn fI Østervraa IF Park Empire
2 - 0
644563
05-06 2021
Kl. 14:00
Flauenskjold IF Frederikshavn fI Flauenskjold Stadion
2 - 2
644413
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Frederikshavn fI Strandby-Elling-Nielstrup IF Empire Stadium
0 - 2
644548
to
10-06 2021
Kl. 19:00
Hjørring AIK Frem Frederikshavn fI Frem Parken
3 - 3
644565
ma
14-06 2021
Kl. 19:00
Frederikshavn fI Harken UGF Park Empire
1 - 5
644571
19-06 2021
Kl. 13:30
Strandby-Elling-Nielstrup IF Frederikshavn fI Nordjyske Bank Arena Strandby
0 - 1
644551 ma
21-06 2021
Kl. 18:30
Frederikshavn fI IF Skjold Sæby Park Empire
1 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/

Nr. 1 rykker op i S1, nr. 2 spiller play-off, nr. 3 og og de 5 bedste nr. 4 bliver i S2, de 9 dårligste nr. 4 og de 5 bedste nr.  5 spiller play-off, de 9 dårligste nr. 5, samt nr. 6-8 rykker ned i S3. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 9 hold fra 4. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
IF Sæby Skjold - Nørresundby B - Nordvestmors BK - HOG Hinnerup - Hammel GF - Vejle FC - Erritsø GIF - Tjæreborg IF - Gråsten B.

Følgende hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Harken UGF - Mejrup GU - Aarhus Fremad - Galten fS - Ammitsbøl/Egtved.

Log ind