Regionsfinaledeltagere 2019/2020

For turneringen 2019/2020 kvalificerer følgende hold sig til regionsfinalerne: 
Der tages forbehold for ændringer

U13 Drenge A/B
Pulje 1: 2 hold 
Pulje 2: 3 hold

Regionsfinalen afvikles d. 2 februar i Medius Holsted.

Nr. 1 og 2 ved regionsfinalen går videre til JM i A-rækken
Nr. 3 og 4 ved regionsfinalen går videre til JM i B-rækken
JM afvikles d. 29 februar + d. 1 marts 2020 i Skærbæk Fritidscenter

 


U13 Drenge C
Pulje 1: 3 hold
Pulje 2: 2 hold

Regionsfinalen afvikles d. 2 februar i Medius Holsted.


U15 Drenge A/B
Pulje 1: 2 hold
Pulje 2: 1 hold
Pulje 3: 2 hold

Regionsfinalen afvikles d. 18 januar i Darum Fritidscenter. 

Nr. 1 og 2 ved regionsfinalen går til JM i A-rækken
Nr. 3 og 4 ved regionsfinalen går til JM i B-rækken
JM afvikles 1.+ 2. februar i Auning Idræts- & Kulturcenter


U15 Drenge C
Pulje 1: 1 hold
Pulje 2: 1 hold
Pulje 3: 1 hold
Pulje 4: 1 hold

Pulje 5: 1 hold

Regionsfinalen afvikles d. 18 januar i Darum Fritidscenter.


U17 Drenge 
Pulje 1: 2 hold
Pulje 2: 1 hold
Pulje 3: 1 hold

+ Bedste 2'er i pulje 2 og pulje 3. (Pointgennemsnit)
Regionsfinalen afvikles d. 19 januar i Jels Motel og Sportscenter.

Nr. 1 og 2 ved regionsfinalen går til JM i B-rækken. 
JM afvikles 1.+ 2. februar i Hornslet hallen.


U19 Drenge 
Pulje 1: 2 hold

Pulje 2: 3 hold
Regionsfinalen afvikles d. 19 januar i Jels Motel og Sportscenter.

Nr. 1 og 2 ved regionsfinalen går til JM i A-rækken
Nr. 3 og 4 ved regionsfinalen går til JM i B-rækken
JM afvikles 1.+ 2. februar i Salling hallerne.


Herresenior A
Pulje 1: 1 hold.
Pulje 2: 1 hold.
Pulje 3: 1 hold.
+ De 2 bedste nr. 2 fra pulje 1, 2 og 3 (de hold med bedste pointgennemsnit)
Regionsfinalen afvikles d. 19 januar i Rødding Centret.

Nr. 1 og nr. 2 ved regionsfinalen deltager ved JM.
JM afvikles 1. + 2. februar i Hadsund hallerne.


Herresenior B
Pulje 1: 2 hold.
Pulje 2: 1 hold.
Pulje 3: 1 hold.

+ bedste nr. 2 fra pulje 2 eller 3. (det hold med bedste pointgennemsnit)
Regionsfinalen afvikles d. 19 januar i Rødding Centret.

Nr. 1 og nr. 2 ved regionsfinalen deltager ved JM.
JM afvikles 1. + 2. februar i Hadsund hallerne.


Herresenior C
Pulje 1: 2 hold
Pulje 2: 1 hold
Pulje 3: 1 hold
Pulje 4: 1 hold
Pulje 5: 2 hold
Pulje 6: 1 hold 

Regionsfinalen afvikles i d. 19 januar i Rødding Centret.

Nr. 1 og nr. 2 ved regionsfinalen deltager ved JM.
JM afvikles 1. + 2. februar i Hadsund hallerne.


+45
Puljevinder er Regionsmester.


U13 Piger A
Ingen regionsfinale
Nr. 1 i puljen er regionsvinder

Nr. 1, 2 og 3 i puljen går til JM i A-rækken
JM afvikles 29 februar. + 1. marts i Skærbæk Fritidscenter


U13 Piger B
Pulje 1: 1 hold

Pulje 2: 2 hold

Pulje 3: 2 hold

Regionsfinalen afvikles d. 2 februar i Medius Holsted.

Nr. 1 og 2 ved regionsfinalen deltager ved JM B

JM afvikles 29 februar. + 1. marts i Skærbæk Fritidscenter


U15 Piger A/B
Pulje 1: 1 hold
Pulje 2: 1 hold
Pulje 3: 1 hold
Pulje 4: 1 hold
+bedste nr. 2 fra pulje 1, 2, 3 og 4. (Bedste pointgennemsnit)
Regionsfinalen afvikles i d. 18 januar i Toftlund hallerne.

Nr. 1 og 2 ved regionsfinalen går til JM i A-rækken
Nr. 3 og 4 ved regionsfinalen går til JM i B-rækken
JM afvikles 1. + 2. februar i Auning Idræts- & Kulturcenter


U18 Piger 
Helle FC 1 (Kvindesenior)
Helle FC 2 (Kvindesenior)
Vorbasse/Hejnsvig (Kvindesenior)
Rangeres efter resultater i Kvindesenior.

Nr. 1 rangeret går til JM i A-rækken.
Nr. 2 og 3 rangeret går til JM i B-rækken.
JM afvikles 1. februar + 2. februar i Salling Hallerne. 


Kvinder A/B
Pulje 1: 2 hold.
Pulje 2: 2 hold.

+ Bedste nr. 2 fra pulje 1 og 2 (Bedste pointgennemsnit)
Regionsfinalen afvikles d. 18 januar i Toftlund hallerne.

Nr. 1 og 2 i regionsfinalen går til JM i A-rækken
Nr. 3 og 4 i regionsfinalen går til JM i B-rækken
JM afvikles 1.+2. februar i Hadsund Hallerne


Kvinder C
Pulje 1: 1 Hold
Pulje 2: 1 Hold
Pulje 3: 1 Hold
Pulje 4: 1 Hold

Pulje 5: 1 Hold

Regionsfinalen afvikles d. 18 januar i Toftlund hallerne.


Der tages forbehold for ændringer


12. december/JFH