Regionsfinaler 2018

REGION 4: Her finder du kvalifikationsoversigten samt spillesteder og datoer til regionsfinalerne i juni måned fra U-13 op til seniorrækkerne 7 og 8-mands.

* Der tages forbehold for ændringer.

U13 Drenge C1/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 5: Nr. 3 fra Pulje 2
Dato: 24. juni
Arrangør: JBS

U13 Drenge C2/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 5: Holdet med det bedste gennemsnit efter nr. 1 og 2.
Bedste U14 hold fra U13 Drenge C1, deltager ved Regionsfinalen i U14.
Dato: 24. juni
Arrangør: JBS

U14 Drenge C/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 5: Bedste U14 hold fra U13 Drenge C1, deltager ved Regionsfinalen i U14.
Dato: 23. juni
Arrangør: Outrup B

U15 Drenge C/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 3 fra Pulje 1
Deltager 4: Bedste U15 hold fra U14 Pulje 1
Deltager 5: Bedste U15 hold fra U16 Pulje 1
Dato: 23. juni
Arrangør: Bredebro IF

U16/17 Drenge C/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 3 fra Pulje 1
Deltager 4: Bedste U16 hold fra U15 Pulje 1
Deltager 5: Næstbedste U16 hold fra U15 Pulje 1
Dato: 23. juni
Arrangør: Bredebro IF

Herresenior C1/7
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 5: Bedste 3´er fra Pulje 1 el. 2
Dato: 24. juni
Arrangør: Skærbæk Ungdoms B

Herresenior C2/7
8 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 3: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 1 fra Pulje 3
Deltager 5: Nr. 2 fra Pulje 3
Deltager 6: Nr. 1 fra Pulje 4
Deltager 7: Nr. 2 fra Pulje 4
Deltager 8: Bedste nr. 3 fra pulje 3 eller 4 (bedste pointgennemsnit)
Dato: 24. juni
Arrangør: Skærbæk Ungdoms B

U13 Piger C1/8
Ingen regionsfinale.
Puljevinderen er regionsmester.

U13 Piger C2/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 5: Nr. 3 fra Pulje 2
Dato: 23. juni
Arrangør: BV Oksbøl

U14 Piger C/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 3 fra Pulje 1
Deltager 4: Bedste U14 fra U15 pulje 1
Deltager 5: Næstbedste U14 fra U15 pulje 1
Dato: 23. juni
Arrangør: BV Oksbøl

U15/16 Piger C/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 5: Nr. 3 fra Pulje 2
De 2 bedste U14 hold fra Pulje 1, deltager ved Regionsfinalen i U14 Piger.
Dato: 24. juni
Arrangør: Glejbjerg SF

U16/U18 Piger C/8
Puljevinder er regionsmester
Kvinder C1/7
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 3
Deltager 4: Nr. 1 fra Pulje 4
Deltager 5: Bedste nr. 2 fra pulje 1, 2, 3 eller 4
Dato: 24. juni
Arrangør: Gråsten B

Kvinder C2/7
8 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 3
Deltager 4: Nr. 1 fra Pulje 4
Deltager 5: Nr. 1 fra Pulje 5
Deltager 6: Nr. 1 fra Pulje 6
Deltager 7: Bedste nr. 2 fra Pulje 1, 2, 3, 4, 5 eller 6
Deltager 8: Næstbedste nr. 2 fra Pulje 1, 2, 3, 4, 5 eller 6
Dato: 23. juni
Arrangør: Sommersted IF

20160804FB-K871.jpg
KONTAKT OS DBU Jylland Region 4
Stadionvej 2a, 6752 Glejbjerg 8939 9940