Datoplan 2018/19

 Række:   1. runde   2. runde   3. runde   RF / 4. runde
 Herresenior A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 Herresenior B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 Kvinder A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 Kvinder B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U19 Drenge A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U19 Drenge B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U18 Piger A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U18 Piger B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U17 Drenge A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U17 Drenge B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U16 Piger A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U16 Piger B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U16 Drenge A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U16 Drenge B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U15 Drenge A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U15 Drenge B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U15 Piger A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U15 Piger B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U14 Drenge A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U14 Drenge B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U14 Piger A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U14 Piger B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U13 Drenge A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U13 Drenge B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U13 Piger A 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U13 Piger B 24.-25. nov. 08.-09. dec. 12.-13. jan. 26.-27. jan.
 U12 Drenge A 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U12 Drenge B 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U12 Drenge C 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U12 Piger A 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U12 Piger B 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U12 Piger C 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U11 Drenge A 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U11 Drenge B 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U11 Drenge C 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U11 Piger A 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U11 Piger B 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U11 Piger C 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U10 Drenge A 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U10 Drenge B 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-02. feb.
 U10 Drenge C 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U10 Piger A 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U10 Piger B 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.
 U10 Piger C 17.-18. nov. 15.-16. dec. 12.-13. jan. 02.-03. feb.

RF = Regionsfinaler

Der afvikles regionsfinaler for U13 og opefter i både A og B-rækker.. 
Vinderne fra regionsfinalerne i A-rækkerne kvalificerer sig til Jysk Mesterskab. 
Vinderen af det jyske mesterskab kvalificerer sig til Final 4 stævne (DM) 

Der afvikles ikke jysk mesterskab i seniorrækkerne, men de kvalificerer sig til kvalstævner om deltagelse i DM!

20160804FB-K871.jpg
KONTAKT OS DBU Jylland Region 2
Mozartsvej 9, 7500 Holstebro 8939 9920