MENU

Alle JM-vindere i indefodbold er nu fundet

Sæsonens sidste to JM-finalestævner i indefodbold er nu gennemført, og dermed er vintersæsonens sidste otte Jyske Mestre kåret. Find en komplet oversigt over alle vindere, finalister og semifinalister her.

Alle JM-vindere i indefodbold er nu fundet
Foto: Sidsel Krarup

AF: Mads D. Larsen, DBU Jylland Kommunikation//

Alle jyske Mestre i indefodboldsæsonen 2018/2019 er nu fundet.

I denne weekend blev der afviklet finalestævner i Auning og Ringkøbing, hvor der blev fundet vindere i både U13 og U14 – og for såvel piger som drenge. Her kan du finde en komplet oversigt over alle semifinaler og finaler:

62720 U14 Drenge A/Inde JM

Kampnr

Dag

Dato

Kl

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Resultat

Spillested

393049

Søndag

10-03-2019

13:42

Semi 1

Ringkøbing IF 2

Skibsby-Højene IF

4 - 3

ROFI Centret

393050

Søndag

10-03-2019

13:54

Semi 2

Ringkøbing IF 1

TRIF 1

5 - 4

ROFI Centret

393051

Søndag

10-03-2019

14:18

Bronze

Skibsby-Højene IF

TRIF 1

3 - 4

ROFI Centret

393052

Søndag

10-03-2019

14:42

Finale

Ringkøbing IF 2

Ringkøbing IF 1

6 - 3

ROFI Centret

                 

62721 U14 Drenge B/Inde JM

Kampnr

Dag

Dato

Kl

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Resultat

Spillested

966102

Søndag

10-03-2019

13:18

Semi 1

Trekroner/Skovsgård

Mariager IK

5 - 6

ROFI Centret

966103

Søndag

10-03-2019

13:30

Semi 2

Hammerum IF

Team Midtjylland

3 - 2

ROFI Centret

966104

Søndag

10-03-2019

14:06

Bronze

Trekroner/Skovsgård

Team Midtjylland

3 - 1

ROFI Centret

966105

Søndag

10-03-2019

14:30

Finale

Mariager IK

Hammerum IF

4 - 3

ROFI Centret

                 

62722 U14 Piger A/Inde JM

Kampnr

Dag

Dato

Kl

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Resultat

Spillested

391230

Søndag

10-03-2019

13:42

Semi 1

Haderslev FK

Mejrup GU 1

7 - 1

ROFI Centret

391231

Søndag

10-03-2019

13:54

Semi 2

Grenaa IF

Fredericia KF

6 - 5

ROFI Centret

391279

Søndag

10-03-2019

14:18

Bronze

Mejrup GU 1

Fredericia KF

2 - 3

ROFI Centret

391760

Søndag

10-03-2019

14:42

Finale

Haderslev FK

Grenaa IF

5 - 0

ROFI Centret

                 

62723 U14 Piger B/Inde JM

Kampnr

Dag

Dato

Kl

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Resultat

Spillested

383341

Søndag

10-03-2019

13:18

Semi 1

Mejrup GU 2

Give/Grønbjerg

4 - 1

ROFI Centret

383342

Søndag

10-03-2019

13:30

Semi 2

BMK

Eastside/Viborg FF

0 - 3

ROFI Centret

383343

Søndag

10-03-2019

14:06

Bronze

Give/Grønbjerg

BMK

4 - 1

ROFI Centret

383344

Søndag

10-03-2019

14:30

Finale

Mejrup GU 2

Eastside/Viborg FF

2 - 1

ROFI Centret

                 

62724 U13 Drenge A/Inde JM

Kampnr

Dag

Dato

Kl

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Resultat

Spillested

399700

Søndag

10-03-2019

13:42

Semi 1

Ringkøbing IF

Aabenraa BK 1

9 - 1

Auning Idræts- & Kulturcenter

399701

Søndag

10-03-2019

13:54

Semi 2

Horne IF

Jelling fS

4 - 3

Auning Idræts- & Kulturcenter

399702

Søndag

10-03-2019

14:36

Bronze

Aabenraa BK 1

Jelling fS

3 - 2

Auning Idræts- & Kulturcenter

399703

Søndag

10-03-2019

14:48

Finale

Ringkøbing IF

Horne IF

7 - 1

Auning Idræts- & Kulturcenter

                 

62725 U13 Drenge B/Inde JM

Kampnr

Dag

Dato

Kl

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Resultat

Spillested

399632

Søndag

10-03-2019

13:18

Semi 1

Ry Fodbold

MorsØ FC

2 - 3

Auning Idræts- & Kulturcenter

399633

Søndag

10-03-2019

13:30

Semi 2

Ribe BK

Østbirk IF

5 - 6

Auning Idræts- & Kulturcenter

399634

Søndag

10-03-2019

14:06

Bronze

Ry Fodbold

Ribe BK

5 - 2

Auning Idræts- & Kulturcenter

399635

Søndag

10-03-2019

14:18

Finale

MorsØ FC

Østbirk IF

4 - 3

Auning Idræts- & Kulturcenter

                 

62726 U13 Piger A/Inde JM

Kampnr

Dag

Dato

Kl

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Resultat

Spillested

399141

Søndag

10-03-2019

13:42

Semi 1

Mejrup GU

Sabro IF

7 - 0

Auning Idræts- & Kulturcenter

399142

Søndag

10-03-2019

13:54

Semi 2

AaB

FC Thy Piger

4 - 2

Auning Idræts- & Kulturcenter

399143

Søndag

10-03-2019

14:36

Bronze

Sabro IF

FC Thy Piger

3 - 5

Auning Idræts- & Kulturcenter

399144

Søndag

10-03-2019

14:48

Finale

Mejrup GU

AaB

5 - 3

Auning Idræts- & Kulturcenter

                 

62727 U13 Piger B/Inde JM

Kampnr

Dag

Dato

Kl

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Resultat

Spillested

397290

Søndag

10-03-2019

13:18

Semi 1

Tjørring IF

Eastside Viborg

8 - 0

Auning Idræts- & Kulturcenter

397291

Søndag

10-03-2019

13:30

Semi 2

Fredericia KF

FC Skanderborg

4 - 1

Auning Idræts- & Kulturcenter

397292

Søndag

10-03-2019

14:06

Bronze

Eastside Viborg

FC Skanderborg

3 - 1

Auning Idræts- & Kulturcenter

397293

Søndag

10-03-2019

14:18

Finale

Tjørring IF

Fredericia KF

2 - 3

Auning Idræts- & Kulturcenter

Log ind